Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Poka wyniki od 61 do 80 z 81

Wtek: Dobr przetwornikw do wasnej konstrukcji 3droznej

Zaawansowany Awatar toopcool
    Doczy
    28.04.2011
    Skd
    Piech/Bar
    Skoro jest schemat zwrotnicy i wszystkie goniki s w fazie to naley tak to wykona.
    Odwracanie fazy spowoduje wyciszenie czci pasma a czasem podbicie innych.

Wanie nie wiedziaem jak mam podlaczyc na tym schemacie dziwnie s zaznaczone te +, natomiast w schemacie oryginalnym fx200 redniak i gra jest odrzucona i zgupiaem czyli wszystko ma by razem spite w fazie?

Patefil
    go / usunity
    Czyli chciae zrobi tak zwrotnic:
    https://ssl.diyaudio.pl/i/15982/x7j0...1407521520.jpg
    a zrobie tak:
    https://ssl.diyaudio.pl/i/30357/800c...1606766093.jpg

Sprawd czy dobrze zrobie filtr od gonika wysokotonowego, bo na Twoim schemacie jest nieprawidowo poczony gonik i rdo sygnau do filtra.

Poza tym zmienie gonik wysokotonowy, jego sposb montau, umieszczenie na przedniej ciance (na osi) oraz inne wymiary midzy gonikami, wic istnieje due prawdopodobiestwo, e ta zwrotnica nie bdzie dziaa prawidowo w Twojej kolumnie.
    Skoro moesz zrobi pomiary to warto by byo to zweryfikowa. Jeli masz problemy z obsug "Speakerworkszopena", to skorzystaj z prostego programu HolmImpulse.

Nie no zrobiem t co chciaem czyli z Alx a moesz napisa o co dokadnie chodzi co jest nie tak z tym schematem, zwrotnica ju polutowana dziaa niby wszystko jest ok tylko nie wiem czy odwraca faz na grze i redniaku? na schemacie jak s + na wszystkich gonikach to znaczy e s w zgodnej fazie czyli plusy do Plusa a minusy do minusa? Narazie odpuszcz pomiary zostawiam narazie tak jak jest, nie mam czasu na to a gra narazie zadowalajco kiedy si pobawi i wymieni goniki na co lepszego i pobawi si z pomiarami, prbowaem holimpulse ale nie mog si w nim odnale lepiej mi wchodzi SW.

Patefil
    go / usunity
    Kolega Pogromca w temacie:
    https://ssl.diyaudio.pl/showthread.p...t-by-raven1985
    przedstawi
    https://ssl.diyaudio.pl/i/15531/b5il...1410123736.jpg
    kolumn z gonikiem ALX, do ktrej uy zwrotnicy Ravena.
    Pniej w tym samym temacie kolega Tobike umieci schemat zwrotnicy podobny, ale troch inny. Oba te schematy pokazaem w pocie wyej, wystarczy je porwna by zobaczy gdzie jest bd.
    U Tobike L-pad jest przed filtrem, wic obcia wzmacniacz w caym pamie akustycznym, a powinien by przed gonikiem.
    Taki ukad oczywicie bdzie gra, do czasu, a nie postanowisz sobie troch poczadowa np. na Sylwestra. Chocia s tam 10W rezystory, wic troch wytrzymaj.
    Ciekawe, e posiadacze wzmacniaczy lampowych nie stosuj takiego rozwizania, bo taki L-pad na wyjciu wzmacniacza adnie linearyzuje charakterystyk impedancji kolumny.
    W Twojej konstrukcji wprowadzie duo zmian w stosunku do kolumny "New Fx200" Ravena, wic lepiej zrb pomiary, eby zweryfikowa poprawno dziaania.

Wiem ju o co chodzi sprobuje zamieni miejscami rezystor z cewka i kondkiem. A co z gonikami wszystkie w wsplnej fazie maj byc?

Patefil
    go / usunity
    Wykonaj pomiary bdziesz mia 100% pewnoci jak maj by podczone goniki.

Dobra sprbuj w holimpulse tylko pytanie mam goniki musz pomierzy z osobna a potem poczy wszystkie wykresy w jeden wykres? Z tego co wyczytaem to musz zrobi pomiary najpierw w zgodnej fazie a potem powtrzy z odwrotna faz? Nie czaje tego moesz mnie nakierowa, napisa jak mam to zrobi?

Patefil
    go / usunity
    Montujesz goniki w kolumnie (wystarczy na razie w jednej) wraz z wytumieniem.
    Kable wyprowadzasz przez rur b-r i podczasz na zewntrz kolumny do zwrotnicy.
    Moesz podczy wszystkie w fazie lub jak chcesz, wszystko wyjdzie na wykresach.
    Organizujesz sobie miejsce do pomiaru np. tak jak tu:
    https://ssl.diyaudio.pl/showthread.p...e-pod%C5%82ogi
    Robisz pomiar caej kolumny mikrofonem na wprost kopuki z odlegoci ok.1m.
    Wklejasz tu wykres.

Siema. Zrobiem jakie pomiary, wiem e mam problem z odbiciami robiem na szybko a nie chciao mi sie rujnowa pokoju jak znajde czas i troche sie jeszcze doksztace to ogarne pomieszczenie do pomiarw,a wic tak pokolei
    pomiar z odwrcon polaryzacj na GDM i GDWK

pomiar w zgodnej polaryzacji wszystkich gonikw (zielony wykres)

zrobiem te pomiar bez przedniej scianki i jest spora rznica (czerwony wykres)

a tu dla porwnania pomiar kolumny Altus75

i jak to wyglda? zastanawiam sie dlaczego jest taki doek w zgodnej polaryzacji? teraz kolej na zgranie fazowe.

Dodam jeszcze e wkadka wm61 kupiona na allegro zapewne podruba, chyba zawya gr, nie wgrywaem pliku kalibracyjnego

Patefil
    go / usunity
    Na podstawie tych pomiarw mona przypuszcza, e poprawna konfiguracja to bdzie ta z 1 pomiaru:
    Cytat Zamieszczone przez M62B44TU Zobacz posta
    pomiar z odwrcon polaryzacj na GDM i GDWK
    czyli tak jak w zwrotnicy ravena.

Zorganizuj sobie miejsce do pomiarw. Jeli moesz ustaw kolumn na jakim podwyszeniu (stabilny taboret lub co podobnego), tak by gonik wysokotonowy i mikrofon by w poowie wysokoci pokoju. Pozwoli to troch zwikszy odlego woofera od podogi. Oczywicie zrb to jeli jeste w stanie dwign kolumn.
    Poniewa "New Fx200" ravena ma podzia w ok. 500Hz musisz zej z bramk niej.
    Jak zrobisz pomiar poprawnej konfiguracji to w "Options" dla tego pomiaru w oknie "To" wpisz 140. Jeli wykres z tak wartoci bdzie poprawny, czyli bez zafalowa od odbi z pokoju, to taki pomiar bdzie poprawny. Jak bd zafalowania od odbi to zmniejsz odlego mikrofonu i zrb ponownie pomiar.

mam jeszcze kilka wykresw, pokazao doek te miedzy redniakiem a wysokotonwka czyli zgranie fazowe powinno byc ok?

taki wykresik wyszed mi po dooeniu rezystora 8ohm na sredniaka i 4 ohmy na wysokotonwke, niskotonowy odwrcony a reszta w fazie tak zostawic? jeli wierzy tej wkadce to nie jest le jeszcze dopieszcz i powinno by cacy

Patefil
    go / usunity
    Najlepiej eby mg uzyska co podobnego do tego:

Na razie z Twoich pomiarw wynika, e podzia GDM-ALX jest ok. W fazie zgodnej wykres paski, w odwrconej doek.
    eby oceni poczenie GDN-GDM musisz obniy bramk pomiarow min. do 300Hz, bo podzia w zwrotnicy ravena jest na ok. 500Hz.

Zaawansowany Awatar toopcool
    Doczy
    28.04.2011
    Skd
    Piech/Bar
    Cytat Zamieszczone przez Patefil Zobacz posta
    Najlepiej eby mg uzyska co podobnego do tego:

Tak na powanie ?
    Ostatnio edytowane przez toopcool ; 11.12.2020 o 22:59

Patefil
    go / usunity
    Cytat Zamieszczone przez toopcool Zobacz posta
    Tak na powanie ?
    Tak toopcool na powanie.

Cytat Zamieszczone przez toopcool Zobacz posta
    Skoro jest schemat zwrotnicy i wszystkie goniki s w fazie to naley tak to wykona.
    Tak na powanie toopcool?
    Chciae wpakowa delikwenta na min proponujc mu zwrotnic z dzielnikiem na wejciu? Nawet Ci si nie chciao zweryfikowa czy proponowana zwrotnica jest prawidowa.
    Tak na powanie toopcool co? "Znafco".
    T zwrotnic Tobike umieci w temacie ravena w 2017 r. Przez 3 lat nikt nie wykry tego bdu. Nawet raven jako autor tematu, bdc rwnie moderatorem powinien dba o poprawno zamieszczanych danych. Ciekawe ilu dyletantw zrobio kolumny na podstawie tej zwrotnicy nie bdc wiadomymi co zrobili?

M62B44TU mam nadziej, e nie masz takich problemw z interpretacj jak toopcool.
    Taki wykres najlepiej pozwala zweryfikowa wspprac gonikw ze zwrotnic. W samym HolmImpulsie tego nie zrobisz, trzeba skopiowa na siebie kilka wykresw.
    W kadym razie musisz dla wszystkich pomiarw mie tak sam bramk, ktra pozwoli uzyska czysty pomiar bez zakce pomieszczenia. Jeli z 1m nie moesz uzyska czystych pomiarw zmniejsz odlego do 0,9 lub 0,8m.

Cytat Zamieszczone przez Patefil Zobacz posta
    Chciae wpakowa delikwenta na min proponujc mu zwrotnic z dzielnikiem na wejciu? Nawet Ci si nie chciao zweryfikowa czy proponowana zwrotnica jest prawidowa.
    Tak na powanie toopcool co? "Znafco".
    T zwrotnic Tobike umieci w temacie ravena w 2017 r. Przez 3 lat nikt nie wykry tego bdu. Nawet raven jako autor tematu, bdc rwnie moderatorem powinien dba o poprawno zamieszczanych danych. Ciekawe ilu dyletantw zrobio kolumny na podstawie tej zwrotnicy nie bdc wiadomymi co zrobili?
    Tak z ciekawosci - ktora to zwrota?

Witam.Dziki Panowie za pomoc. Robiem pomiary w troche wiekszym pokoju, rozoyem koce poduszki ale wraz byy problemy z odbiciami, niewiem jak ustawic to bramkowanie.

zgranie po mojemu jest ok, pokazay sie doki po odwrceniu GDMa i GDNa GDWK w fazie,wykres o ktrym piszesz Patefil tez robiem czyli kazdy gosnik pomierzony oddzielnie(jest tez ten wykres z wczesniejszych pomiarw wrzucaem go we wczeniejszych postach) , wyszy doki w punktach podziau na 550Hz i 2500Hz. narazie zostawiam tak jak jest dlamnie jest ok pasuje mi, zoyem wczoraj drug kolumne i teraz moge posuchac wreszcie i jestem zadowolony,altus mi tego nie dawa, suchanie go dranio moje uszy a teraz a ciko wyczy, nie chce sie odchodzi , sysze duo wiecej dzwikw ni z altusw i graj duo lepiej bez porwnania z altusem. Zdusiem tylko redniaka bo troche sie wyrywa daem rezystor 4 ohm przed gonikiem, niskotonowy jest odwrcony reszta w fazie taki ukad da najbardziej liniowo na wykresie. musze jeszcze pobawi sie z wytumieniem bo bas jest troche dudnicy, wyguszon mam doln i grn scianke i tylna tylko za gonikiem, 2cm filcem, moze wymieni go na jak gbke?

- - - - - aktualizacja - - - - -

Cytat Zamieszczone przez Pogromca mitow Zobacz posta
    Tak z ciekawosci - ktora to zwrota?
    chyba chodzi o t https://ssl.diyaudio.pl/i/30357/800c...1606766093.jpg
    Ostatnio edytowane przez M62B44TU ; 13.12.2020 o 20:40

Patefil
    go / usunity
    Czyli ostatecznie prawidowe podczenie gonikw do zwrotnicy jest takie jak na schemacie ravena.

Jak by mia kiedy ch mgby zrobi pomiary Altusw i pokaza je np. w Spam pocie.
    Ostatnio edytowane przez Patefil ; 13.12.2020 o 21:08

Cytat Zamieszczone przez M62B44TU Zobacz posta
    Cos nie tak z tym linkiem.

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •