Poka wyniki od 1 do 5 z 5

Wtek: Wzmacniacz zasilajcy subwoofer, jak kocwk mocy najsensowniej wykona?

Uytkownik
    Doczy
    11.07.2013
    Skd
    mam to wiedzie?

Wzmacniacz zasilajcy subwoofer, jak kocwk mocy najsensowniej wykona?

Cze, przymierzam si do zrobienia wzmacniacza zasilajcego subwoofer. Wzmacniacz bdzie napdza gonik STX 8' (nie pamitam dokadnego modelu) o mocy RMS 100w i impedancji 8Ohm.
    Dysponuj transformatorem Zatra 120/24(nie jestem pewien co do tej "24" bo nie mam go akurat ze sob, ale trafo jest wyjte z Diory WS354A) ktry daje napicie symetryczne +37 i -37V i nie wiem ktry z tych ukadw byoby najlepiej wykona eby uzyska jak najwiksz moc (Tak, wiem e trafo 120va nie pozwoli na szalestwa, ale moe w przyszoci wykombinuj co lepszego. Pki co sensem uywania poczciwej Zatry jest ch dania jej drugiego ycia w myl zasady "nic si nie zmarnuje").

Mylaem nad kocwk mocy z Eltrona 100 na 2n3055 (tych tranzystorw mam chyba 6 sztuk, ale co mi mwi e ten wybr byby strzaem w stop zwaszcza e wtedy jestem skazany na kupienie radiatorw), 2x TDA 7294 lub 2SA1943 i 2SC5200.
    Wzmacniacz bdzie konstrukcj "standalone" czyli w osobnej obudowie wic nie jestem skazany na montowanie panela, a taki ukad mi nie przeszkadza.
    Ma mi to suy do suchania muzyki a nie budzenia ssiadw o 5 rano.
    Ostatnio edytowane przez RAZOR026 ; 08.02.2020 o 17:00

Projektant
    Doczy
    16.10.2011
    Skd
    Hajnwka
    Szukasz czego gotowego czy sam bdziesz trawi pytk?
    Z takim napiciem to TDA odpada.
    Moesz zrobi lub kupi gotwk kocwk np. Advance A-136.
    Z tym napieciem to moesz dba tasze i troch sabsze tranzystory 1941/5198.

A co powiesz na klona symasyma? Mam w domu kit i zoon pytk bez tranzystorw mocy. Daj zna mog Ci sprzeda za grosze bo i tak mi ley...

http://www.advanceelectronic.pl/pl/p...arna-100W./128
    Amanero -> AK4490 -> ICEPower 1200AS2 -> JVC SHIT

Projektant
    Doczy
    16.10.2011
    Skd
    Hajnwka
    Ten A-136 to chyba te sym tylko na 2 parkach.
    Jak napicie trafa autor tematu poda prawidowe to po wyprostowaniu na kondensatorach bdzie okoo 2x50V DC. Bezpieczniej bdzie wzmak na dwch parach. Pniej mona zmieni trafko i wydusi wiecej.

Uytkownik
    Doczy
    11.07.2013
    Skd
    mam to wiedzie?
    Cytat Zamieszczone przez Adzik94 Zobacz posta
    Szukasz czego gotowego czy sam bdziesz trawi pytk?
    Z takim napiciem to TDA odpada.
    Moesz zrobi lub kupi gotwk kocwk np. Advance A-136.
    Z tym napieciem to moesz dba tasze i troch sabsze tranzystory 1941/5198.
    Mog wytrawi, mog kupi gotow chocia trawienie daje duo satysfakcji. Napicie ktre podaem to napicie po wyprostowaniu i filtracji kondensatorami.

Cytat Zamieszczone przez nik156 Zobacz posta
    Daj zna mog Ci sprzeda za grosze bo i tak mi ley...
    Moe i bym si skusi, takiej aplikacji szukaem jeli chodzi o te tranzystory ( swoj drog z tego co widz jest to w miar podobne do kocwki z Yamahy A 500 ktra obecnie napdza suba i nie narzekam na ni) moesz napisa na pw jaka cena Ci interesuje i moe bymy si jako dogadali.

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •