Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Zamknięcie tematu kino domowe

Początkujący Awatar arczi87

Zamknięcie tematu kino domowe

Cześć Panowie.
    Postanowiłem domknąć temat mojego kina domowego, bo wlecze się niemiłosiernie. Zaś żona mi wytyka, że pomieszczenie zagracone i nie zrobione(no i tu się przed wami przyznam że ma rację (;, ale to między nami).
    Ale natknąłem się na problem.
    Kolumny frontowe posiadam te: ( https://www.audiostereo.pl/topic/83078-harpia-diy/ )
    Pomyślałem, że dorobię centralny na zasadzie kopii kolumny bez sekcji nisko tonowej i z usunięciem filtra górnoprzepustowego w sekcji średnio tonowej i temat z głowy.
    Bafflestep wedle symulacji powinien odbiegać około 1dB przy zachowaniu szerokości frontu i zmniejszeniu wysokości z 1102mm do około 380-400mm. Oczywiście układ głośników pozostanie ten sam.
    Misiomor uświadomił mi, że zapomniałem iż filtr górnoprzepustowy w średniaku kręci fazą. Center bez niego będzie rozjeżdżał się fazą względem frontów tj. poniżej punktu podziału we frontach.
    Stąd moje pytanie, czy temat pominąć z założenia lepszy taki centralny, niż zupełnie inna kolumna? Czy ktoś ewentualnie ma jaką sugestię? Będę wdzięczny za poradę w tej materii.

Na surroundy myślę o projekcie zapha na L18 i 27tbcf/g (wersja z pochyłą ścianką opracowana przez misiomora).

Zrób skrzynki z Seasem z projektu Harpii i Visatonem AL130 (bez M) i wyślij komuś na pomiary. Chyba najlepsze rozwiązanie
    Asustor AS-5002T z MPD + Amanero + AD1865 .3lite DAC + PRE Ravlus Preamplifilo + Monobloki Ravlus Amplifilo + kolumny Tatami Audio Hudba

Początkujący Awatar arczi87
    Cytat Zamieszczone przez LuSzTi Zobacz posta
    Zrób skrzynki z Seasem z projektu Harpii i Visatonem AL130 (bez M) i wyślij komuś na pomiary. Chyba najlepsze rozwiązanie
    Tylko problem jest taki, że to już będzie zupełnie inny monitor. Też początkowo o tym myślałem ale 130 == to zupełnie inna zwrotnica == fazowo będzie zupełni inaczej niż we frontach. Więc dochodzimy, że na centrala mogę wsadzić cokolwiek.
    Ostatnio edytowane przez arczi87 ; 05.06.2019 o 10:03

Będziesz najbliżej poprzedniego projektu. Nic nie stoi na przeszkodzie aby spróbować wyrównać podział względem poprzedniego projektu, wypadałoby go pomierzyć i będzie wiadomo do czego dążyć. Idealnie nie będzie, ale najbliżej jak to możliwe.
    Wymaga to zachodu, ale jest do zrobienia.
    Asustor AS-5002T z MPD + Amanero + AD1865 .3lite DAC + PRE Ravlus Preamplifilo + Monobloki Ravlus Amplifilo + kolumny Tatami Audio Hudba

Uprawnienia umieszczania postów