Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Spawanie plastiku

Projektant

Spawanie plastiku

Cześć.
    Mam potrzebe pospawania plastiku.
    W sumie nie ma z tym problemu, jakiś znajomy fuchę zrobi ale tak się zastanawiam czy przy tej okazji nie sprawić sobie takiej zabawki.
    Nie musi być to profesjonalne i mega wydajne.
    Rozglądam się też za stacją lutowniczą i tak patrzę że są takie z HOT Airem i dyszkami do spawania plastików.
    Budżet to powiedzmy okolice 300zł.
    Macie jakieś doświadczenia w tym temacie. Ktoś używa czegoś takiego. Proszę o porady i sugestie na co zwrocić uwagę i jaki sprzęt wybrać?

Użytkownik
    Wystarczy najtańsza dmuchawka

Użytkownik Awatar kokoelloko
    Chyba lutować plastik bo o spawaniu jeszcze nie słyszałem no chyba że będziesz spawać drewniana elektrodą a tak na poważnie to hot air za około stówkę da radę np taki
    https://allegro.pl/oferta/858d-stacj...dShowitemShare
    Mam taki sam już jakiś czas , zarobiło to już na siebie wielokrotnie i jestem z niego zadowolony .
    Czy polutujesz tym plastik ? Raczej tak .

Projektant
    Napisałem o spawaniu plastiku bo tak się to potocznie nazywa. Urządzenia do tego też występuja pod taka nazwą.

Załóżmy, że taki hot air ogarnie temat. Teraz kwestia kolby a właściwie stacji. Jaką możecie polecić w tej kwocie.
    Dla przykładu znalazłem takie zestawy:
    https://allegro.pl/oferta/706-spawar...6kg-7787764232

https://allegro.pl/oferta/spawarka-p...but-6950866288
    Dobre to będą stacje?

Wystarczy w zupełności do domowego dłubania w elektronice czy lutowania popękanych plastików w samochodzie, za 300 zł z hakiem warto .
    Ps faktycznie nazywają to spawaniem a nie lutowaniem
    A myślałem że spawanie tyczy się tylko metody łączenia materiałów za pomocą łuku elektrycznego ... No cóż zwracam honor
    Ostatnio edytowane przez kokoelloko ; 15.03.2019 o 15:06

Projektant
    Jeszcze jeden temat.
    Kompresor czy dmuchawa?

Używałem obu patentów i według mnie dmuchawa jest lepsza , lepiej można nią manipulować i całościowo jest lżejsza bo nie posiada grubego węża doprowadzającego powietrze do grzałki , poza tym jest pozbawiona głównej wady tej z kompresorem w przypadku gdy sunie się nam ten gruby wąż z obejmy na kompresorze a nie dostrzeżemy tego na czas to cała kolba idzie z dymem ... Miałem już tak kilka razy na serwisie , kupa smrodu i 5 dych w plecy
    Kolejną zaletą dmuchawy jest to że jest cicha i można nią pracować w domu po północy kiedy wszyscy śpią
    Wybór należy do Ciebie .

Cytat Zamieszczone przez kokoelloko Zobacz posta
    myślałem że spawanie tyczy się tylko metody łączenia materiałów za pomocą łuku elektrycznego
    Generalnie spawasz tym samym materiałem. Lutujesz innym. Więc spawanie plastiku jest jak najbardziej dobrą nazwą.

Projektant
    Nabyłem takie ustrojstwo https://allegro.pl/oferta/spawarka-p...but-6950866288
    Czekam na paczkę i zacznę zabawę.

Początkujący
    Cytat Zamieszczone przez Micwoj Zobacz posta
    Generalnie spawasz tym samym materiałem. Lutujesz innym. Więc spawanie plastiku jest jak najbardziej dobrą nazwą.
    Mnie uczyli trochą inaczej – lutowanie to łączenie w temperaturze niższej od temperatury topienia elementów łączonych (topi się tylko spoiwo), przy spawaniu topi się zarówno spoiwo, jak i materiał elementów łączonych (następuje ich wymieszanie w spoinie). Ale zgadzam się, że łączenie plastików zwykle będzie spawaniem, a nie lutowaniem.

Uprawnienia umieszczania postów