Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka wyniki od 21 do 23 z 23

Wtek: Kolumny podogowe PHONAR P-40S zy odsuch

Miaem kiedy bardzo podobnie ,z tym ,e na jednej kolumnie , byy to kolumny unitry a 40 ,winny by kondensator w torze wysokotonowym, po wymianie go jak rk odj , u mnie dwik wchodzi w przester tylko u" gry " ,cicho bylo ok,przy podkrcaniu zaczynao znieksztaca i dwa razy upalilo gonik ,ktry wymieniaem ... Sprawd kondensatory ...

Dziki Cebanczyk
    Wczeniej toopcool wspomina, a eby sprawdzi. Pamitam o tym. W tygodniu wracam z pracy zbyt pno i nie ma kiedy, ale w weekend popatrz. Jak by nie myle, to kolumny mimo praktycznie braku ladw uytkowania maj ju swoje lata. No i nie wiadomo, jak byy grane. Czy nie byy piowane zbyt intensywnie ? Ja nieraz te lubi poszale, ale zawsze wtedy ograniczam barw, albo gram na direct. Wiem, czym to grozi dla kopuek. Sam za epka nie raz przewijaem goniki wysoko tonowe w jakich tam rodzimych kolumnach, ale wtedy regulatory byy na maxa. Nie miaem o tym pojcia. Wydawao mi si, e jak jest taki gonik wstawiony, to ma gra i wytrzyma. Przecie to fabryka wstawia i wiedziaa, co robi HI. No ale to daaawne lata i liczya si upanka "w stodole"hi.
    Sama jako utworw te pozostawiaa wiele do yczenia.

A eby pki co temat nie zosta bez odpowiedzi.
    Przez weekend troch posuchaem na spokojnie. Posiadam jeszcze quadrale shogun mk IV. Na quadralach efekt by podobny. Nastpnie robiem odsuchy na suchawkach. Rwnie nie do koca ok. I teraz co si okazuje. Efekt taki wystpuje tylko przy okrelonej muzyce. Suchaem Merillion, gdzie to ssss jest ze. Po odsuchaniu szeregu innych zespow, czy nawet muzyki dyskotekowej w rodzaju Sylver, Ina, gdzie jest tam duo takich momentw w graniu, to raczej nie zauwaa si podobnych znieksztace. Wrcz te syki s bardzo przyjemne. Narobiem chyba troch zamieszania...
    Zwid mnie fakt, e pozyskaem utwory z pewnego rda (ru..) w rozdzielczoci 24/192, 32/192 z myl, ze musi by dobrze. Okazuje si, e piki w tak dobrej rozdzielczoci nie musz oznacza, e s ok !!!! Dowiadczeni forumowicze pewnie o tym wiedz, ale ja musiaem si przekona na wasnej skrze. Fakt, e quadrale graj inaczej, to znaczy janie. Jeli odsuch jest bez barwy, to wicej sycha na quadralach, ale za to ciszej. Skuteczno phonarw jest zdecydowanie lepsza. No i przy phonarach na max ustawionym basie nic nie burczy. Wzmacniacz sony si odstawia w pewnym momencie, a kolumny graj basem czysto do koca. Mam kilka pyt Marillion i prawie za kadym razem jest podobnie. Goniki chyba ok. Zrobi jeszcze pomiary. poniewa ciekawy jestem, co wyjdzie. Temat rozwojowy, pki co. Dzikuj za pomoc i pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •