Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 236

Wątek: Waveguide

Fascynujace w temacie konstrukcji glosnikowych jest to, jak rozne koncepcje dzwieku sa lansowane, przez osoby, ktore maja wielkie powazanie w tym biznesie. Jak skrajne potrafia byc podejscia do hiendu. Przykladem niech bedzie Dr. Geedlee i jego podejscie do WG i dzwieku kierunkowego, oraz Dr. Gauder, tworca obecnie jednych z najlepszych kolumn na swiecie Berlina RC11 ( ktore jako jedyne w tescie niemieckiego Stereoplay zdobyly maksymalna note ) http://www.rcm.com.pl/?action=oferta...1=kolglos&of=2

Co ma do powiedzenia Gauder o wysokiej efektywnosci i tubach? https://www.youtube.com/watch?v=rnYa83UOvG4#t=212

Zaawansowany
    Niemiecka gazetka oceniła najwyżej niemieckie kolumny - jakoś mnie to nie przekonuje.

Konstruktor Awatar Marios
    Cytat Zamieszczone przez Pogromca mitow Zobacz posta
    Dr. Gauder, tworca obecnie jednych z najlepszych kolumn na swiecie Berlina RC11 ( ktore jako jedyne w tescie niemieckiego Stereoplay zdobyly maksymalna note )
    Bo w niemieckich gazetach i testach wszystko co ich jest najlepsze, zestawy głośnikowe, foteliki dziecięce i samochody. Tak więc te kolumny może są najlepsze ale u nich.
    Poza tym do wszystkiego można dorobić teorię, nawet to że nasze uszy potrzebują odbić od ścian, podłóg itp.
    Ehh ściema wg mnie.

- - - - - aktualizacja - - - - -

Wyprzedziłeś mnie Echo1
    Ostatnio edytowane przez Marios ; 02.05.2014 o 17:07

Berilna tak naprawde wygladem i budowa nie jest niczym niezwyklym. W klasie top hiend jest duzo podobnych kolumn, chodzi tutaj raczej o zdezenie koncepcji klasycznych kolumn wielodroznych, z kolumnami kierunkowymi jak paczki pana Geedlee. Mozna byloby tutaj przytoczyc rowniez niemieckie kolumny MBL, ktore rowniez sa uwazane, za jedne z najlepszych na swiecie pod wzgledem najwierniejszej prezentacji dzwieku. Ale to juz zupelny odjazd w druga strone, omnipolary kontra falowody. Dwie zupelnie inne koncepcji, ktore maja za soba swoich wiernych wyznawcow.

Zaawansowany
    Cytat Zamieszczone przez Pogromca mitow Zobacz posta
    Fascynujace w temacie konstrukcji glosnikowych jest to, jak rozne koncepcje dzwieku sa lansowane, przez osoby, ktore maja wielkie powazanie w tym biznesie. Jak skrajne potrafia byc podejscia do hiendu. Przykladem niech bedzie Dr. Geedlee i jego podejscie do WG i dzwieku kierunkowego, oraz Dr. Gauder, tworca obecnie jednych z najlepszych kolumn na swiecie Berlina RC11 ( ktore jako jedyne w tescie niemieckiego Stereoplay zdobyly maksymalna note ) http://www.rcm.com.pl/?action=oferta...1=kolglos&of=2

Co ma do powiedzenia Gauder o wysokiej efektywnosci i tubach? https://www.youtube.com/watch?v=rnYa83UOvG4#t=212
    Pomieszczenie dla kolumn o szerokim kącie promieniowania powinno być odpowiednio wytłumione żeby nie powstawał jazgot. Dlatego kolumny o kontrolowanej kierunkowości w większości pomieszczeń powinny zabrzmieć lepiej od szeroko (i często nierównomiernie) promieniujących głośników.

Konstruktor Awatar El_liero
    Z tym, że subiektywnie lepiej odbierany jest dźwięk z pewną porcją odbitych fal.
    Magister inżynier akustyki co i tak wie swoje.
    El_trivium # El_arbor # El_gineer # digit_El # fox_El # mod_El@80%

Administrator Awatar Pawel S.
    a kto z was zawsze siada przed kolumnami zeby posluchac muzyki?

Nie na temat...
    Cytat Zamieszczone przez Pawel S. Zobacz posta
    Kiedyś tak słuchałem muzyki (studia), teraz w ogóle (praca)... ale jak osiedle się, założe rodzine to wrócę do starych zwyczajów

Cytat Zamieszczone przez Pawel S. Zobacz posta
    A jak to widzisz inaczej aby czerpać radość ze szczegółów?
    www.audio.lutuje.se

Zaawansowany
    No to które głośniki warto utubić? Tylko znowu nie piszcie wszystkie, bo na niektóre szkoda marnować zasoby.

A wiesz już skąd weźmiesz różnie kształty/formy tuby? (po wcześniejszych podstawowych obliczeniach/symulacjach)

Zaawansowany
    Można wydrukować lub wyfrezować na CNC

Znawca Awatar mbar
    Szczególnie elektroniki do tych drukarek.

ja tu wcześniej nigdy nie widziałem aby ktoś stosował tuby, więc zachęcam do wystartowania z tematem Przetwornik możesz użyć taki co ma np: słabą efektywność, bo będziesz miał możliwośc zwiększyć ją przy użyciu tuby. Możesz zbadać ile daje i dla jakiego pasma akustycznego. Kierunkowoscią nie wiem czy będzie ci się chciało zajmować, no chyba że dla jednej/paru częstotliwości.
    Ostatnio edytowane przez El_liero ; 08.05.2014 o 23:05

Ja sie w zeszlym roku bawilem tubkami dla CSS LD25X oraz SB29RDCN. Ale ze wzgledu na porzucenie tej koncepcji nie chcialo mi sie o tym pisac.
    Zreszta to i tak na tym forum jest "niemodne" jeszcze.

Projektant
    Cytat Zamieszczone przez pharoh Zobacz posta
    Ja sie w zeszlym roku bawilem tubkami dla CSS LD25X oraz SB29RDCN. Ale ze wzgledu na porzucenie tej koncepcji nie chcialo mi sie o tym pisac.
    Nie na temat...
    To po co piszesz jak nie jest trendi? Bezmyślnie klepanie postów....

Jedziemy z tematem. Już przetrzepuje 9 lat AES journals w poszukiwaniu praktycznego info dla nas

Zaawansowany
    Cytat Zamieszczone przez El_liero Zobacz posta
    Jedziemy z tematem. Już przetrzepuje 9 lat AES journals w poszukiwaniu praktycznego info dla nas
    Nie ma nic praktyczniejszego niż teoria.
    Ostatnio edytowane przez Echo1 ; 09.05.2014 o 21:50

Cytat Zamieszczone przez pharoh Zobacz posta
    Dawaj wykresy nie pieprz głupot
    www.audio.lutuje.se

Uprawnienia umieszczania postów