PDA

Zobacz pełną wersję : kolumny podstawkowe by FSOL (Szalony) ARN 5618 + TW 401 SX

FSOL
18.02.2006, 00:48
Witam
chcialem pokazac moje pierwsze kolumny podstawkowe które zrobilem prawie 3 lata temu ...
więc prosze o wyrozumiałoś :P wtedy dopiero zaczynalem sie interesowa przętem audio a co dopiero mówic o DIY :P

no ale mialem pomysł który wykonałem :) piękne to moze one nie są ale grają bardzo przyzwoicie :) (teraz robią jako tyły w 5.1)

ich koszt 3 lata temu to ok 300 zł ...

są wykończone okleiną machoń ...

co do przetworników to sory za Alpierda ale jakos tak wyszło ;)

a tutaj link :

http://www.astercity.net/~yagowape/kolumny/

StuffX
18.02.2006, 03:47
co od nich chcesz? mi sie bardzo podobaja - ciemne wykonczenie dodaje im klasy
jesli jeszcze zalozenia zostaly spelnione i wrazenia sa pozytywne to GRATULUJE,
... i wiecej wiary w siebie :)

cysiaczek
18.02.2006, 13:08
Wszystko ladnie, no moze gdyby nie te jasne wkrety :)

FSOL
18.02.2006, 13:12
no tak :) jasne wkręty :) dobra pomaluje je na czarno :P

Kefir
18.02.2006, 14:22
Bardzo fajne kolumienki podoba mi sie ten kolor dodaje to charakteru, jedyne co bym zrobił to pomolował wkręty ale tak ogulnie ok;)

takero
18.02.2006, 15:59
co do przetworników to sory za Alpierda ale jakos tak wyszło ;)
patrząc na finalny efekt wizualny to całkiem ok, naprawde bardzo
ładne są jak na początkującego ! :)

zguba
18.02.2006, 16:12
fajne kolumny jak na pierwszą konstrukcje :)

FSOL
18.02.2006, 16:32
... ^^ dzięki za pochlebne opinie :) w te wakacje mam zamiar zrobic sobie nowe na lepszych przetwornikach tez podtawkowe tylko teraz bede walczyl z fornirem mam nadzieje ze sie uda :)

pozdrawiam

flodins
18.02.2006, 16:39
wszystko fajnie tylko nie pisz "kolumny podstawkowe" tylko monitory, to jest jakbyś mówił na rower "pojazd jednośladowy"

FSOL
18.02.2006, 16:46
"a jaka jest definicja monitorów??
bo coś mi się wydaje, że jakiś audiofil zobaczył kiedyś monitory (bliskiego pola) w jakimś studiu nagraniowym i stwierdził że skoro realizatorzy mówią na takie małe kolumienki (profesjonalista nie nazwał by tego kolumną tylko zestawem głośnikowym) to wypada tak mówić na wszystkie zestawy w małych obudowach... tylko nie zauważył ze za tymi małymi kolumnami wiszą na ścianie monitory trójdrożne z głośnikami niskotonowymi o średnicy conajmniej 30cm... i to też są monitory..."

takie ładne podsumowanie napisał Zygmunt w jednym z postów a ja sie pod tym podpisuje więc dalej będe "małe monitorki" nazywał kulumnami podstawkowymi :)

pozdrawiam :)

krzyzak
22.02.2006, 17:52
"monitory" istotnie wziely swoja nazwe ze studiow nagraniowych.
pierwszy raz uzyto jej bardzo dawno temu w radiu BBC na malutkie kolumienki KEFa.sluzyly one do monitorowania audycji puszczanej w eter.

nazywac sobie mozna kolumny jak sie chce,ale wlasciwsza nazwa na malutkie kolumienki jest chyba wlasnie monitor.
altusy 110 tez staly na podstawkach...

ps.a co z kolumnami regalowymi tzw.pulkownikami :) heh

ps.nr 2 calkiem fajne te kolumienki

pozdrawiam

harman
22.02.2006, 18:13
dobrze ze jest tesla a nei jakis alphard ..dalo by rade jakies fotki z budowy albo ju zpo po 2 foto to malo :) ale moja opinia jest pozytywna

FSOL
22.02.2006, 18:28
fotki z budowy ehh niestety nie realne bo budowane 3 lata temu :P a wtedy aparatu nie bylo :(

esh0
22.02.2006, 18:54
FSOL, widzę, że jednak zawitałeś na to forum ;)

Co do samych monitorków... tw401sx - miałem i nietsety nie powiem aby grał ładnie, ARV gra dużo lepiej ;) Pozatym, irek go kiedyś mierzył to wyszedł z niego bardziej średniotownoy hehe ;)

FSOL
22.02.2006, 19:27
esh0, heh no wiesz teraz jak bym robił to wziołbym pewnie ARV albo Vifa w przypływie kasy :) a co do forum no to zawitałem i będe tu często witał :)
i widze tu oprócz Ciebie jeszcze pare nicków znajomych... dobrze dobrze :)

Elminster
23.02.2006, 13:18
Wlasnie powiedz jak ten alpierd sie spisuje :) Ladne gra ? Lepiej od wys. stx ?

nester
23.02.2006, 15:43
Ładne głośniczki, kolor machoniowy dodaje im uroku. Jak na okleine, to efekt jest niezły.

FSOL
23.02.2006, 16:11
Elminster, głośniczk grają naprawde bardzo ładnie jestem mile zaskoczony a wziołem je tez dlatego ze mają przezroczystą kopułke taką ze jak sie wciśnie to zaraz sama wyjdzie spowrotem i cewka jest smarowana (wiem ze jakos sie to nazywa ale mi wyleciało) :) ... wazne ze nie kują w uszy tak jak stx(moja opinia) i scena jest bardzo przejzysta moze to zasługa wzmacniacza (harman/kardon) ale na moich magnatach podłogowych takiej sceny nie ma jak na tych ... :P

Elminster
23.02.2006, 21:38
Dzieki :) Takiej informacji mi bylo trzeba :)