PDA

Zobacz pe軟 wersj : Combo gitarowe "Battery"

cob
28.12.2006, 23:06
1. Obudowa

Obudowa wykonana jest z p造t mdf. Zosta造 one skr璚one za pomoc wkr皻闚 do drewna oraz sklejone wikolem. Ca這嗆 jest bardzo sztywna i wytrzyma豉. Od wewn徠rz konstrukcja pomalowana jest na czarno. Wyko鎍zenie zewn皻rzne to kocyk (chyba tak to si nazywa). Zosta on przyklejony na specjalny klej tapicerski. Nieststy nie pami皻am nazwy, by bia造 i pachnia jakby migda豉mi. Widoczne na zdj璚iach zszywki zosta造 ju wyci庵ni皻e. U篡貫m ich po to 瞠by materia dobrze przylepi si do obudowy podczas klejenia. Zdecydowa貫m si na konstrukcj p馧otwart. Moim zdaniem w tej obudowie brzmienie g這郾ika by這 najlepsze. Co prawda oferuje ona mniej basu ale w sumie nie jest on w tej konstrukcji kluczowy. Dzi瘯i otwartej obudowie nie straci貫m charakterystycznego gitarowego brzemienia i efektu opisywanego jako klang. Panel przedny wykonany jest z aluminium, kt鏎e zmatowi貫m drobnym papierem 軼iernym i pomalowa貫m lakierem bezbarwnym.

2. Przedwzmacniacz, wzmacniacz i g這郾ik

1. Przedwzmacniacz
Pierwszy przedwzmacniacz pochodzi z gotowego kitu. Niestety by to przedwzmacniacz mikrofonowy a dobudowana przeze mnie regulacja barwy d德i瘯u te z gitar nie mia豉 wiele wsp鏊nego. Brzmia這 to niezbyt dobrze dlatego postanowi貫m zrobi nowy przedwzmacniacz z regulacj barwy dedykowany do gitary. Jest to kopia konstrukcji Fendera przygotowana przez Janka z elektrody. Posiada on wszystkie niezb璠ne mo磧iwo軼i regulacji tj. g這郾o嗆, gain, niskie, 鈔endie i wysokie. Z nowym przewzmacniaczem ca這嗆 brzmi o wiele lepiej.
2. Wzmacniacz
Wzmacniacz a w zasadzie ko鎍闚k mocy mia貫m w swoich zbiorach. Jest to ko鎍闚ka stereo, kt鏎ej moc szacuj na 2x40W. Dodatkowy kana pozwala na pod陰czenie np. dodatkowej paczki gitarowej. Moc oferowana przez wzmacniacz jest jak najbardziej wystarczaj帷a i przy bardzo efektywnym g這郾iku jest naprad bardzo g這郾o.
3. G這郾ik
G這郾ik to swego czasu popularny Alphard HWC8-12MA-300. Niestety pomimo zapewnie producenta nie jest to g這郾ik gitarowy. Bli瞠j mu do g這郾ika szerokopasmowego. Ma on niestety zbyt szerokie pasmo i brzydk g鏎k w pa鄉ie najwy窺zym. Z charakterystyki wynika, 瞠 ci庵nie on nawet do 14kHz, natomiast prawdziwe g這郾iki gitarowe graj do ok 5kHz. Plusem tego g這郾ika jest jedynie niska cena. Na pocz徠ek nie jest najgorszy, przede wszystkim ma twarde zawieszenie co jest rzecz obowi您kow. Dodatkowym atutem jest dosy du篡 rozmiar (12") pozwalaj帷y uzyska rozs康ny bas przy obudowie p鏊otwartej. Ma on te ca趾iem spor efektywno嗆 jak na g這郾ik tej firmy.

3. Brzmienie

Z nowym przedwzmacniaczem piec gra ju ca趾iem nie幢e. Do pe軟i szcz窷cia brakuje jeszcze porz康nego gitarowego g這郾ika. Jest g這郾o i my郵, 瞠 mo積a by na nim pogra nawet z perkusj. Regulacja barwy jest bardzo du瘸 i co wa積e zmiany w jednym zakresie pasma nie wp造waj na inny zakres tak jak to by這 w poprzednim. W piecu wbudowany jest dodatkowo fuzz chyba firmy jabel. Niestety nie jest on najwy窺zych lot闚 i raczej go nie u篡wam.

4. Podsumowanie

Jak wida piecyk nie jest jeszcze wyko鎍zony. Brakuje opisu ga貫k itp. Mi to nie przeszkadza ale kiedy b璠zie trzeba dorobi. Z konstrukcji jestem bardzo zadowolony. Bior帷 pod uwag to, 瞠 obudowa mnie prawie nic nie kosztowa豉 a wi瘯szo嗆 element闚 posiada貫m w swoich zbiorach ca這嗆 kosztowa豉 niewiele. Za wydan kwot nie kupi豚ym nawet najta雟zego 15W combo z malutkim g這郾ikiem 6 czy 8" a po wymianie g這郾ika na gitarowego celestiona lub eminence b璠zie to ju naprawd mocny sprz皻.

http://www.secretplace.ovh.org/grafika/piec/elek.jpg

Wi璚ej zdj耩 oraz inne moje konstrukcje mo瞠cie znale潭 na mojej stronie:
http://www.secretplace.ovh.org/index.php?action=piec

Barteque
30.12.2006, 18:54
Bardzo 豉dna konstrukcja, obudowa bardzo fajna, szkoda 瞠 tak malo zainwestowa貫 w jej wn皻rzno軼i.
Poszukaj w necie (chyba AVT ma) preamp stricte gitarowy, to wa積e ze wzgl璠u na impedancje pickup闚, widzia貫m gdzie nawet preampy z lamp, nie pami皻am jej oznaczenia ale jest ona powszechnie stosowana w preampach Fendera. Na pewno zamontowanie takiego bardzo pozytywnie wp造nie na brzmienie. No i najwa積iejsza rzecz: g這郾ik.... zapoluj na jakiego Celestiona, nawet u篡wanego albo po regeneracji, wszsytko tylko nie alfred.
Ale jak na pocz徠ek to bardzo fajny piecyk.
Fajnie ze jest to konstrukcja p鏊otwarta, zachowuje przez to jasno嗆 i otwarto嗆 brzmienia, w豉軼iwie chyba tylko Marshall robi zamkniate, ano ale dzi瘯i temu uzyskuje wi璚ej basu :]
Powodzenia w kolejnych konstrukcjach