Poka wyniki od 1 do 6 z 6

Wtek: Kocwka mocy regulacja gonoci oraz kable sygnaowe wpyw pola elektromagnetycznego

Kocwka mocy regulacja gonoci oraz kable sygnaowe wpyw pola elektromagnetycznego

Pisz poniewa jestem pocztkujcy i chc zrobi regulacj gonoci w kocwce mocy ktra jest w budowie.
    Moje pytania s nastpujce:
    -zastosowa same potencjometry do regulacji z przodu obudowy i cign tam przewody
    -przenie je na ty na przedueniu przez rurk. Boj sie tu o zakcenia od transformatorw
    -czy potrzebny jest do kocwki jaki may przedwzmacniacz ?
    (rozwaam opcj zrobienia pcb z selektorem wej, gniazdami xlr do pcb i regulacj gonoci, wszystko z tyu obudowy bez zbdnych kabli i zakce
    jeszcze jedna rzecz z przodu we wnce bd dwie lampy nixie czy trafa te nie wpyn znaczco na zacenia ich pracy

zdjcia orientacyjnego rozmieszczenia

Trafa bym da bokiem, po lewej stronie, bo z reguy z prawej daje si potencjometr, wtedy moesz go da nawet z przodu.

Wczeniej miaem temat o rozmieszczeniu transformatorw i napisano mi im dalej kocwka od nich tym lepiej chodzi tu o zakoenia sygnau, a nie chce adnego brumu po wykonaniu, wiem e wpyw na brum ma te kocowe podpicie mas. Ja myle e rozsdnie byoby wykona jedn pytk wanie od selektora wej i regulacji gonoci i zrobi rozwizanie z przedueniem potencjometru, zmniejszy to ilo pltaniny przewodw do minimum. O takim rozwizaniu pisa mi kto kiedy na elektrodzie.
    Ma kto moe jaki sprawdzony pcb selektora od 2 do 4 przekanikw i podzieliby si.

Tak to lepsze wyjcie, zobacz selektor irka
    http://www.fratu.pl/irek/?uklady-audio,31

Cytat Zamieszczone przez xxkaczkaxx95 Zobacz posta
    a nie chce adnego brumu po wykonaniu
    Moesz mi wierzy lub nie, ale sam mam tak rozmieszczone w moim graciku z byle czego i brumu adnego nie ma, po woeniu ucha w gonik jest ciszej ni na niejednym fabrycznym wzmaku, najwaniejsze to nie zrobi ptli masy.

Dziki za wzory selektorw wej irek ma przyzwoite tylko przerobie sobie naxlry i bedzie git, a co do rozmieszczenia transformatorw zastosuje zmiany, z boku bedzie nawet i lepiej bo nie bede musia przerabia blach konstrukcyjnych.

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •