Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36

Wątek: 2,5 Way - STX W.15.140.8.MCX (GDN 14 SCX) + T.10.200.8.PC (lub PCX) Linia transmisyjna. - projekt by Marios

Cytat Zamieszczone przez malikowy Zobacz posta
    No dobrze ale to nie odpowiada na moje pytanie, z tego co zrozumiałem to jeśli ktoś zaprojektuje kolumnę tak że wykorzysta tą przestrzeń jako rezonator to nie ma opcji zmniejszenia ogólnej objętości obudowy o przestrzeń nie użytą przez długość TL i głośniki, a jeśli nie wykorzysta tego jako rezonator to czy wtedy np. wystarczyłoby zmienienie grubości ścianki konstrukcji TL z np. płyty 18mm na 22mm?
    Mozna zrobic taka fikusna konstrukcje i zmiana plyty z 18 na 22 mm nie bedzie miala realnego wplywu na prace TL. Pojemnosci tunelu bedzie tylko minimalnie mniejsza. Taka fikusna obudowe TL z rezonatorem robi Albedo http://www.albedoaudio.com/inglese/home.html

Cytat Zamieszczone przez Jimy-Adi Zobacz posta
    Nie koniecznie. Wydaje mi się iż umieszczajac go na poczatku po prostu najlatwiej zrobic zniego filtr dolnoprzepustowy, a nie musimy sie ograniczac tylko do tego rodzaju filtrow.
    Dzialanie rezonatora w dowolnym miejscu TL , mozesz przesledzic w Leonardzie.

Użytkownik Awatar Jimy-Adi
    Nie na temat...
    Cytat Zamieszczone przez Pogromca mitow Zobacz posta
    Dzialanie rezonatora w dowolnym miejscu TL , mozesz przesledzic w Leonardzie.
    Oczywiscie ale istnieje analogia miedzy filtrami elektrycznymi i akustycznymi. I to wlasnie w tym kierunku chcialbym prowadzic swoje wstepne obliczenia projektowe. Sorry za te dywagacje

Nie na temat...

Cytat Zamieszczone przez Jimy-Adi Zobacz posta
    Nie na temat...

Oczywiscie ale istnieje analogia miedzy filtrami elektrycznymi i akustycznymi. I to wlasnie w tym kierunku chcialbym prowadzic swoje wstepne obliczenia projektowe. Sorry za te dywagacje
    Ok ale wg mnie szukanie elektrycznych rozwiazan na rezonanse TL to slepa uliczka.

Jeszcze o Albedo, tutaj jest test http://stereolife.pl/archiwum/testy-...-albedo-hl-2-2 na zdjeciach widac komore rezonatora, no i przeczytajcie opis basu tej kolumny. TL rulz ;]

Użytkownik Awatar Jimy-Adi
    Nie na temat...
    Cytat Zamieszczone przez Pogromca mitow Zobacz posta
    Ok ale wg mnie szukanie elektrycznych rozwiazan na rezonanse TL to slepa uliczka.
    Zle mnie zrozumiales. Ja po prostu nie potrafie operowac wielkosciami mechanicznymi, akustycznymi, a prawa Kirchoffa znam Transmitancja to transmitancja. Mam na mysli to iż mając już np. pomiar odpowiedzi tunelu moge stwierdzić jaka filtracja jest niezbedna (analogicznie jak przy zwrotnicy). Kierujac sie najpierw teoria filtrow zamieniam to na akustyczny odpowiednik i proboje zaadoptowac w obudowie. Od tak to mniej wiecej chcialbym to zrobic ;D .

Nie na temat...
    Probuj, moze Ci sie uda

Użytkownik Awatar SowaZ
    Poka impedancyje

A jak taka konstrukcja wypada w porównaniu z dwudrożnym zestawem na gdn 14sci i pcx w obudowie br ?

Użytkownik
    Witam,
    bardzo ciekawa konstrukcja, nietypowe wykończenie co nadaje indywidualności

Mam pytanie czy taki zestaw sprawdził by się dobrze do codziennego słuchania muzyki oraz oglądania filmów? Jak z ilością basu ? Jest wystarczająco?
    Czy kształt otworu można modyfikować?

Konstruktor Awatar Marios
    Do codzienne słuchania tak, ale jak wiadomo zależy od wymagań. Co do oglądania filmów to jak znam wymagania domowych kinomanów basu będzie mało i musisz podeprzeć to subem. Kształt otworu (i nie tylko) możesz modyfikować jak to z Tl'kami bywa, mi nic więcej z tymi głośnikami nie udało się osiągnąć, wybitne na basie nie są. Co do budżetowych Tweeterów w tej cenie chyba lepszej opcji nie ma. Przy niezłej zwrotnicy, jest fajna scena i stereofonia jednak nie jest to zestaw dla lubiących walenia basem, zresztą nie to chciałem osiągnąć. Ktoś tam pytał wcześniej o pomiar impedancji, jak przywiozę sprzęt pomiarowy do chaty to coś podrzucę.

Początkujący
    Ktoś z was próbował może te głośniki umieścić w obudowie br?

Cytat Zamieszczone przez Dj. Stachu Zobacz posta
    Ktoś z was próbował może te głośniki umieścić w obudowie br?
    Pewnie większość. Poszukaj w gotowych konstrukcjach, może coś Pawła S.

Początkujący
    Otóż w tym problem, że nie znalazłem projektu 2.5 drogi na tych przetwornikach w BR.
    Monitory owszem są.

Jeśli zachowasz wielkość frontu możesz zacząć od tej zwrotnicy, gra to naprawdę poprawnie. Co do br, pojemność trzeba by policzyć.

Początkujący
    witam,
    Dzięki za projekt. zabrałem się za budowę tych kolumn. Chciałbym od razu zrobić centralny, tylko nie wiem jakie głośniki zastosować (nie znalazłem gotowego projektu). Myślałem o tych:
    2x: https://stx.pl/m-15-150-8-mcx.html
    1x: https://stx.pl/t-10-200-8-pcx.html (taki sam jak na frontowych)

będą ok?
    Czy centralny ma być mocniejszy od pojedynczego frontowego? ( tak gdzieś wyczytałem)
    Nie chciałbym suba. Czy w związku z tym można dać niskotonowy do centralnego, żeby zyskać trochę basu?

Administrator Awatar Pawel S.
    daj dokladnie to samo ale w obudowie zamknietej lub niewielki b-r
    jak uzyjesz GDMy to bedziesz potrzebowal nowej zwortnicy
    no i jednak nieco basu potrzebujesz przy odtwarzaniu mowy

Początkujący
    Czy ktoś mi może pomóc w ustaleniu szerokości tych kolumn ? Bo nie wiem czy ja nie widzę czy nie jest to uwzględnione.
    Z góry dzięki.

Uprawnienia umieszczania postów