Poka wyniki od 1 do 16 z 16

Wtek: Projekt gonikw do PC brzmicych na wiksze

Projekt gonikw do PC brzmicych na wiksze

Witam wszystkich,

Szukam fajnego, niedrogiego projektu (do 500z/para za przetworniki) goniczkw pod komputer, mog by to ala niedue monitory 2 drone, lub jaki fajny 1 drony wynalazek 😊Szukaem w projektach, ale ciko mi znale projekty w tej kategorii, znalazem n. P. to:

https://ssl.diyaudio.pl/showthread.p...ojekt-by-borys

Niestety nie widz adnych opinii innych uytkownikw na temat tego projektu.

Lubi bas, sucham wycznie elektronicznej muzyki, ale zdaj sobie spraw, e z maych gonikw nie wycign niewiadomo jakiego basu poniej 50hz.

Jako nowy uytkownik, niestety nie znalazem adnych dziaw dla pocztkujcych, gdzie by by na przykad wtek z poleceniami projektw atwych w budowie, albo wtek gdzie mona si przywita. Nie istnieje tutaj co takiego, czy le szukam?

Jako e jestem nowym uytkownikiem, kilka sw o mnie : nazywam si Adrian i mam 30 lat. Przygod z Audio DIY zaczem okoo 10 lat temu, zbudowaem wtedy dwa projekty oparte na gotowych planach(Start Air Kit 2S( Vifa HT250 F/4 +Peerless SDS 6-25/08) oraz mae goniczki, nazwy zestawu nie pamitam) , ale brak czasu odbi si niestety na braku dalszych konstrukcji.

Tym czym aktualnie gwnie sucham muzyki + filmw do TV, to zestaw Canton Chrono 507DC plus Canton Sub 601.

Do komputera uywam aktualnie suchawek AKG NC60 BT, wanie z braku fajnych gonikw pod PC.

By bym bardzo wdziczny za podpowiedzi 😊

Pozdrawiam,

Adrian
    Ostatnio edytowane przez Yoshimatsu ; 22.11.2020 o 16:32

Zaawansowany Awatar toopcool
    Doczy
    28.04.2011
    Skd
    Piech/Bar
    Witay.
    Zapoznaj si z tym projektem:
    http://yb-audio.pl/realizacje/pixie/

Basik na dobrym poziomie i caa reszta rwnie.

Dziki za podpowied, jednak cena okoo 1.5 tysica zdecydowanie wykracza poza budet, ktre chc przeznaczy na projekt 😊 Nie chcia bym wyda wicej ni 500z/para za same przetworniki. Wiem, e nie jest to duo, licz jednak, e jaki fajny projekt si znajdzie.

Pozdrawiam

Adrian
    Ostatnio edytowane przez Yoshimatsu ; 22.11.2020 o 16:31

Zaawansowany Awatar toopcool
    Doczy
    28.04.2011
    Skd
    Piech/Bar
    Wychodzi 650 z za przetworniki ( 2 x SB29RDC-C000-4 + 2 x SB12NRX25-4 ) moe jeszcze jakie promocje na BF si trafi wic nie byo by tak le.
    Duo nie zaoszczdzisz na gonikach ( na taszym projekcie ) ale na jakoci ju bdzie spora rnica .
    Ostatnio edytowane przez toopcool ; 22.11.2020 o 16:35

Asustor AS-5002T z MPD + konwerter USB .3lite + DAC PCM1704 by olog + autorskie PRE z PVC + Monobloki Ravlus Amplifilo + kolumny Tatami Audio Hudba

Cytat Zamieszczone przez toopcool Zobacz posta
    Wychodzi 650 z za przetworniki ( 2 x SB29RDC-C000-4 + 2 x SB12NRX25-4 ) moe jeszcze jakie promocje na BF si trafi wic nie byo by tak le.
    Duo nie zaoszczdzisz na gonikach ( na taszym projekcie ) ale na jakoci ju bdzie spora rnica .
    Sugerowaem si cen 1030z na stronie, dziki za wyjanienie. Projekt wyglda naprawd ciekawie, jednak cena nadal troch boli. Jeli by musia poleci co taszego, co by to byo?

Wanie przez ten zestaw tutaj trafiem 😉 Wyglda naprawd ciekawie, nie byem jednak pewien, czy nie znajd czego innego, gdzie poczuj "wow, tego szukaem". Dlatego otworzyem ten wtek, eby zobaczy jeszcze jakie inne opcje.

Pozdrawiam

Adrian
    Ostatnio edytowane przez Yoshimatsu ; 22.11.2020 o 16:44

Jest jeszcze projekt na STXach https://ssl.diyaudio.pl/showthread.p...C-T-9-100-8-MS , ale co czuj, e projekt ze spotu bdzie ciekawszy i jeli masz wicej gotwki to warto dooy
    Wyczone PW - kontakt tylko za pomoc maila.

O, dziki, te ciekawa opcja 😊 Najgorsze bdzie teraz podj decyzj i y potem z jej konsekwencjami...
    Ostatnio edytowane przez Yoshimatsu ; 22.11.2020 o 18:34

Opinii o ps95 jest sporo, ale niekoniecznie na Polskich forach audio.
    Wyczone PW - kontakt tylko za pomoc maila.

Projektant
    Doczy
    04.10.2012
    Skd
    Warszawa
    Pytanie jak blisko masz te goniki, koo monitora? Ja sobie do sypialni zrobiem maluchy 1 drone na TB1320 SIF. I musz ci powiedzie e naprawd dobrze graj. Jest jaka gra, jest jaki bas, cho nie schodzi nisko. S do mocno kierunkowe, szybko ze zmian kta gubi wysokie tony. Ale za to stereofonia z nich jest do spektakularna. I generalnie s muzykalne, daj sporo takiej zwyczajnej frajdy ze suchania.

Projektant
    Doczy
    16.10.2011
    Skd
    Hajnwka
    Sprawd sobie takie co. Po tanioci na prb.
    Goniki Tang Band W3-594 moesz znale w satelitach od zestaww komputerowych Logitech. Chyba tych z logo THX.

Cytat Zamieszczone przez Micwoj Zobacz posta
    Pytanie jak blisko masz te goniki, koo monitora? Ja sobie do sypialni zrobiem maluchy 1 drone na TB1320 SIF. I musz ci powiedzie e naprawd dobrze graj. Jest jaka gra, jest jaki bas, cho nie schodzi nisko. S do mocno kierunkowe, szybko ze zmian kta gubi wysokie tony. Ale za to stereofonia z nich jest do spektakularna. I generalnie s muzykalne, daj sporo takiej zwyczajnej frajdy ze suchania.
    Goniki bed stay zaraz obok monitora, wic jakie 50 cm od mojej pozycji. Jakie wygldaj te maluszki ktre sobie zbudowae?

Cytat Zamieszczone przez Adzik94 Zobacz posta
    Sprawd sobie takie co. Po tanioci na prb.
    Goniki Tang Band W3-594 moesz znale w satelitach od zestaww komputerowych Logitech. Chyba tych z logo THX.
    O, te ciekawa opcja, i brzmi to naprawd fajnie?

Ja natknem si na mega ciekawe projekty Niemca, ktry uywa 4 calowych 1 droniakw (Tang Band W4-655EA lub jego lekko zmodyfikowan wersj Omnes Audio BB4 black EA) bez fizycznego filtra, ale filtrowane przez PC za pomoc darmowego programu "Equalizer APO":

http://www.uibel.net/bauvor/bv_box/o...chreibung.html

Maj nisk gono maksymaln, co nie przeszkadza przy uyciu jako goniki desktop, ale schodz poniej 40 Hz

Strasznie mnie ten projekt zaciekawi, spotkalicie si z innymi podobnymi projektami z filtrem przez PC?

Pozdrawiam,

Adrian
    Ostatnio edytowane przez Yoshimatsu ; 23.11.2020 o 10:42

Projektant
    Doczy
    04.10.2012
    Skd
    Warszawa
    EQU APO jest OK, ale nic nie szkodzi zrobi filtr pasywny, do tych moich W4 to tylko kawaek cewki i rezystora do kompensacji BS, niby on ma jak grk na charakterystyce, ale mi nie przeszkadza, nic z ni nie robiem.
    Moje wygldaj tak (wiem, lokalizacja kompletnie nie zgodna z zasadami, ale sypialenk mam mikr, albo tak, albo wcale):

Takimi filtrami mona wycisn bas, ale musisz wszystko pozostae ciszy bardzo mocno i obawa si o wytrzymao mocow, one maj bodaj tylko kilkanacie watw.
    Ostatnio edytowane przez Micwoj ; 23.11.2020 o 11:12

Wyglda ciekawie Twj goniczek

Zgadza si, oglna gosno w projekcie Uibela jest zmniejszona na rzecz basu, co jednak przy uytkowaniu na biurku i odsuchu z okoo 50cm ma si nie dawa we znaki. Tak ja mwisz, jeli bd chcia uywa ich poza PC, zastosuj pasywn wersj filtra.

Zdecydowaem si zbudowa ten wasnie projekt z aktywnym filtrem, przetworniki zamwione, bd dawa zna w wtku w dziale projektw

Dziki wszystkim, ktrzy si tutaj udzielili, na pewno nie poprzestan na jednym projekcie

Pozdrawiam

Adrian
    Ostatnio edytowane przez Yoshimatsu ; 23.11.2020 o 12:12

Projektant
    Doczy
    04.10.2012
    Skd
    Warszawa
    No i super. A TLk czy tego niemca?
    Cytat Zamieszczone przez Yoshimatsu Zobacz posta
    Wyglda ciekawie Twj goniczek
    EE tam, leniwy projekt na weekend Tylko musiaem remont zrobi w sypialni, bo ona zadaa ebym schowa kable. No to jak schowaem, to "przy okazji" odwaliem malowanie. I z maych kolumienek si zrobi may remoncik

Ten projekt od Niemca, poniej 40Hz mnie przekonao

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •