Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: DIY 5.1 do komputera

Znawca Awatar scythe1123
    Centrala i satelitki to bym proponował z OLX, ja mam centrala Tonsilowego za 100zł i satelity też Tonsila za 40zł + koszt regeneracji piankowych zawieszeń.
    A całą resztę kasy wpakować w porządne fronty. W moim przypadku fronty też grają basem, bo nie mam suba i w zasadzie nie czuje potrzeby dorabiania go.

Początkujący
    Cytat Zamieszczone przez toopcool Zobacz posta
    Jaki budżet na kolumny ?
    Od razu 5 kolumn , czy na początek ronty i stopniowo centralka i surroundy.
    W zasadzie nie ma wielu projektów całych systemów 5.1 do kopiowania.

- - - - - aktualizacja - - - - -

Skoro pomieszczenie 20m2 to na fronty proponował bym:
    https://ssl.diyaudio.pl/showthread.p...jekt-by-Branża

a na tył:
    https://ssl.diyaudio.pl/showthread.p...ekt-by-Pawel-S

- - - - - aktualizacja - - - - -

chyba że budżet trochę większy to można pokusić się o taki zestaw:
    https://ssl.diyaudio.pl/showthread.p...el-S-(STX-AWX)
    Postanowiłem zwiększyć budżet, aby pokusić się o zestaw "kino-domowe-Huberta-by-Pawel-S-(STX-AWX)".
    Wyszło, że mogę wydać 4500 zł na zestaw 5.1(w tym temacie jest napisane o 2500 zł na przetworniki, 1000 zł na zwrotnice i 500 zł na stolarkę). Przeczytałem wątek i brak w nim subwoofera, podobno możesz coś na ten tema poradzić. Za prezentowane głośniki są tam tak mocne, że autor nie uruchamiał subwoofera. I znowu zastanawiałem się, czy do mojego metrażu warto je budować(20m2). Przeczytałem też, że centralka ma obudowę wielkości przystosowana do kina domowego(a nie odsłuchu muzyki), a ja chciałbym też uruchomić na niej okazjonalnie jakąś płytę muzyczną w formacie 5.1 (koszta urosły to i wymagania większe). Jakoś kusi mnie też, aby w zwrotnicy nie używać kondensatorów opartych na elektrolicie.
    Jeśli chodzi o wzmacniacz, to prawdopodobnie po zbudowaniu zestawu 5.1 będę budował Iamp by borys do napędzenia tych kolumn i DACa.
    Ostatnio edytowane przez mustang01 ; 20.02.2020 o 10:05

Użytkownik
    Cytat Zamieszczone przez mustang01 Zobacz posta
    (STX-AWX)".
    Wyszło, że mogę wydać 4500 zł na zestaw 5.1
    Poprzednio pisałeś - zestaw do filmów 5.1 jak i do wyjątkowej jakości muzyki, której nie usłyszysz w 2.0. Czemu bierzesz pod uwagę tylko głośniki stx? Bo są tanie?
    Nowe serie głośników v2 mają inne parametry.
    W cenie awx kupisz wiele innych głośników nowszej technologi. Sub ma sens pod warunkiem, że fronty jak i inna część zestawu nie będą ogromne i dopełni dzieła.
    Jeśli zrobisz duze projekty kolumn stereo ten sub na nic się zda. Celowo do tego celu kolumny pozbawione są objętości (litrażu), obudowy closed po to by sub przejął pasmo.
    Ja na twoim miejscu zrobił bym coś innego by nie zmieniac tego prędko. Chodź 5.1 do mnie nie przemawia...

Proponuję wszystko zrobić na tych samych głośnikach np. Sb tzn. Fronty 2x15cm, tył 15cm tak by specjalnie nisko nie schodziły, poniżej sub przejmie robotę i będzie go słychać. Pokój 20 metrów nie jest duży, w takim chodzą u mnie 15cm od Sb i dają radę w miarę nisko - fakt są prądożerne. Oczywiście młodym napalencą to nie wystarczy. Zdaża się, że ląduje estrada w małym pokoju i dalej mało...
    Mówię tu o dobrze wyglądającym jak i grającym kinie spełniającym swoje zadanie a nie o zastawieniu w koło całego pokoju.

Teoretycznie urzyte głośniki mogły by być jeszcze mniejsze pod warunkiem, że będzie sub a od dołu wszystkie kolumny ucięte na 120hz - 150 można by podłączyć mocniejszy wzmak i zagrały by równie głośno bez ich uszkodzenia.
    Ostatnio edytowane przez Flip90 ; 20.02.2020 o 11:25

Zaawansowany Awatar toopcool
    Cytat Zamieszczone przez Flip90 Zobacz posta
    W cenie awx kupisz wiele innych głośników nowszej technologi.
    Masz projekt zestawu 5.0 / 5.1 na lepszych głośnikach w podobnej cenie ?

Sub ma sens pod warunkiem, że fronty jak i inna część zestawu nie będą ogromne i dopełni dzieła.
    Tu się zgodzę pod warunkiem że fronty są naprawdę potężne i zasilający wzmacniacz również.
    Oczywiście musi być jeszcze odpowiednio skonfigurowany dekoder 5.1 aby miksował kanał subwoofera do sygnału kolumn frontowych.

Jeśli zrobisz duze projekty kolumn stereo ten sub na nic się zda. Celowo do tego celu kolumny pozbawione są objętości (litrażu), obudowy closed po to by sub przejął pasmo.
    O którym projekcie piszesz że jest zmniejszona objętość ?
    Jeśli wykona fronty z projektu na AWX i będzie miał solidny wzmacniacz napędzający to będzie wystarczający zestaw na 20m2 .

Proponuję wszystko zrobić na tych samych głośnikach np. Sb tzn. Fronty 2x15cm, tył 15cm tak by specjalnie nisko nie schodziły, poniżej sub przejmie robotę i będzie go słychać.
    SB Acoustics z pewnością to lepszy wybór ale czy jest gdzieś projekt zestawu 5.0 ?
    Osobiście jednak brał bym 2x17 cm na front (albo 2 x satori 19 cm jak budżet pozwoli ) , 1x 15 cm tył i solidna centralka na 2 x 15 cm .

Może wato pomyśleć nad 2 x SB17NRXC35-8 + SB29RDC-C000-4 są w bardzo dobrej cenie .
    Fabrycznie w SOUNDDECO ALPHA F2.
    https://sklep.e-benefit.com.pl/kolum...-alpha-2-.html

Do tego satelitki SB17NRXC35-8 + SB29RDC-C000-4
    Fabrycznie w SOUNDDECO Alpha M2
    https://sklep.e-benefit.com.pl/kolum...o-alpha-m.html

I centralka na 2 x SB15NRXC30-8 + SB29RDC-C000-4

Na wspomnianych głośnikach jest sporo projektów w sieci .
    Przy ich aktualnej cenie nie ma w zasadzie dla nich konkurencji.

Początkujący
    (...) Sub ma sens pod warunkiem, że fronty jak i inna część zestawu nie będą ogromne i dopełni dzieła.
    Ja na twoim miejscu zrobił bym coś innego by nie zmieniac tego prędko. Chodź 5.1 do mnie nie przemawia...
    (...)
    Proponuję wszystko zrobić na tych samych głośnikach np. Sb tzn. Fronty 2x15cm, tył 15cm tak by specjalnie nisko nie schodziły, poniżej sub przejmie robotę i będzie go słychać.
    Teoretycznie użyte głośniki mogły by być jeszcze mniejsze pod warunkiem, że będzie sub a od dołu wszystkie kolumny ucięte na 120hz - 150 można by podłączyć mocniejszy wzmak i zagrały by równie głośno bez ich uszkodzenia.
    Podoba mi się projekt monitorów borysa. -- https://ssl.diyaudio.pl/showthread.p...ojekt-by-borys
    Rozumiem, że gdym chciał mieć sub do tych w/w monitorów to musiałbym je przerobić?
    Dlaczego fronty robi się 2.5 drożne, a nie takie same jak monitory efektowne(tylne)? Tak samo głośniki tylne robi się czasami o te 2 cm mniejsze od przednich. To jest celowy zabieg mający pomóc w sytuacji, gdy film jest jedynie odtwarzany w dwóch kanałach, a może wtedy stosuje się aplikacje mixujące z 2.0 do 5.1?
    Firmy SB acustic znalazłem dwa głośniki niskotonowe SB29SWNRX-S75-6 - 10 cali i SB34SWNRX-S75-6 12 cali, który lepiej użyć w subie aktywnym?

Zaawansowany Awatar toopcool
    Możesz wykonać 5 identycznych monitorów jako system .
    Jak zrobisz nie duże monitorki to bez subwoofera się nie obejdzie.

To że padły propozycje 2.5 drożne na frontowe to nie żadna reguła.
    Mogą być monitorki i również mogą być wielkie 3 drożna kolumny.

Uprawnienia umieszczania postów