Poka wyniki od 1 do 18 z 18

Wtek: Hifonics Gemini VII nie zacza si

Pocztkujcy
    Doczy
    23.09.2008
    Skd
    yrardw

Hifonics Gemini VII nie zacza si

Wygrzebaem dawno nie uywany wzmacniacz jak w tytule. Niestety nie zacza si. Podpity pod zasilacz ATX zapala na chwil diod power i powoduje zadziaanie zabezpieczenia przeciwzwarciowego w zasilaczu. Wczeniej nie wycza zasilacza ale zapalaa si te dioda "protect" na wzmacniaczu. Przygldajc si dokadnie pytce to ma 2 nieoryginalne tranzystory mocy (wszystkie to TIP35c a kana 3 mia wlutowane C4278 i AI633), podolutowywane rezystory w okolicy ukadu LF347N i sztukowane masy na gniazdach RCA. Dosy dugo dziaa z tymi "poprawkami". Czy znalaza by si na forum jaka dobra i cierpliwa dusza, ktra pomoe w diagnostyce trupka? Mam multimetr, umiejtno wykonywania podstawowych pomiarw, lutownic. Zdecydowanie nie mam wiedzy jak to ugry. Potrzebuj mentora, ktry podpowie co i jak posprawdza, eby w bezpieczny dla siebie i sprztu sposb sprbowa uruchomi wzmacniacz. Uspokajajc Wasze sumienia mam uprawnienia SEP, wic temat BHP przy grzebaniu w urzdzeniu elektrycznym i odpowiedzialnoci osb trzecich za ewentualne poary i poraenia moemy pomin .

Link do opisu piecyka: https://www.amp-performance.de/en/69...emini-VII.html

Rozumiem, e etap pierwszy to uruchomienie zasilania/przetwornicy, nawet do stanu "protect" a potem testy i uruchamianie czci audio.

Najpierw trzeba wykombinowa czy zwarcie masz w samej przetwornicy, w kocwce a moe w obu czciach.

Fajnie byoby uruchomi najpierw sam przetwornic bez kocowych wzmacniacza, na pocztek do sprawdzenia tranzystory kluczujce i diody w przetwornicy.

Fajnie byloby jak by zrobi dokladne zdjcia. Od dolu i gry

Na sam pocztek wylutuj tranzystory przetwornicy oraz diodu. Sprawdz oscyloskopem jak wyglada ksztat kwadratu na bramce.

Pocztkujcy
    Doczy
    23.09.2008
    Skd
    yrardw
    Fotki po poudniu/wieczorem to si upewni co wylutowywa i sprawdza. Nie mam oscyloskopu wic nie sprawdz...

Pocztkujcy
    Doczy
    23.09.2008
    Skd
    yrardw
    Fotki po południu/wieczorem to się upewnię co wylutowywać i sprawdzać. Nie mam oscyloskopu więc nie sprawdzę...

Administrator Awatar Pawel S.
    Doczy
    24.06.2004
    Skd
    Koszalin/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rzabba Zobacz posta
    Podpity pod zasilacz ATX zapala na chwil diod power i powoduje zadziaanie zabezpieczenia przeciwzwarciowego w zasilaczu
    takie dzialanie nie oznacza wadliwego wzmacniacza. 90% wzmacniaczy powoduje mi wylaczenie wzmacniacza na zasilaczu komputerowym.

zastosuj rezystor rozruchowy lub zarowke samochodowa i zobacz czy wtedy sie uruchomi

ewentualnie daj slabszy bezpiecznik i podlacz w samochodzie

Pocztkujcy
    Doczy
    23.09.2008
    Skd
    yrardw
    Wylutowaem podwjne diody pomidzy przetwornic a kocwkami. Przy prbie uruchomienia samej przetwornicy nie wyczyo zasilacza ATX. Poprzegldaem pytk pod ktem zimnych lutw na tranzystorach przetwornicy i kocwek. Poprawiem co nieco. Wlutowaem ponownie diody. Podczony przez arwk H4 startuje i brak "protect". Miaem wstawione nieoryginale tranzystory C4278 i AI633. Oryginalnie powinny by tranzystory TIP36c i TIP35c. Zostawi jak jest, czy kupi takie jak byy oryginalnie?

Wylutowaem podwjne diody pomidzy przetwornic a kocwkami. Przy prbie uruchomienia samej przetwornicy nie wyczyo zasilacza ATX. Poprzegldaem pytk pod ktem zimnych lutw na tranzystorach przetwornicy i kocwek. Poprawiem co nieco. Wlutowaem ponownie diody. Podczony przez arwk H4 startuje i brak "protect". Miaem wstawione nieoryginale tranzystory C4278 i AI633. Oryginalnie powinny by tranzystory TIP36c i TIP35c. Zostawi jak jest, czy kupi takie jak byy oryginalnie?
    Jeeli sa zblione parametrami to mozesz zostawic. Wazne eby byy mocniejsze niz sabsze.

Cytat Zamieszczone przez Pawel S. Zobacz posta
    90% wzmacniaczy powoduje mi wylaczenie wzmacniacza na zasilaczu komputerowym.
    W komputerowych potrzebne jest obcienie na ktrej linii (3.3v albo 5v nie pamitam dokadnie), eby zasilacz si w peni uruchomi inaczej potrafi si wycza.
    Dlatego serwerowe s lepsze i maj wikszy zapas mocy:P

Pocztkujcy
    Doczy
    23.09.2008
    Skd
    yrardw
    Oryginalne maj Ic=25A i P tot =125W a zamienniki odpowiednio 10A i 100W. Czyli wypad...

Oryginalne maj Ic=25A i P tot =125W a zamienniki odpowiednio 10A i 100W. Czyli wypad...
    Dokladnie znajdz zamienniki badz wsad takie jakie powinny byc.

Doczy
    24.06.2004
    Skd
    Koszalin/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez luki343 Zobacz posta
    W komputerowych potrzebne jest obcienie na ktrej linii (3.3v albo 5v nie pamitam dokadnie), eby zasilacz si w peni uruchomi inaczej potrafi si wycza.
    nalezy obciazyc 3,3v zeby uzyskac stabilizacje. inaczej napiecia moga byc nizsze
    3,3v sluzy do zasilania procesora itp

Projektant
    Doczy
    16.10.2011
    Skd
    Hajnwka
    Jakie obcienie wystarczy do tych 3,3V?

Doczy
    24.06.2004
    Skd
    Koszalin/Warszawa
    nie mam pojecia, nigdy nie uzywalem tego. mam AT
    podlacz jakas zarowke

Nie na temat...
    Nowsze zasilacze maj swoj moc "skupion" na linii 12V, ostatnio robiem prby na Chieftecu 550W i jaki stary Blaupunkt startowa za kadym razem i spokojnie dao si gra nim.

Czasem obcienie linii 5V te pomaga jak podpina si co bardzo prdoernego, kolejna arwka, czy stary CD-ROM.

Napewno ten wzmacniacz nie pobiera tak duego prdu w stanie spoczynu eby wycza zasilacz.

Doczy
    24.06.2004
    Skd
    Koszalin/Warszawa
    podczas rozruchu maja spore skoki i wtedy sie wylacza
    nawet male wzmacniacze mi wylaczaly zasilacz

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw