Strona 44 z 44 PierwszyPierwszy ... 1934394041424344
Pokaż wyniki od 861 do 875 z 875

Wątek: Karta muzyczna do pomiarów.

Pan Paweł Awatar Yoshi_80
    Tak pamiętam tą ofertę Audiodriversów. Trochę żałuję że wtedy tego nie kupiłem.
    Jakbyś mógł udostępnić to będę wdzięczny. Porównam ze swoim plikiem i najwyżej spreparuję sobie swój z doklejonym pasmem powyżej 20kHz. Tam i tak chodzi głównie o sprawy poglądowe a nie jakiś konkretny pomiar a przynajmniej nie będę mieć jakiś uskoków na pomiarze.

Z tego co pamietam mój mikrofon i ten dla Hermesa miały bardzo podobne pliki kalibracyjne więc powtarzalność B5 nie jest najgorsza.

Udostępniam do pobrania dwa pliki kalibracyjne. Pierwszy oryginalny, który nie posiada informacji o fazie oraz drugi z faza, który utworzyłem w Soundeasy za pomocą Hilbert-Bode transform.

https://1drv.ms/f/s!AlVj8NGCo9kYgfwUYJrv1smvAJsdXw

Pan Paweł Awatar Yoshi_80
    Dzięki. Pliku z fazą Arta mi coś nie widzi ale ten bez fazy wygląda bardzo podobnie do mojego, przynajmniej w spólnym zakresie częstotliwości :-)

Tego z faza używam z Soundeasy, nie testowałem jeszcze z innymi softami, wiec możecie go olać, jeśli nie działa z Arta.

Użytkownik Awatar UKey83
    Panowie zakupiłem UMC202HD, szybkie pytanko, lepiej używać wyjścia słuchawkowego które przynajmniej teoretycznie charakteryzuje się większą obciążalnością, więc powinno być lepsze do pomiarów impedancji czy rlc, czy wyjść liniowych z tyłu karty?

Użytkownik Awatar tytka
    W poście #841, przedstawiłem wyniki pomiarów karty Behringer UMC202HD. Wyraziłem także pewne niezadowolenie z niej. nie podobało mi się, że w pomiarach wypadła tak kiepsko, co raczej eliminowało ją jako kartę pomiarową.
    Jednak mając na względzie jakie układy w niej siedzą, miałem podejrzenia, że mimo wszystko, jest w niej ukryty potencjał, choć niestety fabrycznie zabity przez konstruktorów.

Postanowiłem to sprawdzić.
    Od początku miałem pewne przypuszczenia, że za nie najlepsze wyniki w testów, odpowiedzialne jest to, co niby miało być zaletą tej karty. Czyli wzmacniacze wejściowe MIDAS. Ominąłem je, a poniżej porównanie, jakie uzyskałem w wynikach testów. Wyniki w pierwszej kolumnie od lewej, opisane jako UMC202HD V2, to karta po mojej przeróbce, a te drugie, to z oryginalnej karty.

test_ comparison.pdf

Jak to koledzy skomentujecie?
    Ostatnio edytowane przez tytka ; 22.12.2019 o 16:30

Mysle, że do pomiarów głośników, te parametry są daleko poza niezbędnym minimum, szczególnie przy pomiarach dwukanalowych, które mają autokalibracje.

Użytkownik Awatar UKey83
    Właśnie nie dawno uruchomiłem ten system pomiarowy z Arty na tej karcie i powiem tak - przy pomiarze THD karta karta osiąga bdb wyniki (setki po przecinku, więc jak większość urządzeń HIFI) natomiast pomiar THD+N podnosi całkowite zniekształcenia o rząd wielkości... W manualu podają że karta o całkowitych zniekształceniach 0,1% jest wystarczająca. Tu wynik psują nieco szumy - myśle że niema to aż takiego znaczenia. Na duży plus charakterystyka przenoszenia - płaska jak stół

Użytkownik Awatar tytka
    Cytat Zamieszczone przez UKey83 Zobacz posta
    ...przy pomiarze THD karta karta osiąga bdb wyniki (setki po przecinku, więc jak większość urządzeń HIFI) natomiast pomiar THD+N podnosi całkowite zniekształcenia o rząd wielkości... W manualu podają że karta o całkowitych zniekształceniach 0,1% jest wystarczająca.
    No moja karta w oryginalnej wersji, to na pewno bardzo dobrych wyników nie osiągnęła. Spójrz na zamieszczone wyniki, zniekształcenia 0,4 % , dynamika 88 dB.

Za to po mojej przeróbce, poziom zniekształceń poprawił się o dwa rzędy wielkości na 0,004 %, oraz dynamika o 13 dB i osiągnęła 101 dB.

Kartę zamierzam używać także do pomiarów np wzmacniaczy, które zdarza mi się budować.
    Ostatnio edytowane przez tytka ; 23.12.2019 o 08:29

Użytkownik Awatar UKey83
    Nie wiem jak były dokonane te pomiary ale ja z Arty mam coś takiego:

Wrzuć fakieś fotki przeróbki... może da te preampy da się zamienić na jakieś lepsze które będą pasować...

Użytkownik Awatar tytka
    Arty póki co, nie używałem, testy karty wykonałem w RMAA6. Podobne wyniki co moje uzyskane w testach tutaj: https://www.infomusic.pl/test/46209,...resonus-tascam

W mojej przeróbce ominąłem wzmacniacze wejściowe, które wnoszą sporo "od siebie". Opiszę coś więcej o tym później.

Użytkownik Awatar tytka
    Kolego UKey83, odpaliłem Artę.
    Poniżej wynik mojej próby z przerobioną przeze mnie kartą. Wypadło to wyraźnie lepiej niż przy Twojej próbie z oryginalną kartą.

Użytkownik Awatar UKey83
    Cytat Zamieszczone przez tytka Zobacz posta
    Kolego UKey83, odpaliłem Artę.
    Poniżej wynik mojej próby z przerobioną przeze mnie kartą. Wypadło to wyraźnie lepiej niż przy Twojej próbie z oryginalną kartą.

No to pasowało by żebyś się podzielił wiedzą gdzie się wpiąłeś... i jak to wpływa na funkcjonalność karty...

Użytkownik Awatar tytka
    Daj mi trochę czasu, a opisze dokładnie jak to zrobić. Będzie dokumentacja foto, oraz przygotowana dokumentacja specjalnego modułu. Dzięki niemu, będzie możliwy wybór funkcjonalności karty, oryginalna lub nowa zapewniająca lepsze parametry wejść.
    Modyfikacja wpływa na kartę tak, że w chwili jej załączenia, tracisz wszelkie regulacje wejściowe, otrzymujesz tylko liniowe wejścia, bez żadnych regulacji od strony karty.

Użytkownik Awatar UKey83
    No chyba że jest jakaś sensowna alternatywa którą można by było zastąp to co jest na pokładzie tej karty...

Uprawnienia umieszczania postów