Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 114

Wątek: SBA na START - SB26STC-C000-4 + SB13PFCR25-08 - projekt by Tatami Audio & DIY Spot

Użytkownik Awatar Ape--
    Dziękuję kolegom za powyższe wpisy.

Cytat Zamieszczone przez slawek.xm Zobacz posta
    kwestia kierunkowości w przypadku kolumn do słuchania muzyki dla jednego uzytkownika jest drugoplanowa
    Nie chodzi o to ile osób słucha na raz, tylko co będzie słuchał jeden użytkownik po odbiciu dźwięku z kolumn od ścian, podłogi i sufitu pomieszczenia. Dlatego kierunkowość zawsze ma duże znaczenie, szczególnie w słabiej przygotowanych akustycznie pomieszczeniach.

Użytkownik
    Mam i ja! Pytanko czy stanie sie coś strasznego z zgraniem fazowym, bądź charakterystyką gdybym zaokrąglił górne i dolne krawędzie?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Moderator Globalny Awatar marian
    Cytat Zamieszczone przez Woder Zobacz posta
    czy stanie sie coś strasznego z zgraniem fazowym, bądź charakterystyką gdybym zaokrąglił górne i dolne krawędzie?
    Nie, to bardziej wpłynie na charakterystykę (choć nie wiem czy w ogóle usłyszysz różnicę).
    Dodam tylko, że jeśli słuchasz tych monitorów w takiej pozycji (tam gdzie stoją, a ty stoisz czy też siedzisz na krześle na wprost nich), to nie można tu mówić o zgraniu fazowym podczas takiego słuchania. Chyba że podłożysz pod monitor coś, co sprawi że wysokotonówka będzie celować w Twoje uszy.
    Ostatnio edytowane przez marian ; 21.12.2019 o 20:40

Użytkownik
    Cytat Zamieszczone przez marian Zobacz posta
    Nie, to bardziej wpłynie na charakterystykę (choć nie wiem czy w ogóle usłyszysz różnicę).
    Dodam tylko, że jeśli słuchasz tych monitorów w takiej pozycji (tam gdzie stoją, a ty stoisz czy też siedzisz na krześle na wprost ich), to nie można tu mówić o zgraniu fazowym podczas takiego słuchania. Chyba że podłożysz pod monitor coś, co sprawi że wysokotonówka będzie celować w Twoje uszy.
    Tak postawione tylko na sztukę, zobaczyć czy wgl. grają Docelowo będą w innym pokoju.

Użytkownik
    Jak te monitory w porównaniu do 3 way ravena? I co to za wzmak ?

Użytkownik
    Cytat Zamieszczone przez Cebanczyk Zobacz posta
    Jak te monitory w porównaniu do 3 way ravena? I co to za wzmak ?
    Monitory bardzo fajnie tylko trzeba posłuchać w korzystniejszy warunkach. Tak na już to zaskakujaco fajny basik z tak małego przetwornika, wysokie bardziej podobają mi sie z wavecora. Ogólnie za tą kase super.
    Wzmak to I-amp na 3parach + pre od Taz'a i 3lite. Gdzieś tam na dole stoi jeszcze DAC od 3lite

Początkujący
    Czy masz jakiś pomiar osi / poza osią, który możesz opublikować?

Do you have any axis / off axis measurement that you can publish?

Moderator Globalny
    I have only on-axis measurement and it is presented in first post.
    Asustor AS-5002T z MPD + konwerter USB .3lite + DAC PCM1704 by olog + autorskie PRE z PVC + Monobloki Ravlus Amplifilo + kolumny Tatami Audio Hudba

Użytkownik
    Chyba nie wyświetla się obrazek z pomiarem... jest tylko zwrotnica z wykresem...
    I dwa zdjęcia z mierzenia

Wysłane z mojego telefonu

Moderator Globalny
    Cytat Zamieszczone przez DaveFred Zobacz posta
    Do you have any axis / off axis measurement that you can publish?
    Here are on-axis measurements:

Ripple just before 1 kHz on the PFRC response is caused by BR port placed very close to the speaker. Ripple between 2,7 kHz and 4 kHz on tweeter response is caused by difraction. That is what we get if we want to have small front with BR port on it.
    Asustor AS-5002T z MPD + konwerter USB .3lite + DAC PCM1704 by olog + autorskie PRE z PVC + Monobloki Ravlus Amplifilo + kolumny Tatami Audio Hudba

Początkujący
    Witam czy ten monitor dobrze spisze się jako głośnik kina domowego, przez jakiś czas będzie działał jako kolumna a, w przyszłości chciałbym go umieścić w roli surrounda prawego i lewego

Moderator Globalny
    Nie powinno być z tym żadnego problemu.

Początkujący Awatar arczi87
    Witam czy w zamieszczonej liście elementów nie ma błędu? Wedle schematu jest 0,33 uF (w obwodzie niskotonowego) zaś w zestawieniu kondensator 0,22 uF. Pytanie która wartość jest poprawna? Bo jest to rozbieżność na poziomie 33% wartości elementu. Prosił bym o informacje, bo jestem na etapie finalizowania zamówienia.
    Pozdrawiam

Moderator Globalny
    Cytat Zamieszczone przez arczi87 Zobacz posta
    Witam czy w zamieszczonej liście elementów nie ma błędu? Wedle schematu jest 0,33 uF (w obwodzie niskotonowego) zaś w zestawieniu kondensator 0,22 uF. Pytanie która wartość jest poprawna? Bo jest to rozbieżność na poziomie 33% wartości elementu. Prosił bym o informacje, bo jestem na etapie finalizowania zamówienia.
    Pozdrawiam
    Powinno być 0,33 uF. Zmiana nie jest jakoś mocno drastyczna, delikatnie wpływa na zgranie fazowe w okolicach 4-6 kHz.

Lista w pierwszym poście jest już poprawiona.

Dziękuję

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Pozwolę sobie dopytać. Czy głębokość frezu dla głośników to 4 mm i 4,9mm tak jak w karcie katalogowej głośników? Bo nie mam ich w ręce a chciałbym wystartować z obudowami.

Użytkownik
    Leć przynajmniej 2mm głębiej...na uszczelke... tu wyjątkowo łatwiej pogrubasić niż pociękasić.. na średnicy jak chcesz bez przymiarki tez sobie zostaw jakiś margines...

Wysłane z mojego telefonu

Projektant
    2mm to trochę grubo na uszczelkę. Wystarczy 1mm.

Trochę to trwało ale i do mnie dotarły zabawki.

Uprawnienia umieszczania postów