PDA

Zobacz pełną wersję : Wkrętarki akumulatorowe

Strony : [1] 2

dolphin123
01.03.2013, 22:22
Temat poświęcony wkrętarkom akumulatorowym - waszych spostrzeżeń, wyboru i doświadczeń z tymi urządzeniami przy budowaniu sprzętu audio.

Zapraszam do dyskusji.

wisnialodz
25.03.2013, 21:42
Ja mogę polecić wkrętarkę Metabo BS12. Za cały komplet wraz z wiertłami, bitami kombinerkami i miarką zapłaciłem 400zł, ale wkrętarka warta każdego grosza. Z początku się zmartwiłem bo baterie po naładowaniu do pełna przy pracy się dość szybko rozładowały,ale z każdym ładowaniem jest coraz dłużej.

Natalleos
25.03.2013, 21:54
dobry wybór . Z wkrętarek za połowę tej ceny dobrym zakupem są produkty Sparco . Potem są już tylko budżetówki sieciowe .

kremien
25.03.2013, 22:57
To może tak przy okazji - Mam wkrętarkę BOSCH zieloną, w której padły aku. Chciałbym ją przerobić na sieciową, bez zasilania bateryjnego. Wkrętarka na 18V. Chcę poszukać jakieś trafo (najlepiej ze 200-300W), mostek prostowniczy tak około 50A i jakiś kondensator. Jak myślicie będzie to działać? Jaką pojemność powinien mieć kondensator? jakie dać zabezpieczenie po stronie wtórnej?

konradzik88
26.03.2013, 06:55
pewnie masz bosch PSR? Ja ja mam 14,4 i polecam z czystym sumieniem ;) za 450pln warta swojej ceny, akumulator zadziwiajaco dlugo dziala na jednym ladowaniu, w 45min mam baterie pelna. Jedno ladownia spokojnie starcza na skrecenie calego kina domowego i zrobienie otworow pod wkrety :]

dj_zibi
26.03.2013, 08:57
Ja polecam wkretarkę Celmy, wykonanie nawet kolory bliźniaczo podobne do Makity, akumulatory również pasują z Makity. Polecam wszystkim.

kremien
26.03.2013, 18:09
Ja mam również wkrętarkę celmy WAK 14 za 300zł kupiona i jest fajna. Lekka, solidna aku dobre, tylko brak mi w niej hamulca przy zatrzymaniu - trzeba drugą ręką blokować uchwyt, żeby dobrze docisnąć wiertło. Do drewna idealna, polecam. Ale wiercić czy gwintować w metalu to tak średnio, bo silniczek nie jest zbyt potężny ;) za tę cenę 8/10

El_liero
26.03.2013, 21:16
zawsze przed ładowaniem akumulatora rozładujcie go do końca, ja zaklejam spust taśmą i się kręci kręci do puki nie zatrzyma się.

scythe1123
26.03.2013, 22:46
Zależy jaki akumulator i nie jestem pewien czy NiCd lubi głębokie rozładowanie.
Jeśli chodzi o Litowe akumulatory to one na pewno tego nie lubią.

Mam Makitę DWE330 i jedyne co mi w niej brakuje to wskaźnika rozładowania baterii. W instrukcji było napisane żeby ładować akumulator jak poczuje się wyraźny spadek mocy.
Kupiłem ją bo podobała mi się wielkościowo i w zestawie za 600zł dostałem komplet 20 wierteł 40 bitów, metrówkę nóż do tapet (mega ostre noże) i praę przejściówek, czyli komplet oprzyrządowania wart ok 200zł.
Kupując drugi raz zastanowiłbym się nad 12V bo te akumulator 10,7 V się dość szybko rozładowują, na szczęście 2 akumulatory były w komplecie i ładowarką która ładuje w godzinę czyli można pracować bez przerwy o ile ma się dostęp do gniazdka.

Pawel S.
27.03.2013, 09:56
padla mi bateria we wkretarce TESCO (kupione za 50zl ;) ) i nie oplaca mi sie kupowac samej baterii za kolejne 50zl

powoli bede sie przymierzal do zakupu nowej
tez myslalem o zakupie celmy, ale jak sie dowiedzialem to jednak nie polski produkt...

zibi, jaki masz model?

interesuja mnie 2 sprawy
1 - uchwyt na wiertla od 0,5mm!
2 - mile widziana poziomica (takie cos mam w tescowej i jest bardzo przydatne)

czym w praktyce roznia sie aku ni-cd od li-ion? poza mozliwoscia ladowania w dowolnym momencie

limit cenowy mysle 300-400zl

scythe1123
27.03.2013, 11:17
NiCd się rozładowuje jak jest nieużywany, trzeba go ładować najlepiej do końca, bo inaczej traci pojemność. I tak jak było wcześniej napisane dobrze go ładować kiedy się już rozładuje.
Najlepiej przydała by się ładowarka mikroprocesorowa, która po naładowaniu sama się wyłączy ale takie coś jest chyba tylko we wkrętarkach z akumulatorem li poly.
W tych tanich jest zwykły zasilacz i trzeba pilnować czasu ładowania.

W tej cenie są sprzęty z lidla firmy Parkside za 300zł z litowym akumulatorem. I chyba też ma poziomice. Nie wiem jak z główką, czy złapie wiertło 0,5 ale z tym chyba nie ma większego problemu.

ruffpl
27.03.2013, 11:18
ja do drobnych prrac używam tą http://www.aeg.info.pl/11620-Zestaw-1-BS-12C-Zestaw-2-narzedzi-akumulatorowych-12V.html , a do większych 18-stkę

DeKeR
27.03.2013, 20:58
Standardowo uchwyty wiertarskie to 1-10 lub 1,5-13mm. z wiertłem 0,5 jest wtedy problem, ponieważ uchwyty aby mocniej lapaly wiertło maja łopatki zaokrąglone do środka.
Są uchwyty jeszcze chyba 0,5-6 ale nie wiem na jakki gwint trzpienia. Co do Parkside sam mam taka 18V Li, jest to bliźniaczy model boscha zielonego w srodku. Jak dla mnie za tą cene nie do pobicia. Co do marek, nie marketowych to polecam Makite, AEG i taniej Ryobi.

Pawel S.
28.03.2013, 10:25
Pokaz ta wkretarke bo nie wiem o jaka chodzi.
Co do wiertel to 0,5-0,8 moge montowac na tej tescowej + zasilacz jak obecnie

---------- Post dodany 28.03.2013 o 10:25 ---------- Poprzedni post 27.03.2013 o 21:07 ----------

w cenie do 400zl li-ion jest tylko jedem model wkretarki jaki mnie zadowoli
http://panfleks.blogspot.com/2013/02/itamati-nowa-marka-test-wkretarki.html

reszta typu celma WAK-Li 10DB http://celma.com.pl/produkty/wiertarko-wkretarka-litowo-jonowa-wak-li-10-db
http://celma.com.pl/wp-content/uploads/2013/02/WAK-Li-10-DB.png
odpadaja poniewaz mamy podobna makite na garazu i raczej to nie byl udany zakup

wiec albo dokladanie do lepszego modelu albo aku ni-cd

scythe1123
28.03.2013, 13:45
Ja mam właśnie Makitę podobną do tej Celmy, ogólnie zadowolony jestem tylko jak wcześniej wspomniałem czas pracy jest nie za długi. Ale za to małe i poręczne i akumulator jest niewielki.

Patrzcie na ładowarki w tych tanich, bo np Einhel ma też taką małą wkrętarkę z aku litowym. A dają zwykły zasilacz jako ładowarkę i przy takiej ładowarce żywotność i pojemność akumulatora może być znacznie mniejsza o ile dobrze nie będzie się pilnowało czasów ładowania, z resztą to też jest obarczone błędem bo akumulatory nigdy nie mają dokładnie takiej pojemności jak mają napisane znamionowo.

Temu kupiłem Makitę, drogo bo drogo ale chciałem coś solidnego.

DeKeR
29.03.2013, 09:45
http://fanlidla.pl/gazetka/2012.11.10.narzedzia/7778,Wiertarka,wkretarka,Li,ion

Ja mam tą i polecam. Jedyny minus to jeden aku, ale za 249zl nie mozna wymagac zeby dali 2 aku 18v 1,5ah Li

dolphin123
29.03.2013, 11:41
Prosiłbym jednak wpisywać model produktu, bo linki z lidla nie będą aktualne za chwilę...

woocash1987
03.04.2013, 19:54
Bardzo fajna i przydatna rzecza jest zestaw MAKITY w zielonej walizce wraz ze 116 czesciami. Wiertarko Wkrętarka Makita 6271DWAETC + 2 x akumulator + 116 części. Naprawdę super sprawa. Wkretarka nie do zajechania (zdarza sie wiercic otwory fi-70mm w 4cm blatach). Stosuje zestaw nacodzien w pracy.Godne polecenia

ploter
03.04.2013, 21:19
Przepraszam że odbiegnę od tematu wkrętakó aku :) ja mam wkrętarkę elektryczną VANDER :) fajne wykonanie i cena 90zł :)

http://vander.pl/?oferta/wkretarki/wkretarka-ved728.html

Maja też ciekawe wkrętarki AKU ;) 14.4V do której idealnie pasują aku od makity :D i 18V w fajnych cenach :)

Pawel S.
04.04.2013, 16:36
cena bardzo fajna... ale to nadal ni-cd :/

teraz sie zastanawiam
czy bardziej sie oplaca doplacic kilkaset zl do lepszej wkretarki li-ion, czy moze zaoszczedzone pieniadze wydac po 2-3 latach na nowe aku ni-cd?
moja wkretarka dlugo zyla na jednym aku! a przeciez w zestawach daja zazwyczaj po 2... (unikne koniecznosci doladowywania)

a musze szybko cos kupic bo zaraz bedzie mi potrzebna

---------- Post dodany o 16:36 ---------- Poprzedni post o 00:16 ----------

Panowie od celmy, mozecie napisac jak dlugo macie te wkretarki i jak z zywotnoscia aku?

romarcin
04.04.2013, 21:06
Przepraszam że odbiegnę od tematu wkrętakó aku :) ja mam wkrętarkę elektryczną VANDER :) fajne wykonanie i cena 90zł :)

http://vander.pl/?oferta/wkretarki/wkretarka-ved728.html

Maja też ciekawe wkrętarki AKU ;) 14.4V do której idealnie pasują aku od makity :D i 18V w fajnych cenach :)

ploter dzieki za linka, pierwszy raz słyszę o tej firmie, na zdjęciach narzędzia wyglądają bardzo solidnie, opisz swoje "wrażenia organoleptyczne" ;) z używania tej sieciowej wkrętarki, jeżeli potwierdzisz pozytywne zaraz ją kupuję. Właśnie padło aku w moim 8-letnim BOSCHu 18V i uświadomiłem sobie że właściwie cały czas go używałem w warsztacie gdzie oczywiście mam sieć, więc po co narzędzie na kłopotliwe aku, jeszcze na dodatek przez to dodatkowo ciężkie. Pozostałe elektronarzędzia (piły , frezarki, wiertarkę) mam sieciowe więc czemu akurat wkretarka miała by być na aku :???:, w terenie nie pracuję.

ploter
04.04.2013, 22:11
ploter dzieki za linka, pierwszy raz słyszę o tej firmie, na zdjęciach narzędzia wyglądają bardzo solidnie, opisz swoje "wrażenia organoleptyczne" z używania tej sieciowej wkrętarki, jeżeli potwierdzisz pozytywne zaraz ją kupuję.

Powiem CI że mam z tej firmy bo w pracy nimi handlujemy..... to na tyle maszyn co już sprzedalismy to tylko szlifierki kątowe troszkę sie sypią ale nie wirniki tylko drgania na tarczy.... wkrętarkę mam już rok skręciła meble troche dziur pod wkręty wywierciła, mam też opalarkę, a teraz kupuję czołga (szlifierka taśmowa) i rotexa :) czyli mimośrodowa na rzepy. Szkoda że nie mają pilarki tarczowej ręcznej na alu podstawie z listwą....

Z czystym sumieniem mogę polecić nie jest full wypas ale daje rade.... obejrzyj przed zakupem gdzieś na mieście ale ja mam i chwalę.

Pawel S.
05.04.2013, 00:12
Właśnie padło aku w moim 8-letnim BOSCHu 18V i uświadomiłem sobie że właściwie cały czas go używałem w warsztacie gdzie oczywiście mam sieć, więc po co narzędzie na kłopotliwe aku, jeszcze na dodatek przez to dodatkowo ciężkie.bardzo trafna uwaga... powaznie sie nad tym zastanowie, bo roznica w cenie miedzy tym VANDERem a celma jaka ogladam jest spora...

jeszcze przed chwila bylem napalony na CELMA WAK 18 http://celma.com.pl/produkty/wiertarko-wkretarka-udarowa-wak18
http://diyaudio.pl/attachment.php?attachmentid=6422&stc=1&d=1365112485

ale jak zobaczylem cene zamiennych aku (275zl!) to odpuscilem

teraz chyba jedyny wybor to CELMA WAK 14 http://celma.com.pl/produkty/wiertarko-wkretarka-jednobiegowa-wak-14-15-ah
http://diyaudio.pl/attachment.php?attachmentid=6423&stc=1&d=1365113102
cena za sama wkretarke niewiele nizsza od WAK18, ale za to ceny aku nieporownywalnie nizsze. na allegro ceny za nowe aku 70-90zl!

jutro ide pomacac do sklepu

Pawel S.
05.04.2013, 01:09
http://www.megamaszyny.com.pl/wiertarko---wkretarka-aku-li-ion-144-v-cat-1754-id-20867.aspx o prosze - li-ion dedra za 370zl. 2 aku! :D

dolphin123
05.04.2013, 07:47
Ja posiadam Boscha GWI 10,8 wkrętarkę kątową i jestem mega zadowolony z niej... Dokupiłem głowicę do wierteł i właściwie wszystkie otwory w kolumnie tym robię a aku starcza na bardzo długo. Minusem jest cena, bo ponad 7stówek za komplet z 2aku..
http://www.bosch-professional.com/pl/pl/gwi-10-8-v-li-33603-ocs-p/

Pawel S.
05.04.2013, 12:54
powaznie juz mysle o zakupie i... znowu cos mi nie pasuje - WAK14 ma tylko jeden bieg! :/
ide do sklepu sie tym pobawic bo sam juz nie wiem co chce

mIKI
05.04.2013, 15:43
niedawno kupilem uzywana Hilti 18V 2x aku litowo - jonowe(3,2Ah) , w walizce z latarka. 2biegi, udar i naprawde wysoki moment obrotowy - 500zl, fakt ze jest dość cięzka, ale sprzęt klasa.

Pawel S.
05.04.2013, 16:06
bylem w sklepie. celmy mieli tylko model WAK18LI wiec cena kosmiczna
ale facet powiedzial mi calkiem dobra rzecz - nie oplaca sie kupowac aku! ceny sa tak ustawione ze bardziej sie oplaca kupic nowy zestaw...

tak wiec pytanie do was - ile zylo wam aku ni-cd?
ja przy jednym aku wiem ze uzywalem to ok 2 lat...

mIKI
05.04.2013, 16:25
moj stary DWT trzyma juz kika lat (moze 5-6) i ma sie niezle, ale ladowanie to kilka godzin...
ps. sa firmy zajmujące sie regeneracja akuu

Pawel S.
05.04.2013, 16:37
ps. sa firmy zajmujące sie regeneracja akuutak, ale cena za taka usluge to 50-60zl za aku 12v. gdzie oryginalne aku 14,4v do WAK14 to koszt 70-90zl w roznych sklepach!

dlatego nie wymieniam aku w mojej tescowej wkretarce - kosztowala wlasnie 50zl! :p

moj stary DWT trzyma juz kika lat (moze 5-6) i ma sie niezle, ale ladowanie to kilka godzin...przy posiadaniu 2 aku czas ladowania to nie problem. dlatego chyba jednak zdecyduje sie na WAK18 - 2 biegi, mocne aku, wiekszy moment obr, udar (akurat to jako bajer). no ale tez ma minus w postaci zacisku od duzych srednic :/

mIKI
05.04.2013, 17:16
no i pewnie bedzie tez wazyc sporo, tak jak moja hilti;P

LightSound
06.04.2013, 02:08
ile zylo wam aku ni-cd?

Od dwóch miesięcy do dwóch lat - więcej nie. Zależy dużo od użytkowania tej wkrętarki.

Pawle, bierz sieciowe - ja już się wyleczyłem po części z akumulatorowych - używam tylko pod sufitem, albo tam gdzie przewód by przeszkadzał.

Co do modeli i firm - no trzeba tracić, szwagier do firmy kupił 3 dedry które podałeś - w dwóch szybko padły aku - właśnie 2 mies, ale na gw. uwzględnili i wymienione trzymają na razie ok. Zresztą zauważyłem wrodzoną we wkrętarki wredność, Aku brakuje zawsze gdy chcesz coś skończyć :D

Pawel S.
06.04.2013, 10:28
zamowilem juz WAK18
jak aku padnie to kupie sieciowke

Marios
07.04.2013, 12:04
Jak aku mi padły w dedrze to zrobiłem w niej gniazdko na kabel i podłączam pod zasilacz:)
Po wyjęciu aku zrobiła się leciutka, czekam aż padnie aby mieć okazję ją wywalić ale nie chce :D

konradzik88
07.04.2013, 17:37
mi aku w boschu siedzi juz 3lata uzytkuje czasem po kilka godz na dobe a czasem miesiac lezy nic nie robi :P bateria jak dzialala kilka godz na 1 ladowaniu tak dalej dziala :)

Pogromca mitow
12.04.2013, 17:01
Nie ma tematu wkretarek sieciowych, wiec pisze tu. Co myslicie o takim sprzecie http://allegro.pl/wiertarko-wkretarka-sieciowa-6222-skil-osprzet-i3140759401.html ?

Ogladalem dzisiaj w markecie i mi sie kurna spodobalo. W 99% uzywam starej aku w zasiegu gniazda sieciowego, a tutaj mamy lekka, poreczna wkretarke na dlugim przewodzie, a co wazne nigdy nie oslabnie. Sa jeszcze inne modele tej marki.

bibson3
12.04.2013, 19:24
To ja może podrzucę moje rozwiązanie, którym posługuję się od lat X i niejeden mój znajomy również (każdy chce :D). Na allegro kupujemy używaną, w dobrym stanie wkrętarkę 12V bez aku, dewalta można ok 100zł dostać. Do tego kupujemy zasilacz ATX za jakieś 25zł :) i mamy markową sieciówkę za 125zł. Dlaczego tak? Już wcześniej wspomniano o wadze, taka sieciówka "fabryczna" ma całe ustrojstwo zasilające w rekojeści jak wiertarka przez co jej waga jest dość spora, a w rozwiązaniu z zasilaczem ATX waga akumulatora/zasilacza odchodzi z rękojeści więc mamy b.leciutki sprzęt. No i przewód możemy dostosować do własnych potrzeb (w sensie długości). W zasilaczu ATX jedynie proponowałbym przylutować się bezpośrednio do PCB przewodem 1,5mm2 bo prądy w takiej wkrętarce do 10A dochodzą. np. coś takiego:

http://allegro.pl/dewalt-dw-907-12v-2012-wkretarka-walizka-i3167844378.html

KonradRak
12.04.2013, 20:10
Miałem podobne rozwiązanie z Einhellem podłączonym na stałe pod 12V ale denerwowały mnie te przewody więc kupiłem kiedyś za 200 zł Parkside w Lidlu i jestem zadowolony z zakupu :) Rozwiercałem kiedyś dwie zapieczone nakrętki i dała radę bez zająknięcia i dodatkowego ładowania.
http://fanlidla.pl/files/g/2__31325_1.jpg

cudny90
12.04.2013, 21:06
Ja używam wkrętarki, która ma już 10 lat, jest to meister kraft kupiony w niemczech za jakieś nie duże pieniądze (w jakimś hipermarkecie) i muszę powiedzieć, że wkrętara chodzi jak talala :) Od nowości jeden akumulator praktycznie w ogóle nie trzyma, natomiast drugi normalnie działa i używam jej z tylko jednym akumulatorem. Jest to NiCd i zawsze jest rozładowywana do końca. Muszę dodać, że sprzętu nie używam codziennie, jest zadbana, w walizeczce itp. Do dzisiaj ten dobry aku długo trzyma :) Na tyle długo, że nigdy nie miałem tak, że nie skończyłem czegoś wiercić bo mi się skończył aku.

Jeśli chodzi o nowy sprzęt to nie za bardzo mam zaufanie do takich wynalazków jak dolphin pokazał, bosch gwi 10,8. Za 700zł to można mieć wkrętarkę full-wypas, a nie takie g*wienko. Taka mini wkrętareczka to wg mnie pasuje dla bogatej gosposi, która potrzebuje raz na rok coś przykręcić. Przecież to w ogóle nie poręczne - jak tym docisnąć wkręt przy wkręcaniu? Ręka się ześlizgnie.

Nie ma ciasnych i trudno dostępnych miejsc, w których trzeba wkręcać coś elektryczną wkrętarką. W ciasnych i trudno dostępnych miejscach są małe wkręty/śrubki, które się kręci wkrętakiem.

Pawel S.
19.04.2013, 19:15
celma dotarla :D
ladowanie i przetestuje

---------- Post dodany o 19:15 ---------- Poprzedni post o 14:30 ----------

ladowanie start 17,15. koniec ok 19,10
pelne ladowanie 2 godziny. duzo czy malo? przy 2 aku raczej roznicy wielkiej to nie robi

cudny90
19.04.2013, 20:50
Paweł, 2 godziny to super czas. Będziesz zadowolony :) No i wsparłeś Polską gospodarkę! Brawo! :)

Pawel S.
19.04.2013, 21:05
pytalem tez czy beda produkowali wyrzynarki - niestety nie planuja :/
wiec musialem kupic innej firmy
szlifierka pracowalem, mocna i dobra, ale nie chce oscylacyjnej... szczegoly jak dojdzie paczka ;)

Pogromca mitow
20.04.2013, 13:10
Pawel, ile kosztowala Cie ta Celma?

Pawel S.
20.04.2013, 13:37
link byl wczesniej - 440zl
i tak to wiecej niz mialem zamiar wydac
gdyby WAK14 mialo 2 biegi to bym kupil tanszy model

Pogromca mitow
20.04.2013, 13:44
Aaa ok. Bo tak dzisiaj ogladalem w PSB Mrowka wak14 i wak18. 18 byla za okolo 460zl.

Przy okazji zerknelem na tansze chinole i w praktycznie kazdym modelu denerwuja mnie luzy na walku wiertarki. Dopiero te lepsze jak Celma czy niebieski Bosch nie maja zadnych luzow.

Pawel S.
20.04.2013, 14:04
mialem powazny dylemat ktory model wybrac

za WAK14 przemawial uchwyt do malych wiertel (wiertelka do PCB) oraz mega tanie akumulatorki latwo dostepne
za WAK18 przemawiala cala reszta. czyli wyzsze napiecie, wieksze aku, 2 biegi i wieksze mozliwosci. tylko nie wiem po co mi udar :D
ale niestety aku tylko regenerowane a do malych wiertel musze uzyc starej tescowej wkretarki :/

szkoda ze nie moge jeszcze nic robic bo bym sie pobawil :D

---------- Post dodany o 14:04 ---------- Poprzedni post o 14:01 ----------

a w lidlu jest teraz wkretarka z tym malutkim akumulatorkiem. chyba 150zl. tylko nie widac info czy to 1 czy 2 akumulatorki

Pogromca mitow
20.04.2013, 14:09
szkoda ze nie moge jeszcze nic robic bo bym sie pobawil

Zawsze to mozesz nowa Celma zamieszac cukier w kawie czy herbacie :P

Pawel S.
20.04.2013, 14:39
od tygodnia nic cieplego nie pilem :( wiec robienie herbaty czy kawy tez odpada...

cudny90
21.04.2013, 00:35
Paweł, pcb chciałeś wkrętarką wiercić? 1 czy 2 otwory można, ale jak przyjdzie kilkadziesiąt wiercić to kieeepsko... Za 20zł można kupić miniwiertarkę i nią pcb elegancko się robi :)

Pawel S.
21.04.2013, 11:43
Za 20zł można kupić miniwiertarkę i nią pcb elegancko się robi pokaz o co chodzi bo nie kojaze
a najwiekszy problem to wiertla a nie wiertarka :/

dolphin123
21.04.2013, 12:52
Wątek ma być tak samo ważny teraz, jak i za miesiąc- dwa. W związku z tym, proszę poza linkiem podać markę o model danego urządzenia. Następnym razem będę wstawiał ostrzeżenia za brak tych informacji.

JAREK
22.04.2013, 21:52
Wkrętarka z lidla posiada w zestawie 1 akumulator. Zakupiłem ją dzisiaj i muszę powiedzieć, że wykonana jest porządnie i ma dużą moc. Akumulator jest chyba zbudowany w oparciu o 3 ogniwa 18650 więc łatwo go będzie w przyszłości zregenerować ogniwami pochodzącymi z laptopa, których pełno na allegro.

pegelmesser
22.04.2013, 22:49
Wkrętarka z lidla posiada w zestawie 1 akumulator. Zakupiłem ją dzisiaj i muszę powiedzieć, że wykonana jest porządnie i ma dużą moc. Akumulator jest chyba zbudowany w oparciu o 3 ogniwa 18650 więc łatwo go będzie w przyszłości zregenerować ogniwami pochodzącymi z laptopa, których pełno na allegro.
Nie 3 tlyko 5 skoro ma 18V.
Ja regenerowalem juz kilka wkretarek zastepujac śrutowe 1,2V Ni-Cd wlasnie 18650 Ultra Fire zakupionymi za grosze w HongKongu.

Pawel S.
22.04.2013, 23:49
Nie 3 tlyko 5 skoro ma 18V.nie ten model. mowa o mniejszej ktora jest obednie oferowana. tam podaja 12v w specyfikacji
myslalem ze podpasuja 10,8V od makity bo sa tanie

gi
23.04.2013, 10:11
za WAK14 przemawial uchwyt do malych wiertel (wiertelka do PCB)

Na wszystko jest sposób:
http://www.ebay.co.uk/itm/4pc-JEWELERS-JEWELLERY-WATCHMAKERS-MODEL-ENGINEERS-PIN-VICE-SET-/271192111302?pt=UK_Hand_Tools_Equipment&hash=item3f244f38c6
http://www.ebay.co.uk/itm/GN1170-Pin-Chuck-Set-3-Collets-0mm-to-2-5mm-Drill-Bits-Suit-Lathe-Vice-Drills-/400402304430?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item5d39d64dae

Pawel S.
23.04.2013, 10:20
a w polsce?

---------- Post dodany o 10:20 ---------- Poprzedni post o 10:16 ----------

jest! :D
http://allegro.pl/uchwyt-wiertarski-bezkluczykowy-0-5-6-5mm-wolfcraf-i3124383894.html
Uchwyt wiertarski bezkluczykowy 0,5-6,5mm Wolfcraft W2625000
http://www.pasja.koszalin.pl/index.php?products=product&prod_id=10560 25zl w pracy dekera ;)

JAREK
23.04.2013, 23:41
Wkrętarka lidlowa z 22 kwietnia ma akumulator z napięciem nominalnym 10,8V (3x3,6V). Nie wiadomo dlaczego podają 12V, na ładowarce natomiast jest podane dobrze 12.6V. Pojemność ogniw wynosi 1200 mAh i będą to jednak ogniwa w rozmiarze 14500, a nie 18650 jak wcześniej napisałem.

Pawel S.
24.04.2013, 00:11
czyli mozliwe ze podpasuja baterie makity. w takim razie tez bardzo dobra okazja

bawolek
28.04.2013, 07:47
a w polsce?

---------- Post dodany o 10:20 ---------- Poprzedni post o 10:16 ----------

jest! :D
http://allegro.pl/uchwyt-wiertarski-bezkluczykowy-0-5-6-5mm-wolfcraf-i3124383894.html
Uchwyt wiertarski bezkluczykowy 0,5-6,5mm Wolfcraft W2625000
http://www.pasja.koszalin.pl/index.php?products=product&prod_id=10560 25zl w pracy dekera ;)

mam ten uchwyt .... musisz organoleptycznie pomacac pobadac ..bo nie wszystkie trzymaja centralnie wiertlo i bez bicia a przy 0,5 czy 0,8 robi to juz roznice... u mnie dopiero trzeci z pułki był ok ...
ale i tak ostatnio kupilem sobie dwa komplety wiertel proxona 0,5 i 0,8 sa swietne bo czesc ktora idzie w futerko ma jakies 2,5-3mm dzieki temu nie ma problemu z lapaniem w wiekszosci uchwytów :D

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ4MpopxECyL7YJsVLmFBEOlEAUSpbgH 5G-XhgdruWWD73W1cLJhA

_NATAN_5064
28.04.2013, 21:19
Ja również kupiłem te końcówkę wolfcrafta i nie jestem z niej zadowolony. Raz ma bicie drugi nie zależy jak sie wiertło złapie i całą końcówkę. Teraz wolałbym dołożyć i kupić coś z proxxona. Używałem odpowiednik xsenox ( taki proxxon dla kosmetyczek itp) i w PCB wychodziło idealnie uchwyt jakiś i jest pięknie

damiani
30.04.2013, 16:39
Polecam wiertła VHM do wiercenia w PCB, nie tępią się tak szybko jak zwykłe ponieważ są z węglika i trudniej je złamać:
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=wiertla+vhm

dolphin123
09.05.2013, 10:17
Może kupował ktoś ostatnio komplet bitów, które bezpośrednio (bez przejściówki) pasują do wkrętaków?
Interesowałyby mnie głównie imbusy 1,2 2 2,5 3...
Tego typu na mocowanie "zatrzaskowe":
http://images.sklepy24.pl/17753418/2162/medium/koncowka-bit-stanley-1-4-szesciokatna-imbus-dluga-3-x-50mm-13-659.jpg

Na allegro niby pełno, ale większość zestawów posiada takie bity krzyżowe a już imbusy i cała reszta przez przedłużkę..

Pawel S.
09.05.2013, 11:40
jak nie zapomne to zapytam o to w sklepie
ale raczej pojedyncze a nie w komplecie

cudny90
09.05.2013, 13:25
dolphin, chodzi Ci chyba o coś takiego:

http://www.profitechnik.pl/osprzet-do-elektronarzedzi/bity-i-akcesoria/koncowki-dlugie-14/

Niestety nie jest to tani sprzęt, ale uwierz mi - nie do zdarcia :)

dolphin123
09.05.2013, 13:36
O coś takiego właśnie chodzi. Dzięki.

Pawel S.
09.05.2013, 16:11
3szt kupione
2,5mm stanley - 2,25zl
3 i 4mm 1,3zl

tylko krotkie

https://ssl.diyaudio.pl/i/47/seliwujrt49u3n6g2gkx_1368110587.jpg

ktos jeszcze chce? bo przy okazji sobie tez dokupie

Raf
09.05.2013, 18:21
Na bitach nie warto niestety oszczędzać. Tanie bity szybko się wyrabiają, jak robiłem bitami festoola to łebki śrub się wyrabiały a bit o wiele mniej niż tania końcówka. Być może niektórzy wolą kilka tańszych zamiast 1 drogiego, ale to już sprawa użytkownika.

zbyszek
09.05.2013, 21:07
Po prostu kup klucze imbusowe,obetnij tę krótką zagiętą końcówkę i będziesz miał to co Cię interesuje i dodatkowo dwustronne ;)

Pawel S.
09.05.2013, 21:42
Po prostu kup klucze imbusowe,obetnij tę krótką zagiętą końcówkę i będziesz miał to co Cię interesuje i dodatkowo dwustronne ale dolphin nie chce tego uzywac w klasycznej wkretarce z regulowanym uchwytem tylko w tej malutkiej z gniazdem tylko na bity!

zbyszek
09.05.2013, 22:06
ale dolphin nie chce tego uzywac w klasycznej wkretarce z regulowanym uchwytem tylko w tej malutkiej z gniazdem tylko na bity!
To być może taniej będzie zrobić jak napisałem (myślę,że jakąś wkrętarkę posiada z niewyrobionym uchwytem) niż płacić krocie za dobrej jakości bity (mam na myśli używanie amatorsko z długimi odstępami w czasie.No co innego zarobkowo i intensywnie).To proponowane przeze mnie rozwiązanie ma jeszcze ten plus ,iż narzędzie ma niezmienne wymiary na całej długości co może okazać się przydatne w przeciwieństwie do tzw.bita ,którego kształt i wymiary zmieniają się na całej jego długości dwu-trzykrotnie a i niekiedy więcej.Ale to już problem dolphin123;)

Pawel S.
09.05.2013, 22:23
niż płacić krocie za dobrej jakości bityale przeciez ja mu jutro wysylam te co pokazalem na zdjeciu. wiec w czym problem?

zbyszek
09.05.2013, 22:32
ale przeciez ja mu jutro wysylam te co pokazalem na zdjeciu. wiec w czym problem? Więc nie ma problemu tylko pozostaje radować się nowym nabytkiem.

dolphin123
10.05.2013, 00:17
ale dolphin nie chce tego uzywac w klasycznej wkretarce z regulowanym uchwytem tylko w tej malutkiej z gniazdem tylko na bity! Dokładnie tak. Bitów mam sporo, ale irytuje mnie zakładanie przedłużki, która potrafi się chwiać.. Jako, że mam 3wkrętarki, w tym dwie z mocowaniem wspomnianym wcześniej, chcę kupić specjalnie pod nie bity.
Tym samym zastanawiam się Pawle co Ty właściwie mi kupiłeś, bo nie wygląda to jak na zdjęciu które wrzuciłem... :)

PS. Utworzyć osobny temat o bitach? Widzę, że ten temat się bardziej rozwinął niż o wkrętarkach.. ;)

Pawel S.
10.05.2013, 10:06
Tym samym zastanawiam się Pawle co Ty właściwie mi kupiłeś, bo nie wygląda to jak na zdjęciu które wrzuciłem... przeciez jak dzwonilem to mowilem ze sa krotkie...
jak nie chcesz to szybko pisz - sobie zostawie

Raf
10.05.2013, 20:05
To być może taniej będzie zrobić jak napisałem (myślę,że jakąś wkrętarkę posiada z niewyrobionym uchwytem) niż płacić krocie za dobrej jakości bity (mam na myśli używanie amatorsko z długimi odstępami w czasie.No co innego zarobkowo i intensywnie).To proponowane przeze mnie rozwiązanie ma jeszcze ten plus ,iż narzędzie ma niezmienne wymiary na całej długości co może okazać się przydatne w przeciwieństwie do tzw.bita ,którego kształt i wymiary zmieniają się na całej jego długości dwu-trzykrotnie a i niekiedy więcej.Ale to już problem dolphin123;)

Po pierwsze to wątpię żeby te bity były mało używane, po drugie te bity są praktyczniejsze. Mają specjalne zagłębienie które działa po włożeniu jak blokada i bit nie wypada, co często się zdarza przy przedłużce. Twój sposób można praktykować w zwykłych wiertarkach i wiertarkach akumulatorowych ale nie w wkrętarkach o sześciokątnym uchwycie. Nie mniej twój sposób jest bardzo ciekawy i pewnie tanio wychodzi.

Polecam wiertła VHM do wiercenia w PCB, nie tępią się tak szybko jak zwykłe ponieważ są z węglika i trudniej je złamać:
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=wiertla+vhm

Kupiłem sobie 3 wiertełka 0,7mm, 1mm, 1,7mm. Jedno złamało się po kilkudziesięciu otworach, drugie po kilku otworach, a trzecim wierciłem kilka razy (1,7mm jeszcze ok). W sumie to wierciłem od ręki i mi trochę ręka ujechała. Na plus mogę dać świetne mocowanie - nie trzeba się męczyć z mocowaniem cienkiego wiertełka - które i tak ma spore bicie. Uchwyt ma średnicę nieco ponad 3mm - jest dobrze wycentrowany. Minus to niestety cena.

Jak wiercicie PCB domowym sposobem? Statywy? Do projektów mam kilka płytek i kilkaset otworów do zrobienia, a jak tak będą mi pękać to się nie wypłacę :(

LuSzTi
10.05.2013, 20:56
Ja wiercę zwykłymi małymi wiertłami HSS, mam coś ala Dremel ale w marketowym wydaniu, dokupiłem do tego tuleję zaciskową do małych wierteł od Dremela, ustawiam max obroty i lecę, jeszcze nigdy wiertła nie złamałem podczas wiercenia, czasami jak źle odłożyłem szlifierkę (ze 3 razy).

Raf
10.05.2013, 21:00
Nie masz bicia? Ja mam
http://img801.imageshack.us/img801/1949/f265157.jpg
Dałem stówę i nie polecam, nawet na amatorski użytek. Niby niemieckie a tandeta jakich mało, już chińczyki mają lepsze wykonanie. Obroty mocno siadają no i wielkie bicie i luzy które są dokuczające przy wierceniu PCB.

LuSzTi
10.05.2013, 21:22
Nic nie bije....może dobrze trafiłem :)

Sound Wave
13.05.2013, 00:12
jak chcecie dobre wiertła do pcb to polecam to http://www.frezycnc.pl/frezy-mikro/wiertla/ (standard - pro wytrzymują tylko 2x więcej a cena :/)

jedno wytrzymuje jakieś 2000 otworów z posuwem 5mm/s@24000prm w laminacie 1,5mm FR4 (dla 2mm to naprawdę wyżyłowane parametry)

Pawel S.
13.05.2013, 00:30
ale jakie obroty wymagane :/
to juz tylko do "dremeli" i podobnych

Raf
15.05.2013, 19:05
jak chcecie dobre wiertła do pcb to polecam to http://www.frezycnc.pl/frezy-mikro/wiertla/ (standard - pro wytrzymują tylko 2x więcej a cena :/)

jedno wytrzymuje jakieś 2000 otworów z posuwem 5mm/s@24000prm w laminacie 1,5mm FR4 (dla 2mm to naprawdę wyżyłowane parametry)

Marzy mi się mała frezarka cnc którą wywiercę prosto otwory w PCB i wygraweruję coś w laminacie grawerskim. Z tym to już tylko metoda światłoczuła, dobra soldermaska i piękne płytki.

Sound Wave
15.05.2013, 21:59
do samego wiercenia PCB to dużo nie trzeba już coś takiego powinno się nadać
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1532487&highlight=cnc&sid=

Gorzej jak trzeba frezować ale już coś takiego spokojnie sobie poradzi
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2447362&highlight=cnc&sid=

damiani
15.05.2013, 23:02
Kupiłem sobie 3 wiertełka 0,7mm, 1mm, 1,7mm. Jedno złamało się po kilkudziesięciu otworach, drugie po kilku otworach, a trzecim wierciłem kilka razy (1,7mm jeszcze ok). W sumie to wierciłem od ręki i mi trochę ręka ujechała. Na plus mogę dać świetne mocowanie - nie trzeba się męczyć z mocowaniem cienkiego wiertełka - które i tak ma spore bicie. Uchwyt ma średnicę nieco ponad 3mm - jest dobrze wycentrowany. Minus to niestety cena.

no niestety weglik nie jest elastyczny tak jak zwykla stal hss, dobry statyw to podstawa, z reki nie da rady bo skutki j.w.
za to jak juz ma sie czym wiercic to przy wierceniu kilku plytek miesiecznie takie wiertelko starcza na rok, pozniej wystarczy naostrzyc :)

---------- Post dodany o 23:02 ---------- Poprzedni post o 23:00 ----------

do samego wiercenia PCB to dużo nie trzeba już coś takiego powinno się nadać
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1532487&highlight=cnc&sid=

Gorzej jak trzeba frezować ale już coś takiego spokojnie sobie poradzi
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2447362&highlight=cnc&sid=
niestety ale nie prawda, frezy/wiertla beda sie lamac jeden za drugim, obojetnie co sie wierci czy frezuje - konstrukcja musi byc sztywna, szczegolnie przy srednicach narzedzi ponizej 1mm, takie mini frezarki z niczego nadaja sie tylko do grawerowania frezami v-ksztaltnymi w miekkich materialach

Pawel S.
15.05.2013, 23:06
offtopic!

Raf
16.05.2013, 15:28
Pomyślę nad CNC jak będę miał tysiaka na zbyciu i dużo wolnego czasu :) Bez kasy to tylko marzenie

LuSzTi
01.06.2013, 21:00
Ja dziś kupiłem sobie wkrętarkę Black & Decker EGBL188KB
http://allegro.pl/black-decker-egbl188kb-li-ion-wkretarka-z-ud-i3264823330.html
18V, udar, 2x aku litowe
W Castoramie za 398zł, myślę, że nie głupi zakup :)

Pawel S.
01.06.2013, 21:08
widze ze sie pospieszylem z zakupem wkretarki. tutaj taniej i aku li-ion :/

LightSound
02.06.2013, 03:07
W Castoramie Na pewno w castoramie? bo dzwoniłem na pilotów w Krk, ale nie mieli i nie słyszeli o takiej promocji..

LuSzTi
02.06.2013, 09:02
Na pewno w castoramie? bo dzwoniłem na pilotów w Krk, ale nie mieli i nie słyszeli o takiej promocji.

Na pewno. Co ciekawe nie było to oznaczone jako promocja, po prostu taka cena, choć fakt faktem był specjalnie pod te wkrętarki zbudowany ekspozytor.
U mnie było tego sporo, jakby ktoś chciał to mogę dziś podjechać, kupić i wysłać w tygodniu.

K0Mii
02.06.2013, 11:51
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-EF7E74A1-3BD6E852/lidl_pl/hs.xsl/index_41183.htm a co myślicie o tej wkrętarce ? szkoda że tylko 1 aku.

LightSound
02.06.2013, 12:52
Na pewno. Co ciekawe nie było to oznaczone jako promocja, po prostu taka cena, choć fakt faktem był specjalnie pod te wkrętarki zbudowany ekspozytor.
U mnie było tego sporo, jakby ktoś chciał to mogę dziś podjechać, kupić i wysłać w tygodniu.

Ok, czekam na szwagra i będziemy myśleć czy kupujemy - odezwę się jak nie znajdę w innej castro bo w Krakowie są 3.

Bebok
08.06.2013, 15:32
Jako, że wypłata była dość pomyślna, do frezarki chciałbym i wkrętarkę, bo 13-letni Kinzo już umiera, a dzisiejsze narzędzia tej firmy już chyba poprzedniej solidności nie zachowają.
I tak upatrzyłem:
- Worx WX368.2 18V Li http://allegro.pl/wkretarka-wiertaka-worx-wx368-2-18v-li-i3241629732.html
- Celma WAK 18 http://allegro.pl/celma-wiertarka-wkretarka-wak-18-2-0-ah-udar-new-i3258014599.html
- Black&Decker EGBL188K 18V http://megastore.pl/116400,BlackDecker-Wiertarko-wkretarka-udarowa-EGBL188K-18V-w-walizce.html

Co z powyższych lub w podobnej kwocie polecacie?

konradzik88
08.06.2013, 16:09
z tcyh 3 ja bym wybral B&D za taka cene 2aku 18V li. bajka.

LuSzTi
08.06.2013, 16:10
Ja ostatnio kupiłem wkrętarkę Black&Decker EGBL188K (w Casto za 398zł), ostatnio sporo tym popracowałem i jestem mega zadowolony. Jest mocna, lekka i naprawdę długo trzymają akumulatory.
Szczerze polecam.

Bebok
09.06.2013, 17:16
Szatański wpływ kolegi Marios spowodował, że przyjrzałem się bliżej marce Ryobi, choć chciałem już brać Worx (doczytałem na necie, że Ryobi stoi jednak wyżej w "hierarchii").
Frezarkę wezmę ERT1400RV http://www.narzedziowy.pl/71120_RYOBI-Frezarka-1400-W-ERT1400RV.html

Mam natomiast dylemat co do modelu wkrętarki:
- RCD18021L http://www.narzedziowy.pl/80599_RYOBI-2-biegowa-wiertarko-wkretarka-18V-z-akumulatorem-Li-Ion-i-ladowarka-RCD18021L.html
Jeden akumulator, ale ciut lepsze parametry wkrętarki
- CDC18022N http://www.narzedziowy.pl/80603_RYOBI-2-biegowa-wiertarko-wkretarka-18V-z-2-akumulatorami-Li-Ion-i-ladowarka-CDC18022N.html
Dwa akumulatory (nie jestem do końca pewien czy Li-Ion czy jednak NiCd), ale ciut gorsze parametry

Pawel S.
09.06.2013, 17:52
w poprzedniej wkretarce mialem jedno aku.
jednak 2 aku to podstawa

markus111
10.06.2013, 23:16
A ja miałem już dość marketowych wkrętarek, a nawet i "sklepowych" typu B&D, Einhell, tańszy Bosch, to tylko wyrzucanie pieniędzy w błoto. Z racji wykorzystywania narzędzi w celach zarobkowych (meble) zakupiłem najpierw zestaw walizkowy Makity (wspomniany wcześniej 12V-czerwone aku, 3 szuflady, wiertła, bity itp) a zaraz potem kupiłem na raty Festool C15 Li i wiecie co, to najlepszy zakup jaki do tej pory zrobiłem. Nie żałuję ani jednej złotówki na te wkrętarki, służą mi na co dzień, Makita już 4 lata, festool 1,5 roku. Aku Makity już troszkę przysiadają ale jeszcze jest bardzo dobrze, za to festool to już inna liga. Jest nie do zajechania! Wierci otwory duże i małe, wiercę otwornicą 65 i 125mm (!!!), wkręcam wkręty długie i krótkie, cienkie i grube a on nadal żyje i ma się dobrze :). Auk ładuję się w 30-40min, a pracować można (przy wkręcaniu wkrętów) nawet 2-3 dni! Gwarantuję, że przy wierceniu w płycie meblowej otwornicą 125mm KAŻDA marketowa wkrętarka czy to 12V czy nawet 120V ;) polegnie na początku. Wiem, że jest bardzo droga ale podobnie jak pilarko-zagłębiarka i wyrzynarka tejże firmy, zwróciły mi się już wielokrotnie. Z oferty Festool tylko te trzy narzędzia mi podpasowały, reszta jest super ale cena nie jest adekwatna do możliwości gdyż jest mocno pompowana przez marże sklepowe i pośredników (np rabat 600 zł na zagłębiarkę w sklepie, daje do myślenia). Reasumując, albo tanio i na krótko albo drogo i na dłuuugo. Do tego mogę dodać, że ta sama wkrętarka dla sklepu i dla marketu to dwie różne rzeczy :). Pozdrawiam.

hi_aro
10.06.2013, 23:41
Panowie nie oszczędzajcie na zakupie wkrętarki.
Ja polecam w 100% ten model:
- HITACHI DS12DVF3 - wkrętarka 2xAKU12V 2.0ah
dostępna wiadomo gdzie za 435PLN.
Mam taką samą od 8 lat. Przeżyła kilka remontów mieszkań, salonów i moje niezliczone projekty.
Bardzo duża moc, jak na 12V.
Ładowanie na poziomie 2h.
Kilka przykładów z użytkowania:
- regularne wiercenie w 1,5 - 2mm grubości gat. 314 wiertło 8-9
- koronka bimetalowa 2" wiercenie w 2-3 mm czarnej stali
- otwornica do 3" wiercenie w rożnej grubości sklejkach, MDF, karton-gips

Baterie po tych 8 latach użytkowania, znacznie straciły swoją pojemność, ale ja trzymam narzędzia w nieogrzewanym garażu.
Już kilka razy leciał z niej dym, pod dużym obciążeniem, ale nadal działa bez zarzutu.
Oczywiście każde urządzenie da się zabić. Więc wszystkie prace muszą być wykonywane z "głową".

dolphin123
18.06.2013, 11:59
Czytamy regulaminy Panowie...

ir0nhide
24.06.2013, 21:50
Panowie wkrętarka mi padła >:( Nówka kupiona ma okł. miesiąc ale mam remont to praktycznie służy mi codziennie(...) Jakoś dziwnie tak bo kręciła, kręciła słychać było że ma średni opór nagle zatrzymała się, zakręciła jeszcze raz, i jeszcze raz tylko tylko załapała i teraz stoi całkiem, tylko LED się zaświeca. Nic nie zaśmierdziało nic nie strzeliło, prykneło, zajęczało itp.; po prostu stanęła i tak stoi. Spalił się silnik ? czy może jakiś bezpiecznik w środku ? Problem polega na tym że wkrętarka nówka jeszcze na gwarancji, i tam bym ja normalnie odesłał, ale czas mnie goni i robota :/ , a nie jestem w stanie ocenić czy to jakaś pierdółka w środku - wtedy sam to zrobię; czy coś z silnikiem - wtedy lepiej żebym tam nie grzebał.(...)

szastal
25.06.2013, 09:54
Jeśli chodzi o baterie do wkrętarek to faktycznie są zrobione z pakietów ogniw które można dostać na allegr , można poszukać i wymienić tylko ten najbardziej uszkodzony albo od razu wszystkie, ceny około 5zł do 15zł ale te droższe to już panasonic itp , wystarczy wklepać ogniwo lub też akumulator 1,2.
Tak to mniej więcej wygląda :
https://ssl.diyaudio.pl/i/23120/thumbs/8lmgwo24ihkz2qmp21mt_1372146822.jpg (https://ssl.diyaudio.pl/i/23120/8lmgwo24ihkz2qmp21mt_1372146822.jpg)

Co do samych luzów to spowodowane to jest pewnie tak jak w skillu który trzeba było rozebrać tym że cała przekładnia z silnikiem jest tylko jak by zamocowana w jednym pkt w główce wkrętarki i cały koniec czyli silnik wisi w powietrzu, oczywiście prawie zerowe łożyskowanie i na samych zębatkach przekładni też są luzy, u mnie akurat wysypały się do przekładni kulki ze sprzęgła, ale po złożeniu wszystkiego do kupy jest znacznie lepiej (tzn luz jak w nowej)

Co do samej budowy jeśli chodzi o skilla i pewnie inne to mocowanie baterii, włącznik i chyba stabilizator czy coś podobnego, bo nie interesowało mnie to za bardzo a wyglądało jak potrzciwy lm317 z radiatorem małym i później już tylko silnik, ani filozofii ani elektroniki kosmicznej nie ma.

Pawel S.
29.06.2013, 15:35
pozyczylem siostrze moja celme 3 tygodnie temu. mieli przez weekend montowac plyty GK
okazalo sie ze tak im sie spodobala moja wkretarka ze ledwo odzyskalem ja dzisiaj...

tryb udaru sie przydal - cala w pyle ceglanym!
wkretarka brudna i poocierana od stawiania na aku.
dowiem sie co sadza o tym sprzecie, bo drugiej nie chcieli juz uzywac! :D

Pogromca mitow
13.07.2013, 14:07
W moim miejscie w sklepie PSB Mrowka jest promocja na Celma wak 18 za 338 czy 339zl. Dobra cena?

---------- Post dodany 13.07.2013 o 14:07 ---------- Poprzedni post 12.07.2013 o 13:53 ----------

No i skusilem sie. Trzeba wspierac krajowy produkt wiec kupilem Celme WAK 18 za 339zl.

LightSound
13.07.2013, 14:18
Dobra cena, nie widziałem nigdzie taniej.

Pawel S.
14.07.2013, 12:21
promocja na Celma wak 18 za 338 czy 339zl. Dobra cena?ja zaplacilem ponad 100zl wiecej! :(
wkretarka dobra, chociaz przydaloby sie pare bajerow wiecej

Pogromca mitow
14.07.2013, 14:03
wkretarka dobra, chociaz przydaloby sie pare bajerow wiecej

Z perspektywy czasu i uzytkownika, to co bys zmienil? Jakies wady zalety, wnioski dla ewentualnych, przyszlych kupcow?

Pawel S.
14.07.2013, 15:46
najbardziej brakuje mi bajeru z poprzedniej wkretarki - poziomicy. mam nadal problemy z prostopadlym wierceniem
wkretarki uzywali 3 tygodnie na trybie udaru - uchwyt dostal lekkich luzow i nie jest juz idealnie wycentrowany
jednak blokada wrzeciona sie przydaje. teraz musze przelaczyc na pierwszy bieg zeby mocniej dokrecic bit
modulacja predkosci na spuscie jest slaba - albo obracasz delikatnie, albo na maxa. nie potrafie tego wyczuc
to wszystko. aku trzyma chyba wystarczajaco dlugo, wyraznie czuc kiedy sie konczy. ladowarka OK. walizka OK. moze przydalyby sie mocowana na bity w walizce

Pogromca mitow
14.07.2013, 15:58
Opcja wiercenia w betonie to dla mnie raczej taki dodatek. Do tego mam niebieskiego boscha na kablu. Najwazniejsze, zeby aku troche pozylo, bo samo ladowanie faktycznie nie trwa dlugo. Co do regulacji obrotow, to narazie wydaje mi sie ok, szczegolnie na 1 biegu.

Marios
21.08.2013, 20:13
Panowie, jak ta celma się sprawuje? Muszę coś wybrać do 400zł.

dj_zibi
21.08.2013, 20:47
Panowie, jak ta celma się sprawuje? Muszę coś wybrać do 400zł.

Ja mam tańszą Celmę 14,4V i złego słowa na nią nie powiem, teraz jedynie żałuje ze nie kupiłem wersji mocniejszej. Moją Celmę mam około 1,5 roku.

Marios
21.08.2013, 20:57
Te z itowymi bateriami stoją dość wysoko, no ale zobacze chciałbym też wesprzeć polski przemysł ;)

KAPRINT
21.08.2013, 21:27
Ciekawy artykuł dot. wkrętarek i film http://jakienarzedzia.pl/porownanie-wkretarek-akumulatorowych-jakie-akumulatory-do-wkretarki/

Pawel S.
21.08.2013, 22:02
Ja mam tańszą Celmę 14,4V i złego słowa na nią nie powiemza to masz tanie aku na wymiane

u siebie zauwazylem ze traci powera jak jest odstawiona na dluzej. jakby aku sie rozladowywalo. wiecej na nic nie narzekam ;)
no moze jak wiercilem PCB to troche za ciezka :D

Krystian Markow
27.08.2013, 18:19
Panowie czy ktoś spotkał coś takiego:
http://fanbiedronki.pl/gazetka/2011.11.21.prezenty/852,Wiertarka,wkretarka
Znajomy pracuje na niej już dwa lata, montuje rolety i chodzi dalej:)

Marios
28.08.2013, 00:53
Za te pieniądze z baterią litowo jonową nic więcej nie kupisz. Ja kupiłem tydzień temu CMI , 10,8v li-jon za 150zł.
Ta wygląda solidniej.

Krystian Markow
25.10.2013, 16:39
Witam.
Ciekawe czy spokojnie wywierce tym w betonie i jak jest z tym udarem czy ma przełącznik?
http://www.makita.pl/prod/wkretarka_udarowa_td0101f-119-13.html

Pteterycz
25.10.2013, 16:43
Te wiertarki/wkrętarki z tym niby udarem trochę to pomaga ale to namiastka udaru tutaj im bardziej naciskasz tym masz większy "udar". Nic nie zastąpi pneumatycznego gdzie to wiertarka stuka!

Pawel S.
25.10.2013, 16:45
u mnie w celmie jest przelacznik
da sie tym wiercic w cegle (cala wkretarke mi wybrudzili! ) ale w betonie to raczej sie zameczysz. mechaniczny udar wg mnie do tego sie za bardzo nie nadaje

Krystian Markow
25.10.2013, 17:04
Ten udar to właściwie czasem gdyby w mieszkaniu przyszło obrazek powiesić. Reszta to wiercenie drewno/metal i wkręcanie. Cena ok bo po 330pln chodzą, bez aku się obejde.

Pawel S.
25.10.2013, 17:16
ja tez na udar nie zwracalem uwagi
ale siostra remontuje mieszkanie i na dluzej zabierali mi wkretarke... wracala zawsze brudna wiec wyglada na to ze udar jednak sie przydal ;)

Krystian Markow
25.10.2013, 17:23
Którą masz Pawle?

Pawel S.
25.10.2013, 17:38
celma wak 18

Bebok
03.12.2013, 09:19
Interesuje mnie zakup wkrętarki do 500zł. Dobrze jakby miała udar i była mocna.
Na ten moment przyglądam się:
SPARKY BUR2 18E 18V http://allegro.pl/wiertarko-wkretarka-udarowa-sparky-bur2-18e-18v-gw-i3687085609.html
Celma WAK18 http://allegro.pl/celma-wiertarko-wkretarka-udarowa-wak18-2-aku-i3763999231.html

A może coś innego?

markus111
03.12.2013, 10:03
Zostaw tą sparky, aku wyzioną ducha po roku. Mam w warsztacie coś takiego MAKITA 6271 http://allegro.pl/wkretarka-makita-6271-dwaetc-12v-116-szt-osprzetu-i3743345999.html. Pierwszy taki zestaw kupiłem 7 lat temu, dziś mam i 4 zestawy 12V i jeden 14,4V. Sprzęt jest sprawdzony! Są to najlepsze pod względem jakości wkrętarki Makity, wszystkie aku sprawne do dziś. U siebie w okolicy wytargowałem ostatni zestaw za 630zł (z 699zł). Mam jeszcze Festool 14,4V i też jest bardzo dobra ale to już wydatek rzędu 2k zł :(. Pamiętaj, że jeśli Makita to tylko z czerwonym akumulatorem (całym!), są wersje, gdzie aku jest z zewnątrz czerwony a od strony wsuwki ma kawałek beżowego plastiku - to jest wersja angielska i już nie jest taka trwała (aku wytrzymują 3-4 lata max, potem tracą pojemność). Wg mnie najtrwalsza wkrętarka makity to ta z 12V aku w tym dużym zestawie i szczerze ja polecam.

dolphin123
03.12.2013, 10:08
markus111 pamiętaj o pisaniu marki i modelu poza wstawieniem linku...

Bebok
03.12.2013, 10:38
Może Bosch GSR 14,4 http://allegro.pl/wkretarka-gsr-14-4-2-z-2aku-1-5ah-bosch-20-bitow-i3760190383.html ?
Albo Hitachi 14DCL http://allegro.pl/hitachi-wkretarka-latarka-ds-14dcl-14-4v-2x1-5ah-i3752448374.html ?

Pawel S.
03.12.2013, 11:33
za makita 12-14v przemawia latwy dostep do tanich akumulatorow. podobnie z celma

udar bym sobie odpuscil - zauwazylem ze u mnie powoduje minimalna utrate koncentrycznosci uchwytu
no i mechaniczny udar to malo przydatna rzecz obecnie

za hitachi przemawia li-ion baterie

Bebok
04.12.2013, 01:27
Na ten moment najpoważniej rozważam Metabo PowerMaxx BS http://allegro.pl/metabo-powermaxx-bs-basic-wkretarka-osprzet-45szt-i3711164894.html
Co myślicie o tym Metabo?

robie
04.12.2013, 10:42
W cascie jest fajna boscha wkrętarka z 18v akumulatorem czyli silna a miałem ją w ręce i ciężka ani wielka nie była i ma taki fajny system do wkręcania że raz naciskasz a ona robi obrót i tyle

http://www.castorama.pl/gazetka-promocyjna.html
ostatnia strona

Pawel S.
04.12.2013, 11:44
Co myślicie o tym Metabo?z powodu 10,8v power nie za duzy i aku szybko sie skonczy
nie wiem ile kosztuje aku do metabo, ale takie same do makity to grosze ;) (jak na li-ion)

dolphin123
04.12.2013, 12:21
Koniec przypominania bywalcom o zasadach tu panujących. Każdy kolejny wpis będzie karany ostrzeżeniem. Zapraszam do zapoznania się regulaminu.
http://diyaudio.pl/showthread.php/21215-Regulamin-tool-box-!-!-!

Pogromca mitow
04.12.2013, 13:03
Troche pouzywalem moja Celme Wak18 i jedna rzecz poki co mnie denerwuje. Notoryczne blokowanie sie zatrzasku akumulatorow. To znaczy, ze czesto bywa tak, iz zapadka mocujaca akumulator nie chce odbic i trzeba ja lekko podwazyc jakism nozykiem. Jest to prawdopodobnie problem z jakoscia wykonania tego elementu.

Pawel S.
07.12.2013, 10:51
dziwne, ja takiego problemu nie mam
rozmontuj i doszlifuj element

zniwiarz19
08.12.2013, 10:52
Witam, jako że w pracy mam doczynienia z wkretarkami róznych marek to polecam w rozsądnych pieniądzach markę

Tryton model TUV14LB2 z litowymi bateriami i jednotulejowym zaciskiem Jacobs

http://www.tryton-tools.pl/wkretarki/tryton/wiertarko-wkretarka-akumulatorowa-14-4v-liion-1-5ah-2-biegowa

malutkiz
08.12.2013, 11:32
a co powiecie na sprzęt casto macallister MDD144Li? używamy w firmie młotowiertarki i szlifierki oscylacyjnej i jak za te pieniądze są naprawdę fajne. Pytanie jak z wkrętarkami?
http://www.castorama.pl/wkretarka-macallister-14-4-v-li-ion.html#

zniwiarz19
08.12.2013, 13:56
Kolego "malutkiz" w pracy u mnie leży 10 takich na części już więc raczej nie polecam ( baterie katastrofa i ciagle rozlatują się przełaczniki zmiany biegów z 2 na 1 bieg )

Bebok
08.12.2013, 15:06
Ja raczej zostanę przy Metabo Powermaxx BS, zamówię do tego Makitę GA5030 i prezent będzie. Po świętach coś będę mógł na temat tego sprzętu napisać, jeśli kogoś by to ciekawiło.

dolphin123
12.01.2014, 21:20
Nie będę Panowie maxdila i Bebok przypominał o regulaminie działu tool box...

Marios
24.01.2014, 21:11
tak wszyscy biegli po frezarkę do lidla to pobiegłem i ja :D po frezarkach został pusty koszyk :( to zgarnąłem wkrętarkę :D bateria li-jo zobaczymy ile to podziała

http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-3F440E18-6C0922BA/www_lidl_pl/hs.xsl/oferta.htm?id=179

Pogromca mitow
26.03.2014, 11:50
Czy ktos mial stycznosc z wkretarka Bosch PSR 10,8 LI ? http://www.bosch-do-it.com/pl/pl/majsterkowicze/narz%C4%99dzia/psr-10-8-li-3165140621786-199878.jsp
Mam okazje kupic w dobrej cenie i zastanawiam sie czy warto.

Marios
26.03.2014, 12:01
Podobnego Parksida kupilłem miesiąc temu w lidlu :D. Lekka i fajna siła wkręcania, przydałaby się druga bateria :-(
Mam porównanie do CMI 10,8 (marka Obi), parkside wypada dużo lepiej, nawet patrząc na jakość zacisku.

Pawel S.
26.03.2014, 13:10
duzy plus tych wkretarek na 10,8v to tanie i latwo dostepne aku
do boscha widze tez sa tanie - mozna brac ;)
jak dla mnie te wkretarki sa za slabe i aku za krotko trzymaja.

Pogromca mitow
26.03.2014, 15:52
Do wiekszych dzialan mam celme wak 18, ale przydalaby sie druga, do wkrecania, czy chocby z innym wiertlem bez ciaglej zmiany.

Jest ten bosch za 60 euro, to dobra cena?

http://www.operation-eigenheim.de/aktion-bosch-akku/

utopia
26.03.2014, 17:38
duzy plus tych wkretarek na 10,8v to tanie i latwo dostepne aku
do boscha widze tez sa tanie - mozna brac ;)
jak dla mnie te wkretarki sa za slabe i aku za krotko trzymaja.

Zrób pomiar pojemności tych aku Boscha i dowiesz się gdzie leży problem ;)
Ja do swojej wkrętarki "noname" dostępnej pod nazwą nupower bodaj w lirojach założyłem pakiet 3 Cele LI-POL http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9394__Turnigy_2200mAh_3S_30C_Lipo_Pack.html

https://ssl.diyaudio.pl/i/4206/thumbs/dcskokvi00iwmuineu3a_1395850092.jpg (https://ssl.diyaudio.pl/i/4206/dcskokvi00iwmuineu3a_1395850092.jpg)
https://ssl.diyaudio.pl/i/4206/thumbs/l5td9lupz1f95ixemvax_1395850012.jpg (https://ssl.diyaudio.pl/i/4206/l5td9lupz1f95ixemvax_1395850012.jpg)

Niech nikogo nie zwiedzie fakt że akumulator nie ma 12V ... przy pełnym naładowaniu aku może oddawać ponad 60 Amper wsposób ciągły bez utraty pojemności .
Fabryczny aku Ni-Cd mial mieć pojemnośc 1200mAh nowy -trzykrotnie naładowałem i rozładowałem ..pomiar pokazał 400mAh ! prąd max 3A przy większym napięcie siadało do zera .
Nie można się oszukiwać - 90% wkrętarek to śmiecie a już 99% akumulatorów napewno . Pomiary nie kłamią.
Do nawet mocnych wkrętarek większość producentów wkłada szajsowe akumulatory .Dlatego są słabe , nie mają siły ..ale nie uszkodzą się wkrętarki na gwarancji . I tu jest haczyk ;P - gwarancja nie obejmuje akumulatorów ! większość cwanych dystrybutorów zabezpiecza się takim zapisem i nic im nie można zrobić .

Dzięki tej przeróbce zainkasowałem od cwaniaków pewnie już z dwie a może i trzy wypłaty ...
niejeden mówił co ja ....( cenzura) .. nie zatrzymam ? ...nie zatrzymał żaden ! jeden skończył z zerwanym naskórkiem jeden z uszkodzonym stawem
Jeśli akumulator jest wstanie oddawać więcej niż silnik potrzebuje to naprawdę ciężko go zatrzymać . Nawet jeśli trzyma się za uchwyt na wyłączonej wkrętarce- nie da się ..

Można powiedzieć że to bezsens ładować tyle kasy w tanią wkrętarkę ( i jest w tym racja ) ale w moim przypadku akumulatory są pod ręką z racji kolejnego hobby - modelarstwa . Ładowarkę też miałem żaden więc wydatek ;)

Gdybym mógł załadował bym aku o większej pojemności i wyższym C ale fizycznie nie wchodziło w obudowę starego .

W pracy pomierzyłem akumulatory we wkretarkach Makita wszystkie są NI-cd mają po 1800 mAh i prądy po 20 A ale kosztują kretyńskie pieniendze ;)
Aha w tanich wkrętarkach sączęsto akumulatory NI-MH ... tutaj wskazówka która sprawdza się od lat 90 gdy dostaliśmy na testy pierwsze takie akumulatory .
Aku Niklowowodorkowe można obciązyć max prądem 3C .
Firma nieistotna !
Prąd równy trzykrotnym pojemnościom jest maxymalnym prądem bezpiecznym dla tego typu ogniw.
Wyjaśniam - jeśli ogniwo ma 1000mAh ( 1Ah) to maksymalny bezpieczny prad jaki można czerpać wynosi 3X1000mA -czyli 3 Ampery .

Jak będzie zainteresowanie to mogę opisać jak producenci oszukują nas na ogniwach zasiląjcych ale do tego trzeba by stworzyć oddzielny temat ...

A każdemu polecam przeróbkę na "lipole "
Narzędzie dostaje nowe życie.Jednak potrzebna do tego specjalna ładowarka

Pawel S.
26.03.2014, 18:01
a gdzie to kupic w polsce? lub czy wysylaja tanio do polski?

utopia
26.03.2014, 18:04
a gdzie to kupic w polsce? lub czy wysylaja tanio do polski?

A podałem linka kolego ;) mają nawet magazyny w europie ale ceny wyższe o vat niestety, wysyłki jakie chcesz

maxdila
26.03.2014, 19:07
Wpisac LiPo w allegro i są różne napięcia i pojemności.
Ja kupowałem 11,1V 2200mAh do mojej motorówki joysway us 1 :]

---------- Post dodany o 19:07 ---------- Poprzedni post o 18:58 ----------

A ładowarka od chinola: http://www.ebay.com/itm/400376558513?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

jaromas
26.03.2014, 21:41
Mam ta wkretatke bosha w "pracy", w torbie z 2 akku, smialo polecam, od biedy da rade nawet w betonie ale nie polecam tego powtarzac. Na jednym akku wywiercilem 12 otworow w betonie/cegle wiertlem 8, na glebokosc ok 7cm.

cudny90
26.03.2014, 23:31
utopia, poruszyłeś ciekawy temat :) Powiedz mi, czy testowałeś może jak we wkrętarkach radzą sobie ogniwa LI-ION? Pewnie trochę gorzej niż LI-PO, ale przynajmniej nie trzeba mieć takiej drogiej ładowarki do nich... ;)

hellrider
27.03.2014, 13:06
Wy o Akumulatorach a ja zaatakuje inaczej. Z racji ze kręcę zawsze coś w 59 metrowym mieszkaniu nie potrzebuje akumulatora... :) Wiec poszedlem na kompromis i poszukuje możliwie taniej wkrętarki sieciowej. Macie może jakieś doświadczenie z takim sprzętem ?

Pogromca mitow
27.03.2014, 14:27
Zaloz nowy temat, o kablach tu nie gadamy.

utopia
27.03.2014, 18:23
Założyłem nowy temat o przeróbce .
cudny90 - nie testowałem aku li-ion gdyż ich nie mam
Do lipolków nie jest potrzebna wcale droga ładowarka .można kupić ładowarkę już w cenie poniżej 10$ !

Przemcio
06.04.2014, 17:51
Wy o Akumulatorach a ja zaatakuje inaczej. Z racji ze kręcę zawsze coś w 59 metrowym mieszkaniu nie potrzebuje akumulatora... :) Wiec poszedlem na kompromis i poszukuje możliwie taniej wkrętarki sieciowej. Macie może jakieś doświadczenie z takim sprzętem ?

Kup sobie najprostszy model skill-a. W zestawie 5m kabla. Moc wystarczająca nawet do długich grubych wkretow. No i cena ok 100 pln. Mam dwie akumulatorowki ale wolę tą sieciówke. W obrębie garażu -- zawsze pełną mocą skręca bez przerw na ładowania itd.
Polecam. Narazie nie udało mi sie jej zakatowac :-)

hellrider
12.04.2014, 18:36
Jako posiadacz odpowiem. Kupiłem graphite wiertarko wkretarke sieciowa. Przekładnia jest metalowa. Ogólnie sprzęt polecam. Powiem krótko, jak do celów domowych polecam. 6 m kabla, walizka 2 lata gwarancji. U mnie dostała w dupsko nie powiem że nie. I się trzyma.

Pawel S.
08.08.2014, 13:52
moja celma WAK18 wlasnie pojechala do serwisu
zrobilem blad i pozyczylem ja bratu. przekladnia rozsypana bo samo sie rozlacza juz pod lekkim obciazeniem :/
oprocz tego podniszczyl mi walizke, bity pordzewialy i sama wkretarka chyba mu upadla :/

zbyszek
08.08.2014, 19:18
Przykra sprawa tym bardziej ,że bliska osoba ...Ja staram się nie niszczyć pożyczonego sprzętu i oddać sprawny oraz czysty.Często ludzie nie dbają i nie zwracają uwagi na drobne rzeczy (kurz,brud,wygląd zewnętrzny) a to przekłada się w czasie na jakość działania nawet tych droższych sprzętów.Cóż, jest takie przysłowie: "Dobry zwyczaj nie pożyczaj".Bratu wybacz i uświadom o co chodzi.Sprzęt kupisz nowy brata nie:)

Pogromca mitow
08.08.2014, 21:06
Ja musze przyznac, ze srednio jestem zadowolony z mojej celmy WAK18. Aku sa slabe, nawet po pelnym zaladowaniu, moge bez problemu zatrzymac jak w dloni. Jakos wykonania jest przecietna, srednie plastiki, nie dziala tak plynnie jak firmowe narzedzia. Jej wartosc realna ocenilbym na maks 300zl

Pawel S.
09.08.2014, 09:34
niestety musze sie zgodzic

grabki91
10.08.2014, 13:51
Witam wszystkich, co do wkrętarki to też sprawiłem sobie małą zabawkę a mianowicie kupiłem dewalta http://www.amazon.com/DEWALT-DCD790D2-Lithium-Ion-Brushless-Compact/dp/B00CSDIIXS zamówiłem ze stanów bo cenowa różnica jest miażdżąca i z tego co widzę to w Polsce są tylko 18v ja mam 20v wiadomo 2 biegi ,metalowe jarzemko jest naprawdę lekka , poręczna ,mocna i wydajna . Do tego zamówiłem sobie Lamelownicę ale to nie ten wątek. Jakby ktoś chciał to mogę cyknąć fotki maszynek. A zapomniałem dodać jedynym minusem jest oczywiscie napięcie zasilania ale mały transformatorek załatwia sprawę

cudny90
09.12.2014, 20:12
Witajcie,

mam pytanie.

Co sądzicie o tej wkrętarce? http://allegro.pl/wiertarko-wkretarka-12v-einhell-tc-cd12-li-ion-i4821938506.html
Opłaca się ją kupić?

Einhell tc-cd12 li-ion za 170zł

Widzę, że ludzie ją chętnie kupują.
Potrzebuję czegoś żeby raz za czas coś przykręcić. Mam do wydania max 200zł.
Myślałem jeszcze nad Parkside'em PABSW 10,8A ale na allegro kosztuje prawie 200zł, nie wiem czy jest lepszy od einhella? Wyglądają podobnie.

ir0nhide
09.12.2014, 20:58
Z jednym aku ? (wkrętarki kupuje się z 2 aku...)
Z Einhell'em ogólnie jest tak że jak trafisz to "będzie pan zadowolony", jak nie to.....

__________________________________________________ _______________________

Wurth ma b. dobre wkrętarki.

Janekzet
09.12.2014, 22:11
Jeżeli będziesz dużo używał wkrętarki to akumulator min. 2Ah przy 12V.
Pozdrawiam

dolphin123
09.12.2014, 22:27
Polecam DREMEL Driver. Małe i solidne. Mam Boscha za prawie tysiaka, ale właściwie do wszystkich mebli, które robiłem, używałem dremelka. I nie były to meble do samodzielnego montażu :)
http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=dremel+driver&bmatch=seng-v10-p-1-o-1209

bedzich
09.12.2014, 23:26
Witam!
trochę sie bawię w robienie mebli zarobkowo , moje doświadczenie z wkrętarkami jest takie: miałem jakieś Einhelle które coś tam popracowały potem chciałem mieć coś lepszego więc kupiłem Makitę dałem ok 600 zł ale po 2 latach obie baterie padły.Za jakiś czas dowiedziałem się od znajomego ( on dowiedział się od jakiegoś przedstawiciela)żeby kupić sobie Parkside l Ldla bo to jest boczna linia Bosha .Ogólnie nie miałem przekonania do takiego marketowego sprzetu i nawet na to nie patrzyłem.Jednak po tym jak kumpel powiedział że to taki Bosh skusiłem się i kupiłem
Jeżeli chodzi o jakość funkcjonalnośc żywotnosc to wzystko jest o.k . mam dziś dwie takie wkrętarki i ciągle są w użyciu. za 2 szt wyszło mnie i tak o połowę mniej jak za Makitę a baterie nawet dobrze trzymają

- - - - - aktualizacja - - - - -

Tymi wkrętarkami robię większość prac - wkręcanie wkrętów , zawiasów itp czasami dyble i konfirmaty.Faktem jest że do cięższego wkręcania są trochę za słabe ale do niewielkiej ilości dają radę .Przy wkrętach zero problemu
jeżeli chodzi o zalety to wymieniam :
- są lekkie i poręczne a zatem wygodne
- rękojeść ergonomiczna i z całkiem przyjaznych materiałów(miło się trzyma w reku)
- podświetlenie
- blokada wrzeciona ( super sprawa przy dokręcaniu np. wiertła)
- wskaźniki naładowania akum.( z początku myślałem że to niepotrzebny bajer ale z biegiem czasu okazał się przydatny

Kończąc temat w 100% popieram to co napisał utopia - kupić tanią wkrętarkę (dobrać tylko do swoich potrzeb wielkość )potem założyć do niej baterie LI-Po i mamy super sprzet w dobrej cenie
Ps
sam się zastanawiałem nad takim rozwiązaniem ale nie byłem do końca przekonany ale to co napisał utopia przekonało mnie do takiego właśnie rozwiązania

ir0nhide
10.12.2014, 08:59
sam się zastanawiałem nad takim rozwiązaniem ale nie byłem do końca przekonany ale to co napisał utopia przekonało mnie do takiego właśnie rozwiązania
mam już 3 albo 4 wkrętarki wszystkie po dwa aku we wszystkich aku już padły. Ostatnią kupiłem pół roku temu i aku w niej już też średnio ciągną. Kolejnej wkrętarki nie kupię (skoro wszystkie działają) Pozostaje kupić tylko ogniwa.
Starego skilla 12V mam już kilka lat, dużo rzeczy jestem w stanie sobie wyobrazić i zrozumieć ale tego jak ta wkrętarka wciąż działa nie pojmuje :) Spadła z dachu, przejechał po niej samochód, tyrana była nie miłosiernie, zrobiła pełno remontów, wierciłem nią z 30cm wiertłem w ścianach, mieszałem zaprawy itd. itd.. Ma tylko dziurę w korpusie (od przejechania) i lekkie luzy na głowicy (od mieszania tynków) ale ślimak nie przerywa i gdyby nie padnięte aku (które i tak wytrzymały zadziwiająco dużo ) to pracowała by dalej...
Pół roku temu zauroczony starym skil'em kupiłem nowego 14.4 i to był zupełnie nie trafiony zakup. :( Jak już wspomniałem aku szybko siadają, Ładowarka się spaliła, "kat natarcia" jakiś dziwny, plastiki widać że jakieś już nie takie....

W aku najważniejsze są akumulatory wiec jak ktoś kiedyś wspomniał wystarczy kupić trochę tańszą i wymienić ogniwa na dużo lepsze. W droższych dopłacamy za 2 biegi, hamulce, metalowe głowice itp. W najdroższych przede wszystkim za aku.

Nie wiem jak jest w innych wkrętarkach ale w skil'u 12V który kiedyś rozebrałem silnik jest 6V-24V Jeśli takie silniki są w każdej (bo w sumie poco by robić do każdej inny silnik :) ) to z 12V można spokojnie zrobić 18V dając więcej ogniw do baterii ?

czarodziej
10.12.2014, 09:05
Witam!
kupiłem Makitę dałem ok 600 zł ale po 2 latach obie baterie padły.

To co najmniej dziwne. Mam dwie wkrętarki Makity 12V, kupiłem ponad 5 lat temu i sporo używam, akumulatory dobrze trzymają. W tym roku stawiałem garaż...drewniany stelaż obity płytami OSB.... wkręcałem na jednym ładowaniu po 300-350 wkrętów. Znajomy ma firmę meblarską. Robił u mnie meble w kuchni. Ma takie same wkrętarki i inne akcesoria Makity. Pytałem ile trzymają mu aku. Powiedział, że najstarszy zestaw jedzie już 8 lat na fabrycznym aku.
Być może trafiła się jakaś trefna seria. Kumpel niedawno kupił wkrętarkę Makity, ale już z akumulatorem litowym, po trzech miesiącach musiał oddać na gwarancję, padła grzechotka. Albo zbieg okoliczności, albo już nikt nie robi sprzętów jak kiedyś.

ir0nhide
10.12.2014, 09:15
O co chodzi z tymi ogniwami Li-Po ? Lepsze są od Li-io czy Ni-cd lub Ni-Mh ? w czym ?
Żeby zasilić 12V wkrętarkę to muszę złożyć baterie z np. trzech LI-PO 3.7V 500mAh ? Jaka ładowarka później do tego ?

Micwoj
10.12.2014, 09:52
Ja miałem przedtem jakiegoś nonama na ni-cd. Rozwałiły się w przeciągu roku. Mała moc, mała pojemność (chociaż jak rozebrałem, to cały kartusz był w całości wypełniony na szczelno ogniwami)
Teraz kupiłem z lidla, a w zeszłym roku dwa noname dla szwagra i teścia, na li-po. Tymi dwiema zrobiliśmy już duży remont i duży domek drewniany dla dzieci. (2 kondygnacje, 4,5x1,5m w rzucie) I powiem ci że inna klasa działalności. Zostawiasz na miesiąc, a i tak masz pełną baterię. Wkrętarka jest zwyczajnie dostępna kiedy jest potrzebna, nie trzeba jej na świeżo ładować. No i mocy ma znacznie więcej. Spokojnie takiego noname kupisz za 150zł i ci posłuży, więc nie wiem czy ekonomicznie wychodzi kombinacja z oddzielnymi ogniwami.

ir0nhide
10.12.2014, 14:22
Spokojnie takiego noname kupisz za 150zł i ci posłuży, więc nie wiem czy ekonomicznie wychodzi kombinacja z oddzielnymi ogniwami.
Byłem w marketach widziałem kilka ścian wkrętarek i żadna nie ma poli a sprzedawcy dziwili się że pytam o nie i odpowiadali: "to za nowa technologia żeby były u nas"
:blink:

Micwoj
10.12.2014, 14:59
A, faktycznie. Nie lipo tylko li-ion. Sorry. Tak czy inaczej ni-cd nie ma podejścia do litowych.

Teść i szwagier mają takie: http://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wiertarki-wkretarki-mloty-udarowe/wkretarki/wiertarko-wkretarka-te-cd-12-li-einhell,p261043,l161.html
A ja mam taką: http://fanlidla.pl/gazetka/2014.09.11.lidl.techniczny/18449,Wiertarkowkretarka
Na razie bez zarzutów.

Pogromca mitow
10.12.2014, 15:16
Ni-cd to mega lipa. Nie kupie juz zadnego sprzetu z taka bateria. Myslalem, ze Celma dwoma aku Ni-cd da rade ale to slabizna. Nie dosc, ze szybko traci sile, to jeszcze jej moc jest bardzo licha.

bedzich
10.12.2014, 15:25
Makite kupiłem na Allegro,prawdopodobnie gdyby była kupiona w autoryzowanym sklepie baterie podziałały by dłużej, pewnie jest tak jak z większością to co na markety ma odzielną linie produkcyjną...............?

szastal
10.12.2014, 16:25
Co prawda inna branża ale wiem że markowa produkcja czy do marketu czy biedronki to jest ten sam produkt, producent raczej nie zaryzykuję psucia sobie opini czymś takim a że ludzie mają fantazję to inna sprawa

Micwoj
10.12.2014, 16:51
Oj, nie. Też inna branża, ale ja mam kilkukrotne złe doświadczenie z płytkami glazura/terakota. Takie doświadczenie że nawet tej samej serii produkowanej do marketu nie kupię :(

szastal
10.12.2014, 17:09
No widzisz, kwestia podejścia firmy, zależy na czym zależy firmie ale widać że do tego trzeba dojrzeć widocznie i albo się trzyma standardy i zdobywa rynek albo utrzymuje tylko na nim, osobiście uważam że to złe podejście takie rozdzielanie produkcji

Marcin V
27.12.2014, 21:27
Zawsze pod ręką Bosch GSR 10,8-2-LI, czołg w swojej klasie, nawet z małymi kluczami nasadowymi dawał rady. Akumulatorki ładują się w 30 minut.
Mała, mocna, ma oświetlenie, używana z głową długo posłuży.
Latarka z zestawu wymiata, warto mieć.
Piła wibracyjna też jest sopko, zwłaszcza w gipsie, ale tnie co popadnie, tylko brzeszczoty drogie.

Do cięższych rzeczy bosch psb 18 li-2, jedna zepsułem, kupiłem następną.
Wiertła piórowe, udar, mieszanie farb, klejów, otwornice, bez znaczenia.
Wierceniem w jakimś uberbetonie po rozładowaniu 2 aku, otwór za otworem, uszkodziłem regulator obrotów. Po naprawie rok później wiertło piórowe 32mm, na drugim biegu (bo mi się spieszyło) dobiło przekładnie. O nową dbam bardziej, niż o starą. Na allegro za nieużywaną z drugiej ręki zapłaciłem taniej niż za remont starej. Stara czeka jako dawca części.
Aku jak trzymały tak trzymają, zaraz po ładowaniu warto odczekać aż ostygną, bo bardzo się grzeją jak zaraz z ładowarki dostaną duże obciążenie.
Wyrzynarka z serii jest całkiem spoko, niczym się przy małych sieciowych nie wstydzi, wiadomo że to to samo co profesjonalne, z dużymi silnikami i metalowymi korpusami. Ale daje rady, ale zjada akumulatorki jak szalona.
Szlifierka oscylacyjna daje rady i łatwo się nie zepsuje. Szlifowałem nią gips na mieszkaniu, doczepiając odkurzacz. Bez awarii, ale w środku urządzenia nie było miejsca gdzie nie było wiadra pyłu.

luczak69
28.12.2014, 23:27
Zawsze pod ręką Bosch GSR 10,8-2-LI, czołg w swojej klasie, nawet z małymi kluczami nasadowymi dawał rady. Akumulatorki ładują się w 30 minut.
Mała, mocna, ma oświetlenie, używana z głową długo posłuży.
Latarka z zestawu wymiata, warto mieć.
Piła wibracyjna też jest sopko, zwłaszcza w gipsie, ale tnie co popadnie, tylko brzeszczoty drogie.

Do cięższych rzeczy bosch psb 18 li-2, jedna zepsułem, kupiłem następną.
Wiertła piórowe, udar, mieszanie farb, klejów, otwornice, bez znaczenia.
Wierceniem w jakimś uberbetonie po rozładowaniu 2 aku, otwór za otworem, uszkodziłem regulator obrotów. Po naprawie rok później wiertło piórowe 32mm, na drugim biegu (bo mi się spieszyło) dobiło przekładnie. O nową dbam bardziej, niż o starą. Na allegro za nieużywaną z drugiej ręki zapłaciłem taniej niż za remont starej. Stara czeka jako dawca części.
Aku jak trzymały tak trzymają, zaraz po ładowaniu warto odczekać aż ostygną, bo bardzo się grzeją jak zaraz z ładowarki dostaną duże obciążenie.
Wyrzynarka z serii jest całkiem spoko, niczym się przy małych sieciowych nie wstydzi, wiadomo że to to samo co profesjonalne, z dużymi silnikami i metalowymi korpusami. Ale daje rady, ale zjada akumulatorki jak szalona.
Szlifierka oscylacyjna daje rady i łatwo się nie zepsuje. Szlifowałem nią gips na mieszkaniu, doczepiając odkurzacz. Bez awarii, ale w środku urządzenia nie było miejsca gdzie nie było wiadra pyłu.
Co do GSR 10,8 potwierdzam w 100%. Za niewiele ponad 400pln nie da sie kupić nic lepszego.Wkręty 55mm w mokre drewno nie stanowią dla niej najmniejszego problemu.Baterie nie do zajechania. Najstarsze mam chyba z 2008 i dopiero jedna padła.Myśle ze nie jeden posiadacz niefirmowej 18 by sie zdziwił ile to małe poręczne gówienko potrafi.
Co do PSB to jednak zielony a więc nie ma sie co dziwić ze ustąpił.

Marcin V
28.12.2014, 23:38
Zależało mi na kilku narzędziach akumulatorowych z jednej serii, by mieć jedną ładowarkę, jeden typ akumulatorków.
Wtedy zielony bosch jako jedyny miał w normalnych pieniądzach li-ion i wyrzynarkę.

Co do mocy GSR to się przekonałem jak chciałem wykręcić nasadką jedną śrubę, a zapomniałem wyłączyć tryb wiercenia, wykręciło mi łapę jak ręcznik.

luczak69
29.12.2014, 00:00
Mój post nie miał być w żaden sposób zaczepny.Profesjonalne Li-Ion nigdy nie będą w normalnych pieniądzach dla amatora( a i dla kogos kto robi tym zarobkowo sa sporym obciążeniem budżetu) ,na pewno nie przy naszych zarobkach. Wiadomo najdroższy zestaw bazowy z aku i ładowarką a kazde nastepne body to juz znosnie.

Marcin V
29.12.2014, 00:03
A nie, ja to tak sobie pisałem dla uzupełnienia tematu.

marian
07.02.2015, 01:15
Panowie, macie jakieś informacje odnośnie wkrętarek z Biedronki lub Lidla?
Interesuje mnie wkrętarka z baterią litowo jonową, z wrzecionem, za mniej niż 100zł.

dolphin123
07.02.2015, 09:04
Na znanym portalu aukcyjnym do 100zł dużo jest wkrętarek bezakumulatorowych z zasilaniem sieciowym. Myślę, że tylko to brałbym pod uwagę w tej kwocie, bo sama bateria będzie kiepska w tej cenie nie mówiąc o reszcie..
Dla mnie DREMEL DRIVER to takie minimum jeśli chodzi o wkrętarki. Do drobnych rzeczy jak wiercenie 2,5mm miertłem w mdfie pod śruby używam dodatkowej przejściówki na wiertła i radzi to sobie bez problemu.
http://allegro.pl/listing/listing.php?order=qd&string=dremel+driver&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v10-p-sm-isqm-3-o-0113

Micwoj
09.02.2015, 09:37
Ja mam lidlową i sobie chwalę. Nie makita, ale np mocy starcza do wkręcenia wkręta #5 w sosnę na głębokość 100mm (trudniej znaleźć bity które to wytrzymają :) )
Bateria się sama nie rozładowuje. Ładowanie szybkie, baterii wystarcza na 1-2h intensywnej pracy. Lekka. Walizeczka. Poziom wykonania tak naprawdę taki jak w marketach po 200-250zł.
Minusy: nie ma gdzie przechowywać bitów, muszę sobie dorobic leda na wyłącznik, bo podświetlanie tylko w momencie wiercenia jest od czapy. Jeden akumulator.
Ale kupiłem za 120zł. Do 100 chyba nic nie znajdziesz chyba że jakaś używana okazja, czy co.

ampli
12.02.2015, 10:54
A mnie w takiej kwocie właśnie kusi kupić sieciową, głównie robię coś w warsztacie i to niezbyt często, więc akumulatora trochę szkoda, żeby sobie leżał, a taka sieciowa ma przy okazji większą moc i pewnie łatwiej będzie coś wywiercić.

Tylko widział ktoś w jakimś markecie do kupienia w okolicach tej ceny co noname na allegro (około 70zł)?
Ostatecznie rozważę aukcję, ale wolałbym osobiście i żeby przede wszystkim nie było problemów z gwarancją, bo te sprzęciki no name potrafią szybko wyzionąć wirnik i wtedy hajsu szkoda.

Rfck
12.02.2015, 14:39
Lidla? No w Lidlu są te zajebyste dla leworęcznych ;)

Przemcio
15.02.2015, 15:26
A mnie w takiej kwocie właśnie kusi kupić sieciową, głównie robię coś w warsztacie i to niezbyt często, więc akumulatora trochę szkoda, żeby sobie leżał, a taka sieciowa ma przy okazji większą moc i pewnie łatwiej będzie coś wywiercić.

Tylko widział ktoś w jakimś markecie do kupienia w okolicach tej ceny co noname na allegro (około 70zł)?
Ostatecznie rozważę aukcję, ale wolałbym osobiście i żeby przede wszystkim nie było problemów z gwarancją, bo te sprzęciki no name potrafią szybko wyzionąć wirnik i wtedy hajsu szkoda.

Jakis czas temu kupywalem w castoramie wkrętarkę sieciowa skill'a ponizej 100pln.
Pracowała do tej pory bardzo intensywnie nawet przy mieszaniu zaprawy podczas remontu i żyje nadal. 5m kabla w komplecie jest wystarczające zeby komfortowo pracować w warsztacie :)

marian
15.02.2015, 15:46
Ja chyba się jednak zdecyduje na wkrętarkę na bity... jakoś nic fajnego do 100zł z wrzecionem nie znalazłem a Lidlowej już nie ma w sprzedaży.

ampli
16.02.2015, 18:06
Jakis czas temu kupywalem w castoramie wkrętarkę sieciowa skill'a ponizej 100pln.
Pracowała do tej pory bardzo intensywnie nawet przy mieszaniu zaprawy podczas remontu i żyje nadal. 5m kabla w komplecie jest wystarczające zeby komfortowo pracować w warsztacie :)

A coś poważniejszego, czyli góra wiertło 10-12mm (przełączniki, oprawki LED w obudowach) w stali da rady? Mam na myśli cienką blachę na obudowy.

benek161
16.02.2015, 20:07
A coś poważniejszego, czyli góra wiertło 10-12mm (przełączniki, oprawki LED w obudowach) w stali da rady? Mam na myśli cienką blachę na obudowy.
Bez problemu. Ja takimi wynalazkami kręciłem karton gips, do blachy (nawet geberit) nawet sie nie zająknie. Tylko ważne żeby była 2 biegowa, wtedy używasz jako wiertarka i wkrętarka.

Przemcio
16.02.2015, 21:36
Moja jest jednobiegowa. Do wiercenia mam mała wiertarkę boscha. Ale o dziwo 10mm wiertłem radziła sobie bez problemu. Chociaz skoro poradziła sobie z mieszadłem do zapraw to nie jest zle.

Wkręty grube 4mm i długie na 160 w belkę drewniana wkręcała.

Kupiłem ja sceptycznie nastawiony ale puki co jestem bardzo z niej zadowolony. Jak wyzionie ducha kupie raczej taka sama :)

Micwoj
17.02.2015, 08:37
Ja kupiłem teściowi na urodziny taką: http://www.bricoman.pl/pl/product/46916/wiertarko-wkretarka-akumulatorowa-einhell-12v-tc-cd12li-: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Einhell 12V TC-CD12LI
ale jest za 100 taka: http://www.bricoman.pl/pl/product/27698/wiertarko-wkretarka-akumulatorowa-nutool-108v-z-bateria-litowa: http://www.bricoman.pl/pl/product/27698/wiertarko-wkretarka-akumulatorowa-nutool-108v-z-bateria-litowa

Ta pierwsza jest bardzo podobna do lidlowej, ani w niczym nie jest lepsza, ani w niczym jej nie ustępuje. No, lidlowa kosztowała mnie bodaj 125zł i ma odłączane wrzeciono (po odłączeniu wrzeciona masz chwyt na bity). Tą drugą musiałbyś obmacać osobiście.
Te na bity są znacznie słabsze, nie ma mowy o jakimś wierceniu. Miałem w rękach bosha, osobiście mam taką z ikei (sic!) i obie się nadają do przykręcania śruby albo jakichś niedużych wkrętów. Są poręczne, bo małe i szybciej idzie niż śrubokrętem, ale to tyle, nic poważniejszego tym nie zrobisz.

Shizo
17.02.2015, 09:31
Einhell 12V TC-CD12LI osobiście nie polecam tej firmy, były bardzo duże problemy z serwisem wiertarki tej marki - wróciła w gorszym stanie niż przed naprawą. Tylko dzięki kierownikowi sklepu OBI w którym była kupiona udało się odzyskać pieniądze.

ampli
17.02.2015, 18:42
Bez problemu. Ja takimi wynalazkami kręciłem karton gips, do blachy (nawet geberit) nawet sie nie zająknie. Tylko ważne żeby była 2 biegowa, wtedy używasz jako wiertarka i wkrętarka.

Koniecznie Skill, czy obojętnie?

brencik
17.02.2015, 20:56
Ja właśnie przerabiam swojego Skila na sieciowego!
Aku nie wytrzymały 3 lat.

Rafells
17.02.2015, 21:07
Czy przeróbka polega na dołożeniu odpowiednio mocnego transformatora zasilającego ?

Tobike
18.02.2015, 08:10
Albo zasilacza impulsowego :)

brencik
21.02.2015, 22:10
Czy przeróbka polega na dołożeniu odpowiednio mocnego transformatora zasilającego ?
Wraz z prostownikiem i filtrem.

Albo zasilacza impulsowego :)
Nie. NIe nadaje się.

Rafells
23.02.2015, 13:39
Dlaczego zasilacz impulsowy się nie nadaje ?

_NATAN_5064
23.02.2015, 16:26
Ja mam podpiętą 14,4V pod zasilacz z komputera i działa jak wcześniej. Z tego co wiem to atx też jest impulsowy.

miszczu
14.04.2015, 13:46
Ja używam markowej wkrętarki "Noname" z równie markowym zasilaczem "akyga" od komputera, w którym padło jedno z napięć (3,3v). No ale 12V jest i wkrętarka funkcjonuje już od ok 2 lat bezawaryjnie. Doskonała jako mieszadło do kleju, przykręcania sztachet do płotu i różnych drobnych prac stolarsko-budowlanych.... ;-)
Zdecydowanie najtańsza przeróbka.

SowaZ
14.04.2015, 17:37
Zasilacze od kompa nie są taki cienkie... Zależy jaka moc, ale tu na 12v prąd się zaczyna 10A.

brencik
14.04.2015, 18:41
Też przerobiłem SKILLA. Prostownik wraz w kondensatorami filtrującymi włożyłem do obudowy bo zużytym akumulatorze. Idzie jak szalona, nie ma stopu gdyż akumulator naturalnie ograniczał moc ze względu na swa Rwy a tu nic, tzreba uwazac zeby nie spalic jej.

Quaki
21.04.2015, 09:35
Ja ze swojej strony mogę polecić wkrętarki akumulatorowe Hiliti mam takich kilka (kupiłem do firmy za cenę złomu jak likwidowali stocznie ) sprzęt już był wiekowy wiec musiałem dokupić akumulatory i ładowarki ale zakup na pewno warty polecenia (na budowie robotnicy średnio szanują sprzęt ale ten poza jedna wkrętarką która spadła z dachu nadal chodzi od około 3 lat a zapewniam ze nowy nie był )
Pozdrawiam

szastal
22.04.2015, 12:16
Skilla też miałem 14 jakaś, o akumulatorze to się nie wypowiadam bo wszyscy wiedzą jak jest, ale dla mnie gorsze było sprzęgło, które dwa razy było składane do tego w środku zero łożysk, wszystko elementy cierne plastikowe więc jeśli komuś nie przeszkadzają luzy które powstaną to można, wole dopłacić do sprzętu który można serwisowac, choćby mactek już oferuje wirniki itp jako części zastępcze

piotrB
27.04.2015, 06:34
a co powiecie o tej http://www.legallais.pl/produkt/wiertarko-wkretarka-akumulatorowa-cxs-li-1.5-set/462 ? szukam czegoś do 1000 i już zacząłem tracić nadzieję, aż trafiłem na ten sprzet - warto czy lepiej więcej wydać?

Trol.
27.04.2015, 10:00
Nie za mały moment obrotowy?
Ja polecam melwakee, brat używa na budowie wiertarko-wkrętarki tej firmy i sobie chwali, przez 4 lata intensywnego eksploatowania padł tylko wyłącznik i dwa razy szczotki starte.
Z kupnem części zamiennych nie ma problemu.
http://allegro.pl/milwaukee-wkretarka-m12-bddx-set-202c-gratisy-i5086189553.html
http://allegro.pl/milwaukee-wkretarka-m18-bdd-202c-2x2ah-gratisy-i5016338841.html
http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=seng-v10-p-sm-isqm-4-o-0113&department=wszystkie+dzia%C5%82y&order=p&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&string=wkr%C4%99tarka+milwaukee

dolphin123
27.04.2015, 11:08
Bede nedlugo robil porzadek w toolboxie i wszystkie niepodpisane linki beda usuwane. Nie mam zamiaru po raz kolejny prosic.

csbiczek
28.04.2015, 21:51
Bry! Przymierzam się do zakupu lepszej wkretarki od obecnej(padaja juz aku itd). Powiedzmy ze mam do wydania ok 500zl, moze byc uzywka ale w bdb stanie a nie jakies truchlo;) Mozecie cos polecic? Szukam rpzegladam i jestem juz glupi:)

mIKI
29.04.2015, 21:06
Kup HILTI, w najgorszym wypadku zregenerujesz baterie, a sprzęt będzie na lata.

brencik
29.04.2015, 22:46
DeWalt jeszcze ew. jakąś Makite od biedy.

kolmen
06.07.2015, 00:30
W kategorii miniwkrętarek polecam Bosch IXO IV
Miałem już wcześniej inne podobne maleństwa jednak od tej generacji są wyraźnie mocniejsze
Bardzo praktyczne wymienne głowice , jest to pierwszy maluch któremu dokupiłem głowicę ze sprzęgłem
Bo czasami za mocna :)
Bardzo poręczna i dobrze leży w dłoni
Znajomy ma takie dwie od trzech lat
Na co dzień montuje przy ich pomocy sufity podwieszane , ścianki i inne z KG
Używa ich na zmianę , jedna się ładuje / druga pracuje
Jeszcze ich nie zakatował
Wcześniej używał pełnowymiarowych wkrętarek , ale stwierdził że od tego ręka usycha przy sufitach :)

dolphin123
06.07.2015, 01:26
Dremel Driver jest lepszy od tego boscha i kosztuje mniej.

kolmen
06.07.2015, 07:37
Dremel Driver jest lepszy od tego boscha i kosztuje mniej.
W czym jest lepszy ?
Poza ceną

dolphin123
06.07.2015, 11:14
Zasilanie ma wyższe co przekłada się na moc. Przed zakupem porównywałem te dwa modele ze sobą i wybór był prosty.

SowaZ
06.07.2015, 18:38
Ja znowu polecę worxa. Jakaś nonamowa marka, na allegro jest sporo licytacji sprzętu powystawowego z usa, jednak i tak trzeba trafić na okazję, ponieważ modele z całym osprzętem nieźle się licytują

Teraz trochę o sprzęcie, nowa jest do kupienia za 56 funtów bryt.+kw
Worc WX152
Moment 30nm
2 aku li-ion
ładowarka impulsowa, z całym układem ładowania
towar powystawowy, nowy

Kupiłem ją przypadkiem, bo myślałem ze jest sprawna w 100%, dopiero później doczytałem, małym druczkiem..

No ale nic z wysyłką zapłaciłem 152zł, po otrzymaniu paczki ujrzałem bardzo solidny sprzęt (na warsztatach w szkole mieliśmy firmowe wkrętarki i powiem, że jakość wykonania stała na ich poziomie a nawet większym :)) Niestety działała tylko dioda podświetlenia..

Rozkręciłem ją, zbudowana została w bardzo fajny modułowy sposób, silnik, włącznik, przekładania, praktycznie tyle, wszystko pięknie była wpasowane i z łatwością można było wyjąć np silnik i z powrotem go włożyć.

Okazało się że przewód był przerwany, od razu go wymieniłem i kręci jak nówka

kolmen
06.07.2015, 22:47
Zasilanie ma wyższe co przekłada się na moc. Przed zakupem porównywałem te dwa modele ze sobą i wybór był prosty.
Marne to porównanie
Dremel Drive przegrywa pod każdym względem z Bosch IXO IV oprócz ceny i mocy
Jest większy , bardziej nieporęczny , brak mu uniwersalności
Czyli całkowita porażka :flapper:
Jeżeli chcesz porównywać tego Dremela to porównaj go z Bosch PSR7,2Li
Jest porównywalny gabarytami i napięciem zasilającym
I w każdym aspekcie tego porównania Dremel Drive wymięka za wyjątkiem ceny :)

pharoh
07.07.2015, 00:03
Bosch ma tylko jedna minimalna przewage nad dremelem ... diode ;)
Za cene o polowe wieksza otrzymujemy model o znacznie gorszych parametrach i to jeszcze bez autostopowania.
I po co komu kit wciskac?:D

dolphin123
07.07.2015, 01:16
Dremel Drive przegrywa pod każdym względem z Bosch IXO IV oprócz ceny i mocy
Przy wyborze są dla mnie istotne 3rzeczy. Cena, moc i poręczność. Dwie na plus dla dremela a trzecia opisana poniżej.

Jest większy , bardziej nieporęczny , brak mu uniwersalnościA ja bym napisał, że dremela trzyma się pewniej w dłoni niż boscha. I nie jest specjalnie większy aby pisać, że jest nieporęczny:)
https://ssl.diyaudio.pl/i/3332/thumbs/9a0dc4d9da0c0aa377f7e0a33d68aa4e_1436224576.jpg (https://ssl.diyaudio.pl/i/3332/9a0dc4d9da0c0aa377f7e0a33d68aa4e_1436224576.jpg) https://ssl.diyaudio.pl/i/3332/thumbs/8ddfd5941f4764889d9a575239b79f38_1436225041.jpg (https://ssl.diyaudio.pl/i/3332/8ddfd5941f4764889d9a575239b79f38_1436225041.jpg)

Co przemawia za boschem? Chyba wolę dremela za 159zł.. ;)
Na co dzień używam jeszcze BOSCH GWI 10,8 V-Li, ale tylko wtedy gdy dremel nie daje rady.

isabel
07.07.2015, 08:24
Metabo PowerMaxx BS Quick Pro 10.8 V - jak dla mnie nie do pobicia tylko ta cena, wkrętareczka nie dużo większa od dremela, z dokładnym sprzęgłem i mocy pod dostatkiem właściwie do wszystkiego.
Jak dla mnie bosch ixo to porażka, zwłaszcza brak sprzęgła i regulacji obrotów - używam do otwierania wina, z żoną która notabene założyła tu konto, żeby mi coś kupić :) i pozostał nick ;/

kolmen
07.07.2015, 12:15
A ja bym napisał, że dremela trzyma się pewniej w dłoni niż boscha. I nie jest specjalnie większy aby pisać, że jest nieporęczny:)

W porównaniu do IXO jest BARDZO nieporęczny
DUŻO większy
IXO dobrze siedzi w kieszeni spodni :)
Dremel jest cięższy
Nie ma wymiennych głowic
Nie ma regulowanego sprzęgła
Czyli całkowita porażka pod względem funkcjonalności :)

LuSzTi
07.07.2015, 12:17
A kolega pracuje w Boschu czy po prostu nie potrafi zrozumieć, że ktoś inny może mieć inne preferencje i inną ocenę danego produktu?

Bebok
07.07.2015, 13:01
Jak potrzebuję rzeczywiście trochę mocy to używam Metabo Powermax BS - poręczna, niewielka, aku mieści się w chwycie, jest dioda, sprzęgło, dwa biegi i dość dużo momentu obrotowego.
Do mniej wymagających robót typu wkręty, śrubki, wiercenie w drewnie mam Dremel Driver. Mocy też trochę ma (kilka dni temu wierciłem otwór w kanapce wiórowa,hdf,mdf wiertłem do drewna fi16mm i szedł elegancko.
Za cenę ixo ze sprzęgłem mam dwa dremle. A i wielkościowo jest prawie taki sam - jeno ma 2-3cm dłuższy chwyt. Polecam spojrzeć od 4:40 https://www.youtube.com/watch?v=5Tj1W4a_BBE

dolphin123
07.07.2015, 13:36
W porównaniu do IXO jest BARDZO nieporęczny
DUŻO większy
IXO dobrze siedzi w kieszeni spodni
Dremel jest cięższy
Nie ma wymiennych głowic
Nie ma regulowanego sprzęgła
Czyli całkowita porażka pod względem funkcjonalności
Z wielkością przesadzasz. To jest ta sama klasa wielkościowa. Cięższy o ile? Czy na tyle, aby był nieporęczny?:)
Nie wiem do czego chcesz używać wkrętarki, ale dremelowi do codziennej pracy nic nie brakuje. A cena ma kluczową rolę przy domowym warsztacie. Za resztę, którą miałbym dołożyć do boscha, mogłem kupić multiszlifierkę i wolę takie zestawienie za dwie stówki niż samego boscha :)

Jakieś trzy miechy temu składałem szafę przesuwną i sporo płyt gk przykręcałem. Pozytywne wrażenie zrobiła na mnie lidlowa PARKSIDE wiertarko-wkrętarka (tak ją nazywają) 10,8V 1,3Ah.
Black & Decker EPC12CA to przy tym zabawka a kosztuje tyle samo. I też wolałbym ją kupić niż boscha ixo, po mimo, że jest dużo większych gabarytów.
https://ssl.diyaudio.pl/i/3332/thumbs/8ef6b4e358f848a46fa1881d513d80fc_1436269181.jpg (https://ssl.diyaudio.pl/i/3332/8ef6b4e358f848a46fa1881d513d80fc_1436269181.jpg)

szastal
07.07.2015, 15:42
A ja ostatnio myślę o WKRĘTARKA UDAROWA TD0101F http://www.makita.pl/prod/wkretarka_udarowa_td0101f-119-13.html ze względu że najszybciej u mnie padają akumulatory od rzadkiego używania

szastal
07.07.2015, 18:10
Pozytywne wrażenie zrobiła na mnie lidlowa PARKSIDE wiertarko-wkrętarka (tak ją nazywają) 10,8V 1,3Ah.

A jak cenowo wypada, ten dremel nie jest taki drogi żeby go mieć do kręcenia małych śrubek, a lidla nie mam żądnego w okolicy żeby sprawdzić tego parkside

dolphin123
08.07.2015, 14:29
Ten parkside jest czasem w lidlu po ok 160zł, na allegro za niecałe 2stówki chodzi.

Pogromca mitow
08.07.2015, 14:39
Ja nie polecam sprzetu parkside z lidla. Robi co prawda dobre wrazenie, ale sprzet jest niskiej jakosci, co z czasem niestety wychodzi.

dolphin123
08.07.2015, 15:11
Ja pisze tylko o tej jednej wkretarce, bo tez sceptycznie do firm krzak podchodze:)

szastal
08.07.2015, 16:05
Też jakieś opinie widziałem http://www.panfleks.pl/2013/07/tania-wkretarka-parkside-pabsw-108-a1.html że średni, wezmę tą sieciową makite i dodatkowo można tego dremela zakupić o którym pisaliście

Micwoj
08.07.2015, 17:37
PARKSIDE wiertarko-wkrętarka (tak ją nazywają) 10,8V 1,3Ah.
też mam od ok roku i potwierdzam, nie mam się do czego przyczepić...
Odnośnie testu powyżej:
Okładziny mi się nie odklejają i obudowa spasowana jest OK. Na pewno lepiej niż najtańsza chińszczyzna. A że plastik twardy... Nie wiem jak was, ale mnie to nie obchodzi, trzymam ją w ręku, a nie się przytulam. Za to trudno się brudzi. Miałem ręce upaprane impregnatem do drewna, zaschło to na obudowie, później troszkę przetarłem szmatka z wodą i zeszło bez problemów.

Wskaźnik baterii rzeczywiście do niczego. Coś tam widać, ale niewiele.

nowy1
08.07.2015, 18:02
Panowie waham się miedzy tymi wkrętakami

Makita DF010DSE
http://www.makita.sklep.pl/df010dse-akum-7-2v-wkretak-z-regulacja-momentu-obrotowego-makita-p-784.html

Prędkość obr. na biegu jałowym

I bieg/II bieg 200 / 650 min-1

Maks. moment dokr. twardy/miękki 5,6/3,6 Nm

Zdolność wiercenia w stali/drewnie 5/6 mm

Napięcie akumulatora 7,2 V / 1,0 Ah

Ciężar 0,55 kg

a

Bosch PSR 7,2 LI
https://www.bosch-do-it.com/pl/pl/majsterkowicze/narz%C4%99dzia/psr-7-2-li-3165140488228-199877.jsp#tab_technical

Dane techniczne

Napięcie akumulatora 7,2 V
Prędkość obrotowa bez obciążenia 240 min-1
Maks. moment obrotowy, wkręcanie miękkie/twarde 6 / 10 Nm
Czas ładowania 5 h
Uchwyty wiertarskie Magnetyczny uchwyt na końcówki z chwytem sześciokątnym
Liczba zakresów momentu obrotowego 10
Ciężar urządzenia 0,5 kg

Przemawia za mną makita

szybciej się ładuje ale za to bosch jest niby mocniejszy

macie jakieś doświadczenia z tymi wkrętakami ?

brencik
08.07.2015, 18:11
Bierz Makite, ten Bosch to zabawka. Mam w pracy http://www.bosch-professional.com/pl/pl/gsr-mx2drive-24639-ocs-p/
qpa jakich mało, fatalnie trzyma sie w dłoni, przełacznik obrotow lewo-prawo umieszczony tak ze za kazdym wzięciu do reki narzedzia przelacza sie w te i we w te, brak sprzęgła nie wspomne. Nigdy wiecej.

szastal
08.07.2015, 20:45
Ja również byłbym za makita, raz że sam używam ale akurat nie wkrętarki, ale takiego małego boscha miał kolega i mówił że daje rade do wkrecenia śrubek przy komputerze, a ost zauważam czy to jakiś rajd polski był to mieli makity udarowe czy jakiś inny program na discovery to lecą równo na tych narzędziach, a do zielonego boscha nie mam zaufania bo wychodzi często że to drogi i tandetny sprzęt

luczak69
08.07.2015, 22:13
nowy1 do czego potrzebujesz tej wkrętarki? Jezeli do połączń gwintowanych w komputerach,rtv itd jak kolega wyzej pisze to ok(choć niecałe 500pln to sporo jak na jego mozliwości).Jak masz zamiar wkrecać nawet krótkie wkręty czy cos przewiercić to lepiej kup tańszego boscha gsr 10,8( w 10,8 makita wypada kulawo w porównaniu do niebieskiego boscha)

dolphin123
08.07.2015, 22:23
Przypominam koledze nowy1 o pkt 3 regulaminu tool box.

Panowie waham się miedzy tymi wkrętakami

Makita DF010DSEU mnie w pracy na produkcji stosuje się te makity i służą już bardzo długo. Nie znam boscha, ale makitę mogę polecić.

szastal
15.07.2015, 23:30
Wziąłem tą makite sieciową, na razie brak zapotrzebowania na poważniejsze działanie, śruby samonawiercajace w radiator wchodzą gładko, udar załącza się z automatu jakoś, aż muszę przy samochodzie sprawdzić to, niby 100Nm ma

ejanek
17.07.2015, 18:19
Tez potrzebuje sieciową wkrętarke
Daj znać czy warta tych pieniędzy

szastal
18.07.2015, 08:28
Ja myślę że jest warta, co prawda jest to najtańsza makita ale taniej sieciowe są chyba skille, żeby coś więcej powiedzieć musiałbym dłużej ją poużywać, ale nie jeden sprzęt makity i makteca miałem i będzie działać

malutkiz
18.07.2015, 10:30
Jeśli rozważasz coś do 500 to może zainteresuj się metabo powermaxx Quick. Sam chyba ja kupie. W zestawie dają 2 aku li ion a możliwość demontażu wrzeciona tez jest ciekawym rozwiązaniem

Micwoj
25.09.2015, 10:59
http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action=showDetail&id=44245
Mam taką i całkiem fajna. Można brać do domowej roboty spokojnie.
https://ssl.diyaudio.pl/i/3332/thumbs/8ef6b4e358f848a46fa1881d513d80fc_1436269181.jpg (https://ssl.diyaudio.pl/i/3332/8ef6b4e358f848a46fa1881d513d80fc_1436269181.jpg)

dolphin123
25.09.2015, 11:46
Pisałem już o niej. Fajny sprzęt w tych pieniądzach. :)

Micwoj
25.09.2015, 12:05
To wiem, ale napisałem bo znów jest w ofercie od 28 września. Dzięki za uporządkowanie posta :)

ttoip
25.09.2015, 19:10
w Juli jest takie "szczęście" :
http://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/wkretarki/wkretarki-akumulatorowe/wiertarko-wkretarka-060201/

właśnie kupiłem:)

Przemcio
22.11.2015, 12:50
Ostatnio do Przemcio Garage wpadło takie coś :)

https://ssl.diyaudio.pl/i/23165/thumbs/ae84272f1575c9a31c669caa2c7d17d0_1444505496.jpg (https://ssl.diyaudio.pl/i/23165/ae84272f1575c9a31c669caa2c7d17d0_1444505496.jpg)

Do tej pory nie rozumiałem fenomenu Festoola. Uważałem ze wkrętarka to wkrętarka. Za markę nie bede dopłacał.
W jakim to ja byłem błędzie :)

Kolejne upgrade'y narzędzi juz wiem jakiej beda firmy :)

dako333
02.12.2015, 10:14
ja kupiłem czerwony einhell akumulatorowa TE-CD Li (2 akumulatory 1,3 Ah), fajna, mała poręczna,lekka mocna 25Nm, ładowanie 1h, długo trzyma i najważniejsze akumulator litowy nie rozładowuje się od "leżenia", nie trzeba najpierw ładować a później pracować

malikowy
02.12.2015, 12:13
kolega kupił sobie takiego B&D http://www.narzedzianonstop.pl/elektronarzedzia/wiertarko-wkretarki-akumulatorowe/p,wkretak-akumulatorowy-3-6v-li-ion-blackdecker-cs3652lc,56799.html
moment ma taki, że 4mm wkręty SPAX do drewna ukręca :D
naładował ją miesiąc wcześniej, chwilę się pobawił, odłożył do pudełka i po miesiącu wyjęliśmy, złożyliśmy dwie skrzynie przez 4h i dopiero bateria podupadała
mi jedynie nie pasował przełącznik obrotów, miejsce nie jest złe ale chodzi dość ciężko

Przemcio
02.12.2015, 14:16
Chyba nacinane te spaxy mieliście ze 5,5 chińskich nm go ukręci :)
Kurde ale dałem ciała. Mogłem sobie kupic takiego 5,5 nm b&d zamiast 60nm festoola :)
O ja gupi :)

malikowy
02.12.2015, 17:44
nacinane nie ale sprzęt mocny, miałem kilka różnych wkrętarek w ręku i ta w porównaniu do wielkości mi zaimponowała
ta kolegi ma 7,7Nm a nie 5,5

Marios
02.12.2015, 22:40
Mogłem sobie kupic takiego 5,5 nm b&d zamiast 60nm festoola
B&D zamiast Festoola.. no co ty :ohmy:

Przemcio
02.12.2015, 23:18
Swoją droga trochę testów mój festool przeszedł. Wkrecilem kilka wkretów konstrukcyjnych 10x300mm w grube bele stropowe i nawet nie jęknęła :) chyba bardziej odczuwała to moja ręką jak wkrętarka :)

Wziąłem ja do kolegi na montaż uchwytu do tv i jakież było moje zdziwienie jak w żelbet wiertełkiem 8mm poszła jak w masło :)

No i waga :)
Z aku 5,2ah jest lżejsza od większości wkrętarek z aku 1,2ah :)

O precyzji i wygodzie nie wspominam :) klasa. Nie żałuje zakupu :)