Strona 2 z 67 PierwszyPierwszy 1234567122752 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1333

Wątek: grupowe zamowienie cyrkli do frezarek - rozpoznanie tematu

Pan Paweł Awatar Yoshi_80
    Ja jestem chętny na taki cyrkiel. Nie mam frezarki bo do tej pory pożyczałem, wiec jaki nie zrobicie cyrkiel taki mi pasi bo dokupie do niego odpowiednią frezarkę :mrgreen: .

Popieram też analogowe rozwiazanie, głosniki maja rózne średnice, czasem wychodzi dość nietypowa szczególnie, że trzeba brać czasem poprawke na luz i lekkie zacieknięcie lakierem. Mając głośnik np 150mm nie wyfrezuje na 150 ale na 150,5 .

Więc jak?
    Takero - 1 szt
    Yoshi80 - 1 szt

Projektant
    Ja tez jestem chetny na taki cyrkiel.

Projektant
    Takero - 1 szt
    Yoshi80 - 1 szt
    Rfck - 1 szt

Użytkownik
    Takero - 1 szt
    Yoshi80 - 1 szt
    dj_zibi - 1szt
    Rfck - 1 szt
    Michał K. - 1szt

Zaawansowany Awatar nowy1
    Takero - 1 szt
    Yoshi80 - 1 szt
    dj_zibi - 1szt
    Rfck - 1 szt
    Michał K. - 1szt
    nowy1. 1szt

Użytkownik Awatar bazookie
    To ja się też dopiszę :mrgreen:

Takero - 1 szt
    Yoshi80 - 1 szt
    dj_zibi - 1szt
    Rfck - 1 szt
    Michał K. - 1szt
    nowy1. 1szt
    bazookie - 1 szt

Użytkownik
    Takero - 1 szt
    Yoshi80 - 1 szt
    dj_zibi - 1szt
    Rfck - 1 szt
    Michał K. - 1szt
    nowy1. 1szt
    bazookie - 1 szt
    kombo - 1szt

Moderator Globalny Awatar LuSzTi
    Takero - 1 szt
    Yoshi80 - 1 szt
    dj_zibi - 1szt
    Rfck - 1 szt
    Michał K. - 1szt
    nowy1. 1szt
    bazookie - 1 szt
    kombo - 1szt
    LuSzTi - 1szt
    Asustor AS-5002T z MPD + konwerter USB .3lite + DAC PCM1704 by olog + autorskie PRE z PVC + Monobloki Ravlus Amplifilo + kolumny Tatami Audio Hudba

Konstruktor
    jaka by byla orientacyjna cena?

Administrator Awatar Pawel S.
    wydzielilem temat ale zapomnialem czegos dopisac i wyszlo co wyszlo

panowie, najpierw to ja chcialem zrobic rozeznanie co do wymiarow stopy frezarek - przeciez nie wszystkie sa takie same i trzeba zrobic rozeznanie czy i jaka regulacje robic

tak wiec narazie pokazcie jakie macie frezarki i podajcie wymiary stopy oraz rozstaw otworow pod prety w stopie

jak bedzie juz jakis zarys tych wymiarow to zrobie projekt i pojde to wycenic

Pawel S., to może najpierw zrób projekt powiedzmy na szybko, mniej więcej i wyceń, bo jeśli cena wyjdzie szokująca, to raczej nie będzie sensu robić zamieszania bo i zainteresowanie będzie nikłe...

Nie na temat...
    Panowie dziwna sprawa. Cały czas mam ten temat w "nieprzeczytanych" i za każdym razem jak go włączam to wskakuje mi do miejsca, w którym Paweł wydzielił posty z innego tematu - na pierwszej stronie, wpis Pawła z godziny 12:44. Dziwna sprawa... Wam też się tak dzieje?

Taki cyrkiel to fajna sprawa ale może by to uniezależnić od rodzajów frezarek i budowy ich "stóp". Przecież przy każdej chyba frezarce prowadnica do frezowania równolegle do krawędzi, i może właśnie te pręty od prowadnicy wykoprzystać? Każdy dostał by cyrkiel bez otworów pod te pręty i wywiercił by je sobie odpowiednio do swojej frezarki. Oczywiście zakładam, że we wszystkich frezarkach te pręty są mocowane śrubkami bo w innym wypadku było by to trochę kłopotliwe.

Cały zabieg polegał by na wymianie widocznej tutaj http://www.aznarzedzia.pl/foto_shop/...1111051319.jpg blachy na blache "cyrklową" czyli dłuższą, z wyfrezowaną szczeliną i z "dzióbkiem" . Co Wy na to?

dabyl, spróbuj się wylogować i zalogować ponownie.

takero, podobnie tylko teraz nie ląduje mi na poście Pawła z godziny 12:44 tylko na początku pierwszej strony... no ale przynajmniej coś się zmieniło - uznam to za progres

Administrator Awatar Pawel S.
    Cytat Zamieszczone przez takero
    Pawel S., to może najpierw zrób projekt powiedzmy na szybko, mniej więcej i wyceń
    teraz go nie wycenie bo sa swieta :P

dabyl, nie kazdy ma takie prety bo nie kazdy ma nowa frezarke - ja np kupilem uzywke i ich nie mam :P

a zamiast wiercic otwory kazdy osobno to wytnie sie rowki i kazdy bedzie sobie regulowal rozstaw tych pretow :P

Jakby co listę ~10 osób masz, spokojnie można 15 sztuk zamawiać jeśli cena byłaby atrakcyjna, a nie wiem czy i 20 sztuk by nie poszło ;]

Na kiedy mógłbyś wiedzieć ile mniej więcej by to kosztowało ?

Pawel S., no tak, nie pomyślałem o tym, że można zrobić fasolki ale z drugiej strony poza różnym rozstawem w poziomie może być jeszcze różna odległość otworów od dołu podstawy. Może trochę przesadzam bo różnica w wysokości w różnych frezarkach wyniesie pewnie maksymalnie ~4 mm a to można by załatwić większą fasolką i szerszymi podkładkami ale ja i tak wolał bym blachę bez wiercenia. Generalnie jakby co to uwzględnij mnie w liście do wyceny

W mojej frezarce rozstaw to ~83mm a odległość od podstawy stopki to ~11mm - jakiś tam najzwyklejszy eurotec (czyli wszystkie te najtańsze mają tyle bo to przecież te same frezarki )

Nie na temat...
    Warg, zadziałało

Też bym się pisał na cyrkiel, pamiętać o mnie proszę Pawle. Jak będę w warsztacie to pomierzę swój i zrobię zdjęcia.
    www.audio.lutuje.se

Użytkownik Awatar ŁukaszN
    Również był bym chętny na taki cyrkiel, chociaż nie mam jeszcze frezarki ;P ale poważnie noszę się z zamiarem zakupu

Uprawnienia umieszczania postów