Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Głośnik do subwoofera po raz nty

Początkujący

Głośnik do subwoofera po raz nty

Witam
    W temacie home audio nie siedzę już od paru lat i troszkę straciłem rachubę co się teraz opłaca kupić.
    Planuje zrobić subwoofer stylistycznie na wzór AudioPhysic Luna do pomieszczenia 30m2. Zasilany będzie wzmacniaczem dx300b. Stoję na etapie wyboru głośnika. Celuje raczej w dolną półkę, chce wydać max 400zł. Nie oczekuje od głośnika wodotrysków ma być jak najbardziej uniwersalny. Myślałem o kameleonie Tonsila - głównie cena daje do myślenia, ale też zastanawiam się nad W.27.500.8.FCX i na tym moje pomysły się kończą.

Administrator Awatar Pawel S.
    Cytat Zamieszczone przez wisnialodz Zobacz posta
    zastanawiam się nad W.27.500.8.FCX
    w ogloszeniach masz taniej ten glosnik
    grajek bardzo zacny
    jedynie wymaga bardzo duzo pradu no i 8ohm :/
    ale jezeli chodzi o brzmienie to goraco polecam!

Zaawansowany Awatar piotreq123
    Zasilany będzie wzmacniaczem dx300b
    W.27.500.8.FCX
    Głośnik jest ok, ale nie w zestawie z takim wzmacniaczem, który na 8 omach osiągnie tylko 150W.
    Miałem do niego końcówkę 250W i uważam, że to jeszcze za mało.
    I nie chodzi mi o osiąganie estradowych poziomów głośności, tylko zachowanie jakiejś przyzwoitej kontroli nad głośnikiem.
    Z resztą w ogłoszeniu Barth pisze, że głośnik po serwisie sprawny, a wzmacniacz okazał się za słaby.
    U mnie był efekt taki, że głośnik potrafił strzelić prawdopodobnie o nabiegunnik.

Początkujący
    Tego dx'a mam pod ręką, ale napędza go trafo 500W więc zapas mocy na zmiany mam. Widziałem jeszcze w ofercie Visatona W250s i W300s. Podobno jak za tą cenę grają przyzwoicie tylko mocowo słabo wypadają.

Zaawansowany Awatar piotreq123
    więc zapas mocy na zmiany mam
    Zapas mocy w zasilaniu może i jest, ale dx300 nie osiągnie więcej niż 150/8ohmach, co wynika z napięcia zasilania.
    Jeżeli chcesz wykorzystać potencjał tej końcówki to szukaj głośnika 4 omowego, ale nie mam pomysłu co to mogłoby być w takiej cenie.

Użytkownik
    Mam ten głosnik i panel pa 400 400 watt 8 ohm (subwoofery.pl),efekt ten sam co u Piotrka ,ten głośnik potrzebuje ogrom mocy dla dobrej kontroli nad nim ,coś wydajnego w klasie d ja bym widział
    Mimo ,że potrafi strzelić tak jak było wspomniane ,to jest naprawdę zacny jeżeli chodzi o uzupełnienie basu ,szczególnie w filmach w muzyce mi mniej leży choć i tak jest dobrze

Początkujący
    Miałem go pod SAM 300d Monacora i to samo "strzał", czyli też za słaby wzmak. Teraz mam Scan-Speak 26W/4558T00 z membraną bierną i ten sam panel głośność ustawiona na pół i jest ok, czyli panel jest sprawny ale za słaby dla stx'a

Informacja
    ten "stuk" czy "strzał" to nie mechaniczne uderzanie o nabiegunnik, jak wiele osób mylnie twierdzi... to skutek indukowania prądu po tym jak cewka wyskoczyla ze szczeliny i wskoczyła do niej ponownie

Użytkownik
    Cytat Zamieszczone przez Cebanczyk Zobacz posta
    Mam ten głosnik i panel pa 400 400 watt 8 ohm (subwoofery.pl),efekt ten sam co u Piotrka ,ten głośnik potrzebuje ogrom mocy dla dobrej kontroli nad nim ,coś wydajnego w klasie d ja bym widział
    Mimo ,że potrafi strzelić tak jak było wspomniane ,to jest naprawdę zacny jeżeli chodzi o uzupełnienie basu ,szczególnie w filmach w muzyce mi mniej leży choć i tak jest dobrze
    Tak jest 400W 8ohm:
    https://ssl.diyaudio.pl/showthread.p...zy-%C5%9Bciema
    Edit:
    Podłączę się pod temat, też będę budował subwoofer, a może taki głośnik SB34SWPL76-4? Jakieś opinie, czy inne polecane w podobnej cenie?
    Wzmacniacz też będę budował sam, trochę ponad 400W jako panel, transformator daje napięcie ok -+76V 650W.
    Ostatnio edytowane przez Meteo ; 21.05.2020 o 19:15

Użytkownik Awatar Matador
    Cytat Zamieszczone przez Pawel S. Zobacz posta
    ten "stuk" czy "strzał" to nie mechaniczne uderzanie o nabiegunnik, jak wiele osób mylnie twierdzi... to skutek indukowania prądu po tym jak cewka wyskoczyla ze szczeliny i wskoczyła do niej ponownie
    Pawle, skąd ta informacja? Zrobiłem eksperyment, złagodziłem dolną połówkę sinusa, zapuściłem sygnał i... nie stuka. Myślę, że to jednak cewka uderza o nabiegunnik.

a dasz rade mechanicznie docisnac cewke do nabiegunnika?
    bo malo ktore glosniki maja tak zle zaprojektowany uklad... beyma cos o tym wie

Uprawnienia umieszczania postów