PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejny stolik audio

cudny90
07.09.2011, 18:12
Witajcie :) Właśnie ustawiłem nowo zrobiony stolik audio.

Jak widać stoliczek prosty ale zarazem gustowny :D Nie no nie będę Wam oczu mydlił.
Płyty wiórowe 18mm laminowane wpuszczane do nóg zrobionych z sosny ( dosłownie, poszedłem do lasu, uciąłem, wysuszyłem itd. ) Wymiary przyszłościowe - np. dolna półka pod amplituner ( gdybym w przyszłości miał takowy )
szerokość 63cm, głębokość 40cm, wysokość 81,8cm :)

Jak widać na jednej z półek rozłożona obudowa uniampa ( blachy czekają na baze i klar ), docelowo będzie stał na szczycie stoliczka.
Z tyłu przykręciłem sobie korytko na kable, więc jest czyściutko z tyłu, widać tylko końcówki kabli zasilających.

Koszt całości około ~80zł ( drewna nie liczę )

Zdjęcia:
http://www.bankfotek.pl/image/1071706.jpeg
http://www.bankfotek.pl/image/1071707.jpeg

wojak737
07.09.2011, 18:22
Bardzo ładne wykonanie. Fajnie się komponuje z resztą zestawu.
Masz jakieś kolce pod spodem, czy może stoi bezpośrednio na sośnie?

ir0nhide
07.09.2011, 18:59
Jak widać stoliczek prosty ale zarazem gustowny

Dokładnie tak :)
Dobra robota.

szerokość 63cm, głębokość 40cm, wysokość 81,8cm
Głębokości tylko bym się czepił; że czemu nie 45cm, ale domniemam że to dlatego że płyta tyle miała?

Jak przymocowana jest górna płyta ? - kołki ?

Co mi się nie podoba? - Z tego co widzę po fotach, to zrobiłeś mu "plecy" - why ? :???: (tylko mi nie mów: żeby był stabilniejszy)

---------- Post dodany o 19:59 ---------- Poprzedni post o 19:56 ----------

PS i do biurka też pasuje ;)

cudny90
07.09.2011, 19:11
Podkleiłem podkładki filcowe.
Głębokość 40cm, bo większa nie potrzebna, chyba...
Górna płyta przymocowana na kołkach i kleju.
Plecy dorobiłem, żeby nie było widać kabli i kaloryfera :) Wygląda to imo ładnie, stabilność bez pleców miał taką samą jak z plecami :P

Taaaa, pod kolor biurka :D

K0Mii
07.09.2011, 19:13
no ładny ładny :) stoliczek i po kosztach jak widać :)

ir0nhide
07.09.2011, 19:45
Głębokość 40cm, bo większa nie potrzebna, chyba...

Ale mogłeś zrobić:

Wymiary przyszłościowe
45cm bo taki "struś" np. już by wystawał http://www.polskieaudio.com/2011/08/struss-amplifiers-struss-r500.html ;)

Nie czepiam się... ;)

cudny90
07.09.2011, 20:12
ironhide, powiem Ci, że wzorowałem się na wymiarach amplitunerów tego typu: http://allegro.pl/amplituner-denon-avr-1611-avr1611-3d-gw-3l-dealer-i1799560196.html ( jeśli chodzi o wysokość wziąłem też pod uwage dodatkowy odstęp z uwagi na chłodzenie takiego potworka :) )

stolik o głębokości 50cm przy tej szerokości ( 63cm ) wyglądałby nieforemnie, taki kwadraciak z lotu ptaka by się wydawał :)

lklukasz
07.09.2011, 21:32
przeniosłem w odpowiedniejsze miejsce :)

dolphin123
07.09.2011, 21:39
cudny ale zmien juz te kolumny... :P mamy XXI wiek :)

cudny90
08.09.2011, 12:38
dolphin, no masz trochę racji, masz :P Najlepsze jest to, że sąsiad ( darek51085 ) kupił głośniki i elementy do zwrotnic wtedy co ja, a jeszcze nie skończył budować kolumn hehehe, leży mu to, ale powoli kończy kolumny :D

Chętnie zmieniłbym kolumny, mam dużo pomysłów na nowe skrzynki, ale ze szmalem cienko niestety, z czasem zresztą też kiepściuchno.

ro_beri
13.09.2011, 19:06
"Konstrukcja" aż zmusiła mnie do napisania dużej pochwały, a rzadko pisze, a tu aż bede musiał :P. Całkiem nieźle, ładnie i fajnie ci wyszedł ten stolik. Proponuję ci do kompletu zrobic podstawki ścienne do ewentualnych tylnych monitorów KD w tym samym designie :P Całość ma "plecki" ? bo tak ze zdjeć nie widze.

wikikiw
13.09.2011, 19:30
Z całym szacunkiem dla autora/konstruktora tego stolika ....ale nie ma w nim nic ładnego...jak większość konstrukcji typu "wieża" nie ma nic wspólnego z pięknem..totalnie.Przepraszam

ir0nhide
13.09.2011, 21:23
Z całym szacunkiem dla autora/konstruktora tego stolika ....ale nie ma w nim nic ładnego...jak większość konstrukcji typu "wieża" nie ma nic wspólnego z pięknem..totalnie.

Największym atutem tego stolika jest to że autor wykonał go sam.
A to czy jest ładny czy niezbyt, to być może tylko kwestia jego gustu, lub jeszcze czego innego... - w sumie to szpetny też nie jest, a może taki właśnie miał być.... ;) (cudny pokaż jeszcze biurko, wtedy będą wiedzieli że to "do kompletu")

cudny90
13.09.2011, 22:05
Jak widać jednemu się podoba ( np. ro_beri ) a innemu nie przypadł do gustu, jak np. wikikiw.

Ja mogę dodać tylko tyle, że stolik tak był zaplanowany w mojej głowie i jest taki jaki miał być :) Nie ma tam nic niezaplanowanego.
Chodzi mi o to, żebyście nie myśleli, że "taki mi wyszedł", bo on mi nie wyszedł w praniu, tylko tak go zaplanowałem, gdybym sobie zaplanował jakiś pneumatycznie rozsuwany, to bym zrobił pneumatycznie rozsuwany, ogranicza mnie jedynie wyobraźnia :P no i ewentualnie fundusze.
Co do stylu - zawsze lubiłem prostotę, nie chodzi tu tylko o meble, ale też np. o ubiór. Żadnych zbędnych rzeczy ( czy np. rażących oczy napisów na t-shirtach )

Apropo kina domowego, to nie planuję takowego robić, słucham na tym tylko muzyki, zresztą, telewizora nie mam przecież.

Biurko:

http://www.bankfotek.pl/image/1075436.jpeg

ir0nhide
13.09.2011, 22:13
No to teraz jeszcze fronty szuflad musisz zrobić z deski sosnowej (ew. jeszcze nóżki) i będzie full GIT ;)

Jimy-Adi
14.09.2011, 15:57
Ładnie ładnie . Mamy tutaj prosty przykład iż piękno tkwi w prostocie . ;D

ro_beri
18.09.2011, 16:39
Właśnie rzecz w tej prostocie i we "własnym designie" a nie jakies kupnej szafki ze stolarni... :P Dlatego tez wpomniałem o tych podstawkach do monitorów KD...