Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69

Wątek: T.STX.4.1.200.8.F.A.PC.X + WM.STX.6,5.1,5.200.8.F.S.MC.X 2,5 Drożny - projekt by Branża

Początkujący
    Może ktoś wstawić rysunek obudowy? Ewentualnie sprawdzić czy wymiary te które ja podałem są ok. Czy w środku obudowy są wzmocnienia? Obudowa ma 38 litrów netto - cos nie wychodzi przy wymiarach 105x21x30

Użytkownik
    Wymiary zewnętrzne są OK. Rozmieszczenie głośników również jest OK.
    Warto dać wzmocnienia i należy je odliczyć od objętości.
    Należy też odliczyć magnesy głośników i tunel BR.
    Możesz też przednią ściankę wykonać grubszą.
    Ja to wszystko zsumujesz to wyjdzie w przybliżeniu 38l.
    Jeśli wyjdzie 1-2 l więcej to nie będzie tragedii bo brzmienie basu zmieni się niewiele.

Początkujący
    Cytat Zamieszczone przez BIG ROMAN Zobacz posta
    Trochę się rozjechałeś z głośnikami .
    Masz częściowo pochylony front ?
    Trochę je rozsunąłem.
    A front lekko pochylony, ale tylko powierzchnia z głośnikami, otwór BR jest na pionowej płycie. Zastanawiałem się czy to nie wpłynie na dźwięk, ale myślę że będzie to pomijanie małe jak na moje ucho.

Początkujący
    Dzisiaj w pracy na CNC wycieli mi formatki. MDF 22 mm, ale zachowałem wymiary wew. Zmieniła się grubość płyty i wymiar zew kolumn o te 4mm na ściance. Do tego wycieli mi otwory pod głośniki, BR i tylni na gniazdo. Fajnie bo dokładność jest super ;] Wszystko powinno się ładnie licować. A teraz pytanie :P gdzie dostane:
    Wytłumienie:
    12mm mata filcowa mocno prasowana: Tylna ( 1 warstwa ) i boczne ścianki w okolicach wooferów
    15mm mata filcowa prasowana: Tylna ( 2 warstwa ) , górna i dolna ścianka.

Patrzyłem na ZAP Audio ale kurde tam nie ma ;/ Jest tylko 10 mm mocno i średnio prasowana ;/ I jeszcze jedno pytanie. Jakie do środka przewody. ProCab? Czy może Technokabel 2x2,5mm ?? Ma to znaczenie? Gdzieś czytałem artukuł na diyaudio że nie ma sensu ładować drogich bo i tak w zwrotnicy są przecież mniejsze przekroje. Poradzicie coś?
    Ostatnio edytowane przez loudnes ; 27.04.2017 o 19:15

Początkujący
    Mam ten sam problem z wygłuszenie mi. Ciężko jest coś rozsądnego dostać.

Cytat Zamieszczone przez loudnes Zobacz posta
    A teraz pytanie :P gdzie dostane:
    Wytłumienie:
    12mm mata filcowa mocno prasowana: Tylna ( 1 warstwa ) i boczne ścianki w okolicach wooferów
    15mm mata filcowa prasowana: Tylna ( 2 warstwa ) , górna i dolna ścianka.

Patrzyłem na ZAP Audio ale kurde tam nie ma ;/ Jest tylko 10 mm mocno i średnio prasowana ;/
    Cytat Zamieszczone przez jurko7777 Zobacz posta
    Mam ten sam problem z wygłuszenie mi. Ciężko jest coś rozsądnego dostać.
    Kupujesz dwie maty.
    Zamiast 12mm mocno prasowanej dajesz 10mm średnio prasowaną, a zamiast 15mm prasowaną dajesz dwie warstwy 10mm prasowanej.
    Różnicy nie usłyszysz.

Początkujący
    Spodobała mi się ta konstrukcja i chciałbym ją wykonać. Moje pytanie brzmi - jak podzielona jest obudowa? Czy wszystkie głośniki grają w jednej, czy są pooddzielane "półkami" wewnątrz? Czy ktoś dysponuje kompletnym planem z wymiarami?

i jak jest w tym projekcie z kickbasem i zejściem?
    Ostatnio edytowane przez Spanner ; 18.05.2017 o 18:13

Początkujący
    Witam Panowie ja mam natomiast dwa pytania odnośnie projektu. 1) wygłuszenie w okolicach wooferow?? Jaka to ma być powierzchnia? Wielkości samych wooferow? 2) Br dociety do 6 cm strojony na 40 hz. Rozumiem że od początku Br do końca jego glugosci ma być 6 cm??

Początkujący
    Witam. A ja mam takie malutkie pytanie jakiej mocy wzmacniacz jest potrzebny żeby zagrać pełną mocą tym zestawem ( chodzi mi o pełny zestaw z dwoma kolumnami) ?
    I drugie pytanie- jaki wzmacniacz jest godny polecenia i najbardziej rozsądny w kwocie do 1000zł.?

Uprawnienia umieszczania postów