Poka wyniki od 1 do 8 z 8

Wtek: STX - monitory z subwooferem czy due podogwki??

STX - monitory z subwooferem czy due podogwki??

Witam
    Obecnie pracuj nad duym subwooferem 15" (RSS390HF) w obudowie zamknitej 140l netto.
    Chciaem dokupi do niego par monitorw np. STX Foton MX-140
    Okazao si jednak, e zmieniam salon na wikszy - 35m2
    Zastanawiam si czy nie zmieni monitorw na podogwki?

Podobaj mi si konstrukcje 3-way.
    Co sdzicie o rozszerzeniu STX FX-300 na konstrukcj 3-way przez dodanie M.15.250.8.FCX?
    A moe zrezygnowa z subwoofera i zrobieniu duych podogwek 3-way bass-reflex z :
    1 x T.10.250.8.PCX
    1 x M.15.250.8.FCX (lub W.18.180.8.FCX)
    2 x W.22.250.8.FCX

Administrator Awatar Pawel S.
    Doczy
    24.06.2004
    Skd
    Koszalin/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez grzechu45 Zobacz posta
    2 x W.22.250.8.FCX
    to jest glosnik raczej subwooferowy i slabo radzi sobie w kolumnach
    tak wiec albo jedna sztuka albo zostan przy 2 drogach

osobiscie poszedlbym w 10" AWXa (FCX, nie lubie zmian! :/ ) ale to bez sensu jak masz suba

Bardzo dzikuj za odpowied.
    Co do 10" AWX, to wanie przegldaem fajny projekt Luszti z linia transmisyjn.
    A co sdzisz o GDM-15 + 2xGDN-18 AWX? Jak taki zestaw wypada w porwnaniu z 2,5 dronym FX-300?

Administrator Awatar Pawel S.
    Doczy
    24.06.2004
    Skd
    Koszalin/Warszawa
    bez sensu zabieg
    skoro z fx-300 da sie wyciagnac srednie tony to po co dodawac tam kolejny glosnik za 200zl?

w foton fx-300 gra to lepiej na srednich tonach. widocznie zmienili zwrotnice
    wiec sie da dobrze ze srednimi tonami

A ja kiedy filtrowaem taki zestaw

wielokrotnie te si robi ukady 3 / 3,5 drone z 18 stkami na basie i nie ma w tym nic dziwnego.ten sam gonik moe grac inaczej / lepiej kiedy da mu si konkretne zawone zadanie w ukadzie wielodronym. Ukady 3 drone robi si nie tylko dlatego e jaki gonik nie gra rednicy a inny nie gra basu.
    Naley Sobie jednak zada zasadnicze pytanie o zasadno finansow niekiedy takiego zabiegu - wszystko zaley co si chce osign. Ukad 3 drony na tych samych gonikach potrafi by 2-3 razy droszy w budowie ni odpowiednik 2 / 2,5 drony

Jaki zagraniczniak pokaza te tak konstrukcj. Jako inni widz sens robienia tego, tylko u nas nie ma sensu.
    https://ssl.diyaudio.pl/showthread.p...-3way-speakers

Mi rwnie wydaje si, e mniejszy gonik w obudowie zamknitej lepiej odda rednie tony ni wikszy w obudowie bass-reflex dodatkowo przetwarzajcy bas.
    Dodatkowo czstotliwo dla gonika wysoko tonowego mona ustawi wyszej, co pono poprawia brzmienie kopuki.
    Nie mam dowiadczenia, ale temat dla mnie ciekawy.

Cytat Zamieszczone przez Zap Projekt Zobacz posta
    Ukad 3 drony na tych samych gonikach potrafi by 2-3 razy droszy w budowie ni odpowiednik 2 / 2,5 drony

Czyli rnica w cenie zwrotnicy stanowi cen caego zestawu 2/2,5 dronego?

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •