Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: MoreTrix Morel - prośba o opinię dla TiCW 638Nd

Początkujący

MoreTrix Morel - prośba o opinię dla TiCW 638Nd

Zainteresowałem się kitem:

https://www.madisoundspeakerstore.com/2-way-speaker-kits/moretrix-morel-2-way-speaker-kit-pair/

https://www.morelhifi.com/wp-content...it-JAN2014.pdf

Pierwsze pytanie - jak gra ten TiCW 638Nd Morel, jeżeli mieliście okazję posłuchać ? Nie bardzo udaje mi się znaleźć opinie o tym głośniczku w necie.

- - - - - aktualizacja - - - - -

Ponieważ to polipropylenowa membrana, zgaduję, że dźwięk może iść w stronę ocieplenia lub zaciemnienia, ale czy warto zapłacić tysiąc za niego?
    Ostatnio edytowane przez Ananas ; 03.11.2019 o 12:14

Moderator Globalny Awatar marian
    Cytat Zamieszczone przez Ananas Zobacz posta
    Ponieważ to polipropylenowa membrana, zgaduję, że dźwięk może iść w stronę ocieplenia lub zaciemnienia
    Raczej w stronę plastikowego brzmienia, jak w przypadku serii MFC SBacoustic.
    Słyszałem na AVS kolumny ADAM VOX - ASHKELON, podobało mi się to granie choć było bardzo specyficzne, właśnie ze względu na ten polot plastikowości jak również krystaliczności wysokotonówki.

Trzeba najpierw kolumn Adam Voxa posłuchać zanim zdecydujesz się na taki kit.

Wiadomo że dużo zależy od zwrotnicy, ale rodzaj materiału membrany ma swój charakter brzmienia i w tym przypadku to słychać.
    Ostatnio edytowane przez marian ; 03.11.2019 o 14:03

Początkujący
    Chciałbym sobie zrobić przyzwoite monitory lub małe podłogówki, obecne kolumny są za duże, chociaż ładnie grają,
    poza tym chęć nowych doświadczeń mnie popycha. Kolumny do napędu Krella KAV400xi.

Stworzyłem temat na AS forum, odnośnie propozycji, jednak wolałbym zrobić samemu kolumny niż kupować.

Wszelka plastikowość odpada. Liczyłem, że kolumny zbliżą się w kierunku brzmienia Dynaudio.

Może jednak na iluminatorach lepiej zrobić 2-way. Muszę przejrzeć jeszcze raz wszelkie projekty sprawdzone, w sieci.

Moderator Globalny Awatar LuSzTi
    Asustor AS-5002T z MPD + konwerter USB .3lite + DAC PCM1704 by olog + autorskie PRE z PVC + Monobloki Ravlus Amplifilo + kolumny Tatami Audio Hudba

Początkujący
    O tak, już kiedyś interesowałem się tymi satori ale 16-stkami, z 19cm z pewnością niskie tony byłyby wystarczające. Gdzieś, nie pamiętam gdzie, ktoś krytycznie odnosił się do tych głośników. Jednak jestem gotów spróbować. Chyba mnie natchnąłeś z powrotem na te papirusy.

Moderator Globalny Awatar LuSzTi
    Jakbyś chciał ich posłuchać to zapraszam do Łodzi, może lepiej wydać na paliwo niż w ciemno kupować głośniki
    Asustor AS-5002T z MPD + konwerter USB .3lite + DAC PCM1704 by olog + autorskie PRE z PVC + Monobloki Ravlus Amplifilo + kolumny Tatami Audio Hudba

Początkujący
    co racja to racja

- - - - - aktualizacja - - - - -

Oj dziękuję za zaproszenie. Słuszna uwaga.

Cytat Zamieszczone przez Ananas Zobacz posta
    Liczyłem, że kolumny zbliżą się w kierunku brzmienia Dynaudio.
    Dynaudio i Satori to dwie, kompletnie inne bajki i najlepiej samemu się o tym przekonać na odsłuchu.

Początkujący
    W tym rzecz, nie słyszałem jeszcze Satori.

Uprawnienia umieszczania postów