Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: subwoofer aktywny

Zaawansowany
    Głośnikiem 13-16cm ten wzmacniacz umiał ruszyć jakoś tam. Mam też takiego to wiem . Do 30cm głośnika bym go jednak nie ładował .

Użytkownik
    Moze raczej wydaj wiecej kasy i kup pozadny glosnik i wzmacniacz. Jesli chcesz obudowe zamknieta to Qtc z 0.8 powinno grac OK i nie bedzie to niewiadomo jak wielka szafa. Pamietaj ze jakosc basu bedzie zalezec przedewszystkim od jakosci uzytego przetwornika i wzmacniacza ktory bedzie go zasilal. Napewno nieuzywalbym jakiegos chipu jesli to miec jakosc bo dobry bass lubi pozerac waty jesli np sluchasz muzyki organowej - 150W/8 ohm (zaleznie od efektywnosci glosnika) plate amp z dobrym zasilaczem z wystarczajaca iloscia tysiecy uF powinien byc OK. Moze cos jak SB34 byloby lepsze. Albo pomyslec o back loaded horn - duza szafa ale jak dobrze zaprojektowana to ma wieksza efektywnosc i moze zejsc, jakosc basu jest lepsza niz z closetu czy bass reflex, pasywna membrana - przynajmniej z tego co kilka razy slyszalem.
    Ostatnio edytowane przez Pawel L ; 10.04.2019 o 05:52

Początkujący
    Faktycznie w xmax wpisałem 15 zamiast 7,5.
    Ale tak czy inaczej porównując ten głośnik w obudowie 250l i 50l maksymalny spl praktycznie się nie różni dla częstotliwości która mnie interesuje. A to dlatego że fc jest zbyt wysokie więc tak czy inaczej będzie ściszone filtrem DP.
    Zmniejszenie obudowy za to spowoduje obniżenie efektywności. A zamysłem jest właśnie większa efektywność. Ale ok na razie się wstrzymam i poszukam czegoś z niższym fs.

Początkujący
    Jakiś czas temu też miałem taki pomysł, by zbudować suba schodzącego do 20 Hz lub niżej. Założyłem zastosowanie obudowy BR, bo w Cl trzeba za dużych mocy do korekcji pasma przenoszenia.
    Przeszukałem dziesiątki jeśli nie więcej danych głośników. Jedyny który spełniał kryteria był WQ 1858.
    Jednak obudowa wychodziła 150 litrów, a to było dla mnie za dużo.
    Ostatecznie stanęło na Dayton RSS 265. No i paśmie od ok. 22-25 Hz
    Po zrobieniu suba, doskonale rozumiem Twoją potrzebę sprawdzenia co jest na dole pasma akustycznego. Kto nie słuchał , ten nie wie o czym mówi.
    Jest o co walczyć.
    Tyle tylko, że za 300 Pln tego nie zrobisz.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez wapniak ; 16.04.2019 o 11:03

Uprawnienia umieszczania postów