Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Projekt Kina domowego

Użytkownik

Projekt Kina domowego

Witam zastanawiam sie nad projektem kina domowego 5.0 (SUB jakiś gotowiec pewnie).
    Fronty podłogowe 2.5 lub 3 drozne.
    centralny na jakimś głosniku moze 2x 5"- 6" + TW
    surround monitorek rownież na 5"- 6" + TW

mysłame nad SB Acoustics SB15CAC lub Dayton Audio RS150-8 do tego jakis rozsadny TW .
    Jakie zestawienie byście polecili ktore sprawdzi sie w kinie domowym , co do budrzetu to pewnie bylby składany na raty wiec w jakimś sensie elestyczny w rozsadnym przedziale.
    Zasilanie Onkyo TX-RZ730

Projektant
    Bez przyzwoitej akustyki i solidnego amplitunera to generalnie trudne przedsiewziecie. Dobre stereo potrafi pozamiatać słabe kino w kontekście oglądania filmów.

Zaawansowany Awatar Dawid-SS
    Jakbym był fanem filmu to zrobiłbym 5 monitorów "studyjnych" że względu na wierny przekaz dźwięku a dopalił dół subem estradowym niekoniecznie 18 calowym bo są fajne suby zajmujące miejsca tyle co zwykle kinowe. Wszystko zajebiście tylko trzeba do tego pomieszczenia też.
    Ten pomysł co podaję wydaję mi się rozsądny i powinien pozamiatać dużo lepsze zestawy jakościowo technika przekazu, ale jeżeli się mylę to niech ktoś inny swoje 3 grosze dołoży. Ja mam trochę inne podejście do dźwięku, niby sub powinien być buczydłem w kinie ale jakoś wolę dobre jebnięcie basu na klatę jak flaki.

Zaawansowany Awatar piotreq123
    No nie do końca masz rację, jeśli chodzi o fronty w kinie.
    Małe monitory można dać na tył, gdzie głównie odtwarzają efekty.
    Na przód powinno być coś mocniejszego, ponieważ przed widzem dzieje się cała akcja, a przede wszystkim odtwarzana jest muzyka i powinno być to zrobione z odpowiednią sceną i dynamiką.
    Z suba nie rezygnując oczywiście bo w kinie to kolejny oddzielny kanał.
    Ostatnio edytowane przez piotreq123 ; Wczoraj o 18:34

Ale czy monitor studyjny tego nie ogarnie Twoim zadaniem? W kinach jest ich dużo a fronty gra co innego większego i to fakt ale w warunkach domowych to te monitory na 18cm wooferze dobrze zasilone zrobią robotę.

Może i monitor ogarnie, wszystko zależy o jakiej klasie głośników jest mowa.
    Na pewno nie ma sensu na tył robić monitorów na 18cm wooferze, bo te głośniki są bliżej widza i ze względu na to nie jest wymagana duża głośność w stosunku do frontów , a i filmy są zrealizowane tak, że nie potrzeba z tyłu dużego zejścia.
    Btw. fronty z kina często robią też jako typowe stereo, więc chyba lepiej zrobić coś lepszego.

Cytat Zamieszczone przez Dawid-SS Zobacz posta
    Jakbym był fanem filmu to zrobiłbym 5 monitorów "studyjnych" że względu na wierny przekaz dźwięku
    Nie wiem skąd założenie, ze monitory studyjne maja wierny przekaz dźwięku. To jakiś dogmat.

dopalił dół subem estradowym niekoniecznie 18 calowym bo są fajne suby zajmujące miejsca tyle co zwykle kinowe.
    Lepszym rozwiązaniem jest kilka mniejszych subow niż jeden duży. Zdecydowanie lepsze możliwości kontroli pasma niskich częstotliwości w stosunku do modów pomieszczenia.

Cytat Zamieszczone przez Pogromca mitow Zobacz posta
    Nie wiem skąd założenie, ze monitory studyjne maja wierny przekaz dźwięku. To jakiś dogmat.
    Jeśli chodzi o kino, to lepiej mieć kolumny z płaską charakterystyką, bo tam jest dźwięk inaczej miksowany niż muzyka.
    Myślę że chyba to miał na myśli Dawid-SS.
    Ostatnio edytowane przez marian ; Wczoraj o 19:45

Jasne, tylko plaska charakterystyka jeszcze niczego nie gwarantuje poza tym, nie wiem czy wiecie, ale bardzo duzo studiow masteringowych czy miksujacych opartych jest o topowe kolumny audiofilskie. Generalnie bardzo roznie z tym jest i jakich bys glosnikow nie kupil, to trzeba czasu zeby sie ich nauczyc.
    Dodac mozna jeszcze taki drobiazg, ze monitory studyjne i kolumny domowe od PMC czy ATC sa dokladnie takie same, a roznia sie tylko wygladem zew.

No ale wygląd to nie tylko kolor a kształt i rozmieszczenie głośników, a samo to że są te same przetworniki nie mówi o tym że to ten sam set w innej paczce bo jeszcze zwrotką można korygować brzmienie.
    Tak czy siak nadal przydałoby się wiedzieć czy budżet pozwala na fajny front + małe monitory na tył czy jest to typowo budżetowe podejście do sprawy. Jeżeli to drugie to zestaw kina STX załatwi sprawę. Oby tylko amplituner miał coś tej mocy żeby to bujać, specyfikacja wygląda dobrze, ale 10kg amplitunera słabo przekłada się na 175W na kanał no chyba że to cyfra dklasa to i po 250 możliwe.

chyba że to cyfra dklasa to i po 250 możliwe.
    Pewnie tak, pobór z sieci 760W.
    Dość dobry ampli ogólnie, słyszałem.

Użytkownik
    Jeśli budowa kina to czy wizję masz już ogarniętą projektor plus ekran czy może duży tv.
    Ostatnio edytowane przez zibii ; Dzisiaj o 00:09

No ale wygląd to nie tylko kolor a kształt i rozmieszczenie głośników, a samo to że są te same przetworniki nie mówi o tym że to ten sam set w innej paczce bo jeszcze zwrotką można korygować brzmienie.
    W przypadku PMC, sam Peter Thomas mowil w wywiadach, ze wersje studio i domowe sa dokladnie takie same, a jedyna roznica jest wykonczenie. To taka filozofia, ktora mowi, ze klient moze miec ochote kupic takie glosniki do domu, na jakich tworzy sie muzyke, ale ich surowy wyglad ( zwykle czarne ) niekoniecznie bedzie mu odpowiadał. Dlatego domowe wersje robiono w ladnych fornirach.

Uprawnienia umieszczania postów