Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka wyniki od 1 do 20 z 30

Wtek: Jak najtasze goniki do taniego samochodu

Zaawansowany
    Doczy
    17.02.2011
    Skd
    Gdask

Jak najtasze goniki do taniego samochodu

No wic kupiem niedawno swj pierwszy samochd. Auto to citroen ZX z 1991 roku. Samochd zdecydowanie nie jest stworzony do audio wic goniki te nie musz by specjalne . Sytuacja jest taka e po zamkniciu drzwi goniki graj w desk...bardzo nieciekawie . Niestety obecne radio (czyli stary kaseciak daewoo) mi dzisiaj zdecho (normalka w starych radiach, po odczeniu zasilania nie wstao ju). Kupiem dzisiaj na allegro takie "cudo" http://allegro.pl/radio-samochodowe-...M2U0ZjM0ZGI%3D kupiem bo jest niby nowe (leak magazynowy)...i byo tanie . Goniki te maj by takie eby w miar gray i nie pierdziay (obecne pierdz, sprawdziem jak tamto radio jeszcze dziaao ). Wchodz tam 13-tki szerokopasmowe w drzwi. Nie oczekuj jakiego wietnego grania. Aby grao . Budet...nie wiem 100-150z na dwa goniki? Uda si co znale?

P.S wiem e to le...ale nie mam zamiaru dawa zestawu odseparowanego ani wygusza drzwi. Po prostu moim zdaniem nie jest to warte pracy w to woonej jak goniki i tak graj w desk.
    Ostatnio edytowane przez Oskar29 ; 16.06.2018 o 21:40

Administrator Awatar Pawel S.
    Doczy
    24.06.2004
    Skd
    Koszalin/Warszawa
    za te pieniadze by sie udalo kupic zestaw 2 drozny.
    ale skoro chcesz nie inwestowac w to kasy to odpusc
    poszukaj tanich papierowych szerokopasmowych. kiedys tesle byly fajne... a co teraz warto kupic to nie mam pojecia

http://allegro.pl/eton-prx-140-2-dwu...7.html#thumb/5 (Eton prx 140.2 dwudrone adny stan)
    to mi sie podoba

Doczy
    24.06.2004
    Skd
    Koszalin/Warszawa
    to szukaj najtanszy byle malo kolorowe
    ale te etony fajnie sie prezentuja

Zaawansowany
    Doczy
    17.02.2011
    Skd
    Gdask
    A z tych co podaem co by wzi? Bo 150z. to troch duo biorc pod uwag e jeszcze w ten samochd co musz woy . Sam wiesz jak jest ze starymi autami. Zaniedbania poprzedniego waciciela si mszcz .

Doczy
    24.06.2004
    Skd
    Koszalin/Warszawa
    bierz tonsile
    jak nie zagra to chociaz latwiej bedzie odsprzedac

Zaawansowany
    Doczy
    17.02.2011
    Skd
    Gdask
    Ok. Dziki. Jeli jeszcze bd za kilka dni to je wezm. Uznaem teraz e lepiej poczeka na to radio i moe okae si e goniki nie bd pierdzie (mam cich nadziej e to przez radio pierdziay ), jak bd dalej pierdzie i charcze to si je wymieni .

Doczy
    24.06.2004
    Skd
    Koszalin/Warszawa
    moze tak byc

Zaawansowany
    Doczy
    17.02.2011
    Skd
    Gdask
    Na wygld to s tam teraz wsadzone chyba takie...ale gowy ani rki nie dam sobie obci . http://allegro.pl/2-glosniki-samocho...270719282.html (2 GLOSNIKI SAMOCHODOWE PEIYING PY-1310C 13cm 130mm) czyli najgorszy szajs .

Doczy
    24.06.2004
    Skd
    Koszalin/Warszawa
    czyli moze charczec z powodu syfu w szczelinie
    czeste przy coaxialach :/

Zaawansowany
    Doczy
    17.02.2011
    Skd
    Gdask
    I raczej nie do naprawienia? Z drugiej strony czy warto si babra przy gonikach za 30z...chyba nie . No chyba e dao by si to czym przedmucha czy co...

Doczy
    24.06.2004
    Skd
    Koszalin/Warszawa
    da sie naprawic. ale to raczej jako ciekawostka lub nauka

Ja oprocz tweeterow wyciagnalem z samochodow na zlomowisku - jakies tam 6cali infinity z x-o, kupilem od Marka Kravczenko wysokie za 150$ Can, wywalilem stare elementy z zwrotki, pomierzylem troche, wsadzilem kondensy i cewki z tego co mialem, potem sluchalem, troche cudowalem - jest OK, ciecie ok 2,5-3kHz choc same wysokie maja Fs przy 500Hz poprzez zastosowanie aperiodic damping. Sciagnalem blotniki, maske, caly wewnatrz, itd bo lala mi sie woda pod przednia szyba (20to letni samochod) i tak pociagnalem kable do bi-wire by trzymac zwrotki wewnatrz kabiny, nie drzwiach i blisko starego Sony CD decka z DSP. Teraz mysle by wsadzic moze ScanSpeak Discovery 18w 4ohm lub SBA tylko jeszcze nie wiem jaki. Macie jakies favoryty w tym przedziale cenowym (Scan, SB, Dayton Alu, Exodus Anarchy) i tak mysle o Vifie Neo NE25 szmaciaku lub SB29 neo - koniecznie chce ciac ok 2kHz lub nizej jesli mozliwe, bo niskie siedza w dolnej czesci drzwi. Jeszcze cos odnosnie umiejscowienia niskich - na wysokosci sluchacza jest dziura przy 650-750Hz spowodowana akustyka kabiny, myslalem by zrobic 3way dokladajac jakies dome mids jak 2 calowki z Dayton ale chyba dam sobie na luz bo zabieraja duzo miejsca. Zamiast tego moze lepiej kupic cos innego. Ludzie tu dosc czesto uzywaja samochodowych tweeterow Seas'a - alu podobno dosc dobrze graja. Wavecor tez ma Neo 22 i 30tki bez faceplate, jak i Dayton czy Peerless. NXT, ARC Black Series sa robione przez SBA - tylko sztywniejsze zawieszenie niz domowe w serii NRX. W zeszlym tygodniu znalazlem na zlomowisku 9 cali min sub Bose do Mazdy z wzm wbudowanym w glosnik - zobacze co to cudo, jak bedzie OK to napisze.

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Zaawansowany
    Doczy
    17.02.2011
    Skd
    Gdask
    Czytae cay temat ? Mi goniki graj w desk. Nie chc nic tam montowa wicej ni coaxiale albo szerokopasmowki .

Zaawansowany
    Doczy
    17.02.2011
    Skd
    Gdask
    Ewentualnie kiedy skrzyni jak tani sobie zmontuje.

Zaawansowany
    Doczy
    17.02.2011
    Skd
    Gdask
    No wic tak. Radio mam dziaajce ju i stacje wietnie wyszukuje (w starym gniazdo od anteny byo padnite), ale goniki bd i tak musia kupi inne bo te co s teraz to syf straszny. Przy jakim minimalnie wikszym basie albo daniu troch goniej charcz jak diabli. Gra jako strasznie nie graj tak ogem ale ich "moliwoci mocowe" s miechu warte . I nie jest to wina radia jakby co .

Czemu np nie Seas Coax, bo wiekszosc car audio coax np 5 cali to ... nic special, ciezko znalesc cos dobrze brzmiace glosniki. Z takim glosnikiem jak Seas mozesz zrobic wlasna zwrotke i podpasowac do brzmienia samochodu, najgorsze ze sa 8 ohm choc radio samochodowe ponizej 4 ohm nie jest sprawne pradowo i moze bedzie brzmialo lepiej z 6-8 ohm, tylko sugestia. Szerokopasmowe - moze Dayton, TB. Moze cos znajdziesz na innych anglojezycznych forums. Szkoda ze nie mam cos co cie interesuje w mojej graciarni - podeslalbym je do Ciebie. Jesli znajde cos dobrego dam Ci znac.

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Zaawansowany
    Doczy
    17.02.2011
    Skd
    Gdask
    Zrozum prosz. W tym samochodzie nie da si zrobi dobrego audio. Drzwi brzcz cae, a goniki po zamkniciu drzwi graj w desk i ona caa dry od grania. Nie mam zamiaru wsadza tam gonikw za p wartoci samochodu .

- - - - - aktualizacja - - - - -

Szczeglnie e ma to gra pod samym radiem z segmentu raczej budetowego.

Proponuje uda si na najbliszy zom. Rozejrzyj si za autami premium bo z nich mona wymontowa cakiem przyjemne goniki i to niemal za darmo. Do tego jeli masz zdolnoci manualne to wymontujesz nie tylko pasujce ci goniki z drzwi ale i fabryczne suby z boczka w bagaju czy wzmacniacze ktre czsto montowane s np. pod siedzeniem pasaera (w starszych volvo). Potem tylko troch cierpliwoci i poszukiwa w sieci za schematem podczenia, chwila majstrowania i gotowe.

Zaawansowany
    Doczy
    17.02.2011
    Skd
    Gdask
    No tak wszystko fajnie tylko e ja potrzebuj szerokopasmwk albo coaxy o rednicy ~13cm i z maksymalnie otworem montaowym o rednicy 115mm. W jakim nowszym aucie premium masz tylko 2 goniki o takiej maej rednicy ? Do tego wykrciem dzisiaj goniki i okazao si e mam wstawione blaupunkty. Nie wiem czy jest sens zmienia cokolwiek w takim wypadku bo teraqz jest zagwozdka czy co zagra lepiej w tak maych pienidzach i pod samym radiem. W oko wpady mi visatony fr12.
    Ostatnio edytowane przez Oskar29 ; 20.06.2018 o 21:49

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •