Strona 18 z 18 PierwszyPierwszy ... 8131415161718
Pokaż wyniki od 341 do 352 z 352

Wątek: Tania pila stolowa.

Zaawansowany Awatar Dawid-SS
    Nikt nie neguję zakupu bo wiadomo, dla mnie mlt100 jest taka czy owaka a dla Ciebie jest to bubel. Dlatego jestem zdania by dobierać sprzęt jak i inne rzeczy według swoich preferencji.
    Oby służyła jak najlepiej i oczywiście po jakimś czasie użytkowania podziel się wrażeniami i spostrzeżeniami

Użytkownik
    Dawid, absolutnie nie twierde że mlt100 to bubel, nigdy jej nie uzywalem także nie mam na jej temat opinii poza tymi które można znaleźć na necie. Kupując tego holzmanna mam świadomość że nie jest to fotmatowka za 30k pln
    Jest to produkcja chińska z austriackim logo i tyle Liczę na to że pozytywne opinie które usłyszałem/przeczytałem okażą się prawdziwe.
    Ale już teraz wiem ze np odciag trocin wymaga modyfikacji bo słabo zbiera. Małe piły są wygodniejsze, bo w 5 min można ustawić, pociąć co jest do pociecia i odstawić w kąt.
    Oczywiście jak wyprobuje to dam znać czy jest to coś warte

TS250 to w pewnym sensie rozwiniecie pily TS200 ( jaka posiadam ) lecz niestety nie poprawiono dwoch zasadniczych, slabych stron tych maszyn. Pierwszy bubel to wozek, ktory nie nadaje sie do precyzyjnego ciecia. Nie ma mozliwosci ustawienia tego elementu tak, aby ciac nim z duza precyzcja. Nada sie do ciecia jakis kantowek czy niezbyt szerokich desek, ale do formatowania plyt na kolumny zupelnie sie nie nadaje. Drugi bubel to culaga i jej mocowanie, ktore jest zbyt liche i delikatne. Trzecia rzecz ( tak tak, jest ich wiecej ) to blaszany stol, ktory zwieksza powierzchnie robocza pily. Tak naprawde, zaluje ze nie da sie kupic samej takie pily, bez wozka. Chcialem taka kupic ale nic takiego na rynku nie bylo. W moim przypadku jestem zmuszony pracowac na napieciu 230v i potrzebuje mobilnosci, wiec TS200 byl dobrym wyborem. Natomiast jakis czas temu mozna bylo kupic podobna pile, ale nazywala sie Proma i to byla naprawde swietna maszyna w swojej kasie ( mozna bylo kupic za 2000zl na wyprzedażach). Solidny szeroki stol, mocna culaga. Klasyka w chinskiej odmianie. Niestety takich chinskich pil nie da sie kupic, chyba ze po prostu nie potrafie ich znalesc.

Użytkownik
    Jeśli cena była taka jak piszesz to faktycznie opłacało się brać. Culaga w tej maszynie ze zdjęcia wygląda tak samo jak w chińskich maszynach z trochę "wyższej" półki np. w Bernardo TK 250 F.
    Możesz napisać dokładniej co jest nie tak z wózkiem w holzmannie? Buja się?

Ano byla :/

Cytat Zamieszczone przez sebasbox Zobacz posta
    Możesz napisać dokładniej co jest nie tak z wózkiem w holzmannie? Buja się?
    Bujanie sie do jedno, drugie to nieprecyzyjne wykonanie. Praktycznie niewykonalne jest precyzyjne ciecie pod katem 90 stopni, bo im szerszy kawalek formatki, tym wiecej rozmiaru ucieka. Sztachety na plot mozna ciac Ja na swojej pile uzywam duzego Crosscut Sled Jig i wozek calkowicie zdemontowalem poszerzajac sobie cala powierzchnie robocza stolu. Zamiast blaszanego stolu po prawej stronie, mam gruby, lakierowany mdf.

Użytkownik
    Myślę że ta proma to już nie do dostania...pewnie był to wypadek przy pracy tzn. wycenili za nisko, zorientowali się że wiecej zarobić niższym kosztem i wycofali. Nie ma co marudzić trzeba ciąć na tym co mamy

Użytkownik
    Panowie, moje zamówienie w związku z tym że najpierw przesłali nie tą piłę co trzeba a do dziś nie wysłali właściwej, zostało przeze mnie wstrzymane...
    Wziąlem sobie do serca Wasze uwagi i zacząłem się jeszcze zastanawiać nad innymi opcjami.
    Co myslicie o czymś takim (piła marki CORMAK, dawny MAKTEK)?

Wersja 400v:
    http://allegro.pl/pilarka-tarczowa-p...988695411.html (PILARKA TARCZOWA PIŁA STOŁOWA FORMATOWA 400V)

Wersja 230v (dwie aukcje rózniące się ceną nie wiem czy jest jakaś róznica w samych urządzeniach bo sprzedający ten sam):
    http://allegro.pl/pilarka-tarczowa-p...2-76484a404eb2 (PILARKA TARCZOWA PIŁA STOŁOWA FORMATOWA 230V)
    http://allegro.pl/cormak-ts250-pila-...850869252.html (CORMAK TS250 PIŁA TARCZOWA STOŁOWA FORMATOWA 2,2kW)

Mocowanie culagi wygląda zdecydowanie lepiej (jest to już rozwiązanie zbliżone do tych stosowanych w droższych piłach)
    Na tą piłę w wersji 400V musiałbym poczekać około miesiąca. Piła podobno jest składana w Polsce.
    W wersji 230V mogę mieć od ręki. Sprzedający twierdzi że wersja 230V ma nowy wzmocniony silnik także nie odbiega od wersji 400V. Dla mnie jednak jakaś różnica musi być

Będę wdzięczny za uwagi

Silnik na jedna faze zawsze bedzie troche slabszy. Koniecznie musi byc nowa pila? Moze poszukaj w swojej okolic uzywanej, solidnej pilarki?

Użytkownik
    Właśnie coraz bardziej skłaniam się ku używanej. Jest nawet electra beckum PKF 255 v8, co prawda nie w mojej okolicy ale jeśli cena byłaby atrakcyjna to może wybrałbym się na wycieczkę.
    Liczyłem po prostu ze uda się kupić coś nowego co będzie sensowne... Dodatkowy wymóg jeśli chodzi o masę a tym samym możliwość przestawiania pozostaje aktualny.
    Będę szukał dalej.

Jak bedziesz szukal pily zwroc uwage na wazna rzecz. Jesli to bedzie pila z wozkiem, i chcesz go uzywac, to sprawdz w ktora strone pochyla sie tarcza. Jesli wozek bedzie slaby i nieprecyzyjny, to bedziesz musial korzystac z rowkow T w blacie stolu i dorobionego jiga. I tutaj jest wazna sprawa. Dobrze by bylo, aby w takiej sytuacji pila pochylala sie na lewo. Jesli kupisz pile, ktora gladzie sie na prawo, a nie bedzie korzystal z wozka, to jest problem.

Klasyczna pila tego typu

pochyla sie na lewo. Formatowki z wozkiem zwykle pochylaja sie na prawo. Z tym, ze na pile formatowej mozesz nie miec rowkow w stole , czym utrudniasz sobie mozliwosc uzycia roznych akcesoriow, dzialajacych w szynach prowadzacych.

Użytkownik
    Pogromca, dzięki, zwrócę na to uwagę. Nie wiem tylko czy uda znaleźć się coś co dodatkowo będzie miało żeliwny blat i nadal będzie w miarę lekkie.

BTW. fajna ta pila ze zdjęcia

Niestety nie mamy takiego wyboru jak amerykance. Nawet te chinskie pily Jet w stanach sa zupelnie inne niz u nas

Uprawnienia umieszczania postów