Poka wyniki od 1 do 9 z 9

Wtek: Przenony goniczek do mp3 i laptopa

Przenony goniczek do mp3 i laptopa

Witam Serdecznie!
    Chciaem wam przedstawi mj przenony goniczek ,ktry zrobiem jaki czas temu. W zasadzie projekt ten powsta gdy lea mi w szafie seryjny gonik z Matiza:P

Budowa:
    Kolumna zostaa wykonana ze sklejki o gruboci 3mm (tak miaem) i oklejona fornirem modyfikowanym na fizelinie (nie pamitam nazwy). Tylna cianka to pleksa o gruboci 2,5mm.
    W planach mam zamiar pomalowa od wewntrz t plekse na czarno eby nie byo wida tych bebechw W tym celu zostaa ju zmatowiona. Panel na ,ktrym umieszczone s gniazda wcznik i potencjometr zosta wykonany z blachy aluminiowej o gruboci 1,5mm.
    Elektronika i gonik:
    Tak wic gonik jak ju wspomniaem pochodzi z matiza i tyle co o nim wiem to ,e ma 8cm rednicy ,20W i 4ohmy impedancji :smile: Wzmacniacz zosta zoony na ukadzie z jakiego radia kilka lat temu. Dokadnie jest to AN7112E ,ktry dysponuje moc 1W przy 8ohm wic wystarczajco. Kto zapyta pewnie czemu mam podczony gonik 4ohm do wzmacniacza ,ktry obsuguje goniki o impedancji 8ohm. Ot przy takim sabym wzmacniaczu jako si tym nie przejmowaem ,e si spali i jak na razie nic si nie dzieje ,a goniczek ju troch pogra. Co do zasilania to jest to bateria 9V. Przekonaem si ,e lepiej dooy i kupi alkaiczn gdy trzyma kilkakrotnie duej ni zwyka bateria. Prd jaki pobiera przy normalnym suchaniu wynosi od 10mA do 40mA ,natomiast jak si da na "maksa" oczywicie bez przesteru , to wynosi okoo 100mA ,wic wynik nie jest zy.
    Dwik :
    Tak wic nie powala tzn. jest poprawny ale moim monitorom nie dorwnuj
    Piszc dokadniej to bas odziwo jest pomimo maej obudowy. Jest to bardziej kick bas i nisko nie schodzi ale adnie komponuje si z muzyk. Przy goniejszym suchaniu gonik wprawia w ruch materia (chyba len) ,ktry jest do mocno nacignity wic jakie tam cinienie wytwarza Przy rednich tonach pojawi sie may problem gdy wydawao mi si ,e bya grka w pamie okoo 3k co dosy dranio moje uszy. Na stronie stx-a by podany schemat zwrotnicy do gonika szerokopasmowego GDS 30.... i na jego podstawie zrobiem swj. Warto elementw (oprcz cewki) dobieraem na such. Najlepsze wyniki otrzymaem dla takich wartoci:
    C=8,8uF (6,8uF +1u+1u)
    R=10ohm
    L-0,35mH
    Oczywicie wszystko poczone rwnolegle i wpite w szereg z gonikiem. Po zastosowaniu tego filtru dzwik sta sie bardziej ocieplony i przyjemny dla ucha. Niestety wysokich tonw za duo nie ma ale gdzie nie gdzie wystpuj i s dosy agodne. Oglnie dwik mi si podoba i z konstrukcji jestem zadowolony. Jak na razie sprawdza si w szkole na pracowni Podczone s do laptopa poniewa seryjne goniki laptopa s do du... :grin: Ten goniczek jest 100 razy lepszy.

Koszty:
    0z wszystko miaem.

No to chyba na tyle teraz zdjcia:P

W zasadzie projekt ten powsta gdy lea mi w szafie seryjny gonik z Matiza:P
    HI-END

Cakiem przyjemna dla oka konstrukcja, jeeli spenia swoje zadanie to super.

Design zupenie nie laptopowy :P

Uytkownik
    Doczy
    26.11.2009
    Skd
    Sieradz (dzkie)
    Fajna konstrukcja. Mgby napisa na forum jak zrobile ten wzmacniacz z radia albo napisa mi na maila [ seba727@interia.pl] lub na PW. Z gry dziki. :mrgreen:

Cytat Zamieszczone przez takero
    Design zupenie nie laptopowy :P
    Miaem ch na co podobnego do pieca basowego :smile:
    Jak zrobiem wzmacniacz?? Ot bardzo prosto tzn. ze wzgldu na to ,e kilka lat temu nie wiedziaem o termotransferze ,pytke wykonaem malujc cieki markerem ,a sam schemat wziem z noty katalogowej samego ukadu.

Uytkownik
    Doczy
    31.10.2009
    Skd
    Koszalin
    Fajne,adnie wykonane a moesz napisa ile ta bateria ci wytrzymuje mniej wiecej i na jakim wysterowaniu?

Cytat Zamieszczone przez Karol1991
    Fajne,adnie wykonane a moesz napisa ile ta bateria ci wytrzymuje mniej wiecej i na jakim wysterowaniu?
    Trudno powiedzie. Na zwykej chiskiej baterii takiej z miernikw moe z godzine ,a na alkaicznej bateri okoo 8 godzin przy redniej gonoci. Dokadnie nie wiem bo przecie nie bde sta z zegarkiem i mierzy czas

Uytkownik
    Doczy
    31.10.2009
    Skd
    Koszalin
    Trudno powiedzie. Na zwykej chiskiej baterii takiej z miernikw moe z godzine ,a na alkaicznej bateri okoo 8 godzin przy redniej gonoci. Dokadnie nie wiem bo przecie nie bde sta z zegarkiem i mierzy czas
    Nie chodzi mi o to eby sta z zegarkiem tylko oczywiscie w duym przyblieniu,kiedy miaem tda 2822m do telefonu i wasnie na takiej chiskiej szlo 40 min...Ale zaatwiem se may aku elowy i kilka dni smigao oczywicie nie 24h.

Prawie jak radio lampowe z lat '30 . Stylowy desigm i cakiem fajne wykoczenie pomimo maksymalnej prostoty... no i DIY na caego, od pomysu po wykonanie. Gratuluj.

[ Dodano: 2009-12-27, 15:59 ]
    Cytat Zamieszczone przez takero
    Design zupenie nie laptopowy
    Do kompletu laptoksa mona by do poowy fornirem a reszt ptnem okleic i bdzie tip-top

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •