Strona 58 z 64 PierwszyPierwszy ... 833485354555657585960616263 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,141 do 1,160 z 1269

Wątek: TDA7294 w subie -prosto i tanio dla kazdego.

Administrator Awatar Pawel S.
    mozliwe ze tda miales wadliwe

zamontowales tam wiele zbednych czesci. np po co montowales pol limitera mocy?

Użytkownik Awatar piotreq123
    Zwarcia to jedno, ale niektóre punkty wyglądają jak posmarkane a nie polutowane.
    Zacznij może od wyjęcia scalaków, poprawienia lutów, później miernik w rękę i kontrola napięć zasilających układy.

Użytkownik
    Pół limitera mocy? Jak się domyślam to chodzi o brak fororezystors. On był zamówiony ale jakimś cudem, sam nie wiem jakim odpadła mu jedna z "nóżek".

- - - - - aktualizacja - - - - -

Czym polecasz rozlutowywac tda? Jest szansa że uda się to zwykła lutownica ?

Znawca
    Najpierw w ogóle szczoteczka do zębó do ręki, butelka izopropanolu albo w ostateczności denaturatu i porządnie umyj całą płytkę z topnika. Trochę to rzeczywiście posmarkane, lutowałeś transformatorówką?
    Po mojemu akurat w okolicach TDA jest nieźle, paru miejscom z nadmiarowymi kroplami cyny bym się tylko przyjrzał. Natomiast ewidentnie masz gdzieś zwarcie. A po zwarciu to i tda mogłeś wysłać w kosmos.

Znawca
    Cytat Zamieszczone przez Micwoj Zobacz posta
    Najpierw w ogóle szczoteczka do zębó do ręki, butelka izopropanolu albo w ostateczności denaturatu i porządnie umyj całą płytkę z topnika. Trochę to rzeczywiście posmarkane, lutowałeś transformatorówką?
    Po mojemu akurat w okolicach TDA jest nieźle, paru miejscom z nadmiarowymi kroplami cyny bym się tylko przyjrzał. Natomiast ewidentnie masz gdzieś zwarcie. A po zwarciu to i tda mogłeś wysłać w kosmos.
    Lutowanie transformatorówką można zrobić perfekcyjnie tylko nie taką z marketu ze stalowym grotem grubym jak elektroda w spawarce.
    Posiadam kilka pilskich Lutoli i lutuje się nimi świetnie.

Płytka wygląda na dobrze wytrawioną, zbierz nadmiar cyny, sprawdź zwarcia. Sprawdź też poprawność montażu.
    TDA odizolowałeś podkładkami ale czy pod śruby dałeś podkładki izolacyjne?

Znawca
    Nie na temat...
    Cytat Zamieszczone przez Adzik94 Zobacz posta
    Lutowanie transformatorówką można zrobić perfekcyjnie tylko nie taką z marketu ze stalowym grotem grubym jak elektroda w spawarce.
    Ja mam taką starą polską z lat osiemdziesiątych. I zacząłem poprawnie lutować dopiero jak kupiłem stację. Za mądre to urządzenie dla mnie Także rozumiem problem z dobrym polutowaniem transformatorówką. I zachęcam do zakupu chociaż najprostszej stacji, bo to potężnie ułatwia życie.

Użytkownik
    tda było odizolowane podkładkami i śruby tulejkami.
    Wszystkie luty poprawiłem, płytkę wyczyściłem. Jestem teraz w 100% pewny, że zwarcia nie ma nigdzie, a poprawność montażu sprawdziłem jako pierwsze.
    Jutro spróbuje uruchomić jeszcze raz.

- - - - - aktualizacja - - - - -

I tak lutowane transformatorówką ale z w miarę cienkim grotem

Użytkownik
    A więc dziwna rzecz się stała, ponieważ teraz przy wyczyszczonych i poprawionych lutach układ w ogóle nie reaguje, nawet dioda się nie załącza. Miernikiem zmierzyłem kilka elementów i nic. Co teraz zrobić?

Użytkownik Awatar piotreq123
    Bezpiecznik ok?
    Ogolnie zacznij od sprawdzenia zasilania.
    Ostatnio edytowane przez piotreq123 ; 11.01.2017 o 17:57

Użytkownik
    Bezpiecznik działa, to był pierwszy element, który sprawdziłem. Sprawdze jeszcze później jak wrócę trafo tak profilaktycznie

Użytkownik
    Sprawdziłem trafo i działa, bezpiecznik też. Znalazłem punkt w którym w niewiadomy sposób traci się całe napięcie :/. Jest to przy złączy 3-pinowym, do którego jest podpięte trafo 2x24v. Co moze być przyczyną?

Znawca
    A może masz źle trafo połączone?

Użytkownik
    Trafo podłączone jest dobrze. Pomocnicze działa normalnie, a główne nawet napięcia nie dostaję

W trafie mógł być bezpiecznik termiczny, który jeśli zadziałał to rozłączył obwód wtórny.
    Asustor AS-5002T z MPD + Amanero + AD1865 .3lite DAC + PRE Ravlus Preamplifilo + Monobloki Ravlus Amplifilo + kolumny Tatami Audio Hudba

Użytkownik
    Ale o którym trafie teraz mowa? Jeśli o głównym to po pierwsze jak podłącza się je bezpośrednio do prądu to działa, a jak przez płytkę to nie dostaje żadnego napięcia, a po drugie nawet nie miał okazji się zagrzać w najmniejszym stopniu.

Użytkownik
    Jak tak posprawdzałem miernikiem to wydaje mi się, że może to być wina przekaźnika 24V ale jak on mógł ulec uszkodzeniu?

Administrator Awatar Pawel S.
    zewrzyj na test i sprawdz czy pojawi sie napiecie
    ja tak mialem jak uzylem przekaznika na za maly prad

Początkujący
    Jakie zasilanie dla 200w 4ohm?

Znawca
    Cytat Zamieszczone przez Gratiw Zobacz posta
    Jakie zasilanie dla 200w 4ohm?
    Ten mostek nie może pracować z obciążeniem 4ohm.
    Chyba że napięcie będzie niskie.
    Może przy 2x15V wytrzyma.

Użytkownik
    Cytat Zamieszczone przez Pawel S. Zobacz posta
    zewrzyj na test i sprawdz czy pojawi sie napiecie
    ja tak mialem jak uzylem przekaznika na za maly prad
    Sory za nieobecność w ostatnim czasie, lecz nie było mnie w pl. A więc wracając do tematu, mógłbyś napisać co dokładniej zewrzeć?

Uprawnienia umieszczania postów