Poka wyniki od 1 do 3 z 3

Wtek: Mostek z pywajc bateri. Pomoecie?

Mostek z pywajc bateri. Pomoecie?

Witam.
    Wzmacniacz zmostkowany, ale z pywajc bateri mi si marzy.
    Trzeba by go zbudowa.
    Pomoecie?
    Lewa cz mostka napdza gonik.
    Prawa cz mostka napdza mas.
    Bateria ma dwa koce. Pywa na sygnale.
    Jak najprociej wykona inwerter i podawa odwrcony sygna na praw cz mostka, czyli t, ktra napdza mas?
    Z.
    Ostatnio edytowane przez zjj_wwa ; 21.08.2019 o 21:33

Zrb sobie wirtualn mas dzielc napicie baterii na p. Moesz to zrobi aktywnie na jakim ukadzie wzmacniacza lub nawet jakim stabilizatorze obniajcym dokadnie o poow aby mie wysz wydajno prdow w obwodzie masy.

Czy to co proponujesz z "generowaniem masy" bdzie miao jakie istotnie inne waciwoci, jak wariant "klasyczny", czyli po prostu docignicie symetrycznych szyn zasilania, z prawdziw/tward mas porodku?

Moe wyjani, co mnie zafascynowao w tej konkretnej architekturze, jakie ona niesie korzyci. A pomys jest zaczerpnity ze wzmacniacza firmy Crown, model MT-1000.
    Jeli by wykorzysta tak architektur, to za pomoc pojedynczego zasilacza, pojedynczej pywajcej baterii, np. 58V, bdzie mona uzyska:
    * midzyszczytowe napicie wyjciowe rzdu 100V.
    * brak jakiegokolwiek hand-over przy przechodzeniu przez zero. Dwa tranzystory zawsze przewodz przez cay cykl narastania bd opadania zbocza
    * hand-over na szczytach sygnau, a nie tam, gdzie sygna jest najsabszy
    * rwnomierny rozdzia napi na obu przewodzcych tranzystorach
    * tranzystory grzej si rwnomiernie, bo po rwno dzieli si na nich niewykorzystana cz napicia baterii (ta co nie idzie na gonik). To pozwoli lepiej wykorzysta SOA i wicej z nich wycisn, bo pracuj na poowie napicia, dzielc si nim porwno.
    * Vce na dowolnym tranzystorze nigdy nie przekroczy poowy wartoci napicia baterii
    Pywajca bateria jest niejako "posadzona" na sygnale, wic poda za jego chwilow wartoci. Taka ramka/obwiednia zasilania, podajca za chwilow wartoci sygnau. A to, czego "nie wykorzysta gonik" - dzieli si porwno pomidzy tymi szeregowymi tranzystorami.

To, co mnie zastanawia, to czy absolutnie "musz" tworzy ten inwertowany sygna na bazie "prbkowania" stanu nieodwracajcej czci, nieodwracajcego wyjcia lewej czci mostka, tej ktra prowadzi do gorcego zacisku gonika.
    Czy to jest absolutnie "niezbdne", aby prbkowa ten sygna wyjciowy,
    czy te mona po prostu np. front end na bazie lampowego LTP i pobiera dwa sygnay, w fazie i w przeciwfazie, a nastpnie dwoma kondensatorami sprzgajcymi podawa je na stosown stron mostka:
    Lew - napdzajc gonik, oraz praw - napdzajc mas. Gdy prawa cz mostka napdza (jest zwarta do) mas, to skutek tego taki, e caa bateria unosi si bd opada podajc za sygnaem.

Nie potrafi tego sensowniej opisa sowami, jak ten ukad dziaa, ale bardzo mi si podoba ta koncepcja.
    Ostatnio edytowane przez zjj_wwa ; 21.08.2019 o 22:51

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •