Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Poka wyniki od 1 do 20 z 74

Wtek: Szukam projektu kolumn 2-way z gonikami nisko-rednio tonowymi 8 lub 10 cali

Pocztkujcy
    Doczy
    25.01.2018
    Skd
    Szczecin

Szukam projektu kolumn 2-way z gonikami nisko-rednio tonowymi 8 lub 10 cali

Zrobiem sobie kolumne na testy z sb17nbac i sb26adc i okazaa si ona troch za maa do pokoju 25 m2. Bass jest na nim mocny i dobry ale gonk dosy szybko jest wypluwany. Wysokotonowy natomiast nie podoba mi si za bardzo. Szukam czego lepszego na grze i z wiksz moc na basie. Ewentualnie zostan z sb17nbac i wymeni tylko gonik wysokotonowy na lepszy. Moecie poleci jaki projekt 2way z duym gonikem basowym? Mylaem o poczeniu Satori WO24P-8 9.5" i Satori TW29RB.

Wtpi eby ten satori si nadawa. Co ci si nie podoba w tym tweeterze SB? Proponowa bym cos na scan speaku 22w i do tego jak wysokotonowke. Moe wzmacniacz warto by wymieni jeli gonik "szybko wypluwa"? Wyglda to na sab kontrol gonika.

Nie ma szans na takie poczenie. Proponuj rozway klasyczne 3 way z Satori lub NRX na dole. Ostatecznie poszuka jakiego projektu z estradowym woferem 10" i kompresyjnym w falowodzie.
    Dayton RS270S + Fountek FW146 + CD3.0

Jest projekt 3way na satori przecie

Pocztkujcy
    Doczy
    25.01.2018
    Skd
    Szczecin
    Tylko e w tamtym projekcie na satori kolumny s pochylone a wolabym proste Przy 3way mocno rosn te koszty a wolabym zrobi co taszego. Wzmacniacz jaki posiadam to sony 500es czyli nie najgorszy. Satori TW29RB jest duo lepszy od sb26adc?

To zrb z jakim taszym niskotonowym na dole. Nie bez powodu takich 2way nie robi si raczej z tak wielkim wooferem.

Cytat Zamieszczone przez marek1985 Zobacz posta
    Mylaem o poczeniu Satori WO24P-8 9.5" i Satori TW29RB.
    Jest taki projekt ale na berylu, z membranami biernymi. Niedawno zostal ukonczony i pokazany na wystawie audio w USA. Ponoc gralo wybitnie i bedzie udostepnione do klonowania.

Pocztkujcy
    Doczy
    25.01.2018
    Skd
    Szczecin
    Warto wymieni sb26adc na satori TW29RN? Wersja neodymowa jest warta dopaty?

Pogromco znasz mnie i wiesz, e jestem bezporedni
    Ten projekt amerykaski jest z dupy. Satori w falowodzie super sprawa ale czone z Satori MW19 a nie takim kulturyst jak WO24
    TW29RN to znakomity gonik ale skoro ma by tanio to raczej musisz celowa w budetowe 3 way, np na: SB26STCN, SB12MNRX, SB23NRXS45. Kombinujc z 2 way bdziesz traci czas i kas.

Uprzedzajc pytania. Niestety nie dziel si ju schematami projektw ale mog co podpowiedzie jak bd widzia zaangaowanie modego DIYowca.

Pocztkujcy
    Doczy
    25.01.2018
    Skd
    Szczecin
    Co radzicie? TW29RB bdzie dobry czy lepiej dooy do SB29BAC?

Dopiero pisae, e chcesz zrobi co taszego a pytasz o beryle???

Pocztkujcy
    Doczy
    25.01.2018
    Skd
    Szczecin
    Na t chwil pozostan przy maych obudowach i wymieni tylko gonik wysokotonowy bo sb26adc gra tak sobie a za jaki czas zrobi nowe obudowy pod wiksze goniki.

A zwrotki? Zostaj stare?

Pocztkujcy
    Doczy
    25.01.2018
    Skd
    Szczecin
    Na razie tak. Mam 2 rzdu, nisko cite.

To zaraz napiszesz, e TW29RB te gra sabo?
    Skd masz zwrotnic do sb17nbac i sb26adc?

Pocztkujcy
    Doczy
    25.01.2018
    Skd
    Szczecin
    Sam robiem ale ten gonik nie pasuje mi nawet podczony bezporednio do wzmacniacza bez zwrotnicy. Porwnywaem brzmienie do kolumn magnata i wydaje mi si e z dzwikiem jest wszystko ok jeli chodzi o zwrotnic. Rozumiem te e profesjonalne zaprojektowanie zwrotnicy jest bardzo wane czego jeszcze nie potrafie. Np. jak podczaem l-pada 8ohm zamiast na 4ohm pod wysokotonwy to co zego dziao si z wysokimi dzwikami. Moe rdo dzwiku mam za sabe bo uywam adapter bluetooth logitecha ktry mam zamiar wymieni na fx-audio muse 02

Na tej zwrotnicy jak nie ruszy choby rezystorw to bdzie dramat i dowiemy si na forum jakie to te Satori s kiepskie
    Ja ju wymikem i nie bd mieci. Pozdrawiam.

Pocztkujcy
    Doczy
    25.01.2018
    Skd
    Szczecin
    Mam rezystory. Pozdrawiam

Projektant
    Doczy
    25.06.2004
    Skd
    Olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez marek1985 Zobacz posta
    Mam rezystory. Pozdrawiam
    Chodzi o to, e trzeba zrobi odpowiednie pomiary i wykona dedykowan zwrotnic. Inaczej i tak z tego grania nie bdzie. Z grania bez zwrotnicy tymbardziej Choby jeden gonik inny = nowa zwrotnica.

Cytat Zamieszczone przez KonradRak Zobacz posta
    Pogromco znasz mnie i wiesz, e jestem bezporedni
    wiem wiem i bardzo sobie to cenie

Cytat Zamieszczone przez KonradRak Zobacz posta
    Ten projekt amerykaski jest z dupy. Satori w falowodzie super sprawa ale czone z Satori MW19 a nie takim kulturyst jak WO24
    Jak pierwszy raz zobaczylem ten projekt, to od razu cislo sie na usta WTF?!?! ale teraz tak sobie mysle, ze ma prawo to dzialac. Pytanie tylko, jak faktycznie to brzmi?

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •