Poka wyniki od 1 do 17 z 17

Wtek: Przetarte grne zawieszenie gonika stx

Przetarte grne zawieszenie gonika stx

Hej. Nie wiedziaem gdzie zaoy temat, najbardziej pasowao mi tu.

Dzi przyszy goniki stx ktre wykorzystam w projekcie Zap audio.

Wszystkie byy spakowane na odwal si, lecz jeden wyjatkowo niechlujnie .

I ten gonik ma przetarcie na grnym zawieszeniu

Czy zwraca ten gonik? Czy da sobie spokj ? Co Ty by zrobi ?

Moderator Globalny Awatar marian
    Doczy
    06.01.2007
    Skd
    Bydgoszcz
    Na forum pytasz zamiast napisa do STX-a?

Cytat Zamieszczone przez Jaro85 Zobacz posta
    Wszystkie byy spakowane na odwal si, lecz jeden wyjatkowo niechlujnie .
    eby gonik by tani w detalu, opakowanie nie moe duo kosztowa.
    Seria AWX ma ju styropianowe wytoczki.
    Reszta ley po stronie kuriera.

Zamawiae ju fornir?
    Moesz si zdziwi jak rulon przyjdzie w samym pudle, bez jakichkolwiek zabezpiecze.

Co do samego przetarcia, ja bym odda bo sabo to wyglda.

Projektant
    Doczy
    16.10.2011
    Skd
    Hajnwka
    Napisz do STX.
    Bardzo sabo to wyglda😕

Forniru jeszcze nie zamawiaem
    Wymieniem z nimi ju kilka maili, bardzo im zaley na zdjciach pudelka zewntrznego mimo. Ewidentnie dali dupy przy pakowaniu, a staraj si znale jaki szczeg , by zarzuci mi, e przyjem uszkodzon paczk. Tak by gonik spakowany, trzy kawaki styropianu wrzucone do rodka

Ju wiem czemu im zaleao na zdjciach pudeka
    Odpowied z dzi:

"Witam,

Opakowanie zewntrzne zostao uszkodzone w transporcie, czego wynikiem s liczne wgniecenia i zaamania kartonu.
    W zwizku z powyszym prosz o przysanie protokou, spisanego z kurierem, w celu rozpoczcia procesu reklamacji.
    Pozwol rwnie przypomnie wiadomo, jaka do Pana zostaa w dniu wysyki:
    W zwizku z przypadkami uszkodze przesyek przez firmy kurierskie,
    prosz o sprawdzanie otrzymanych przez Pastwa paczek w obecnoci kuriera.

Przy pokwitowaniu odbioru paczki, prosz o dopisanie w miejscu skadania podpisu „z zastrzeeniem”.

Jeeli przyjmiemy przesyk bez owego dopisku, to Pastwa roszczenia z tytuu ubytku lub uszkodzenia towaru wygasaj. Zgaszanie uwag w trakcie odbioru, uatwi proces reklamacyjny. Naley pamita o sporzdzeniu protokou szkody oraz zrobieniu zdj uszkodze.

Firmy kurierskie prbuj zrzuci odpowiedzialno za uszkodzenia na nadawc, dlatego te prosz
    dopilnowa eby kurierzy nie umieszczali w protokoach informacji, sugerujcych e przesyka bya niewystarczajco zabezpieczona (tzn. bez wewntrznych wypenie) lub opakowanie zewntrze i wewntrzne byo w idealnym stanie.

Abymy mogli rozpocz jakiekolwiek kroki w postpowaniu reklamacyjnym, wymagane jest niezwoczne przesanie do nas drog mailow (stx@stx.pl) protokou szkody (nie pniej ni 5 dni od daty otrzymania przesyki) wraz z zdjciami uszkodzonych produktw, opakowania oraz ewentualnych zabezpiecze wewntrzych np. profilii styropianowych.
    Pozdrawiam,

Filip Mroczek

STX"

Niestety Pan Mroczek nie ma do czynienia z pierwszym lepszym leszczem.

Ot z wprowadzonym przepisem art. 548 3 zd 1 k.c. jeeli rzecz sprzedana ma zosta przesana przez sprzedawc kupujcemu bdcemu konsumentem, niebezpieczestwo uszkodzenia rzeczy przechodzi na kupujcego z chwil jej wydania kupujcemu.
    Odpowiedzialno za uszkodzony towar podczas transportu ponosi sprzedajcy, i ja od sprzedajcego jako konsument mog domaga si wymiany towaru na nowy bd zwrotu kosztw.
    Ta wiadomo o spisaniu protokou bla bla bla, te jest guzik warta.

Jutro czekam na odpowied ostateczn i zaczynam dziaa, miao mog im zaoy sprawe w sdzie.
    Ostatnio edytowane przez Jaro85 ; 12.01.2021 o 18:27

Pocztkujcy
    Doczy
    10.11.2004
    Skd
    Plewi(o)ska k/Poznania
    Czyli nic w tej materii si nie zmienio. Szkoda bo miaem nadziej e jest normalnie.

Ja ju nie raz przerabiaem zrzucanie winy na moja osob przez szanowne STX, lacznie z sugerowaniem celowego uszkodzenia towaru.

Nie odpuszczaj.

Nie ma takiej moliwoci bym odpuci, tu nie chodzi o pienidze lecz o sam fakt przerzucenia winy na mnie, a tego bardzo nie lubi. Bd aktualizowa ten temat na bieco .

Pocztkujcy
    Doczy
    10.11.2004
    Skd
    Plewi(o)ska k/Poznania
    Kiedy kupiem sporo estradwek w ktrych puszcza klej na cewce. Do kompletu miay zbyt dugie lice ktre przy odrobinie pecha robiy zwarcie w czasie pracy . I to te niby bya moja wina .. Jednak robota bya robiona za konkretne pienidze a ja nie miaem czasu na kopanie si zkoniem . Nawet udowodniem wszystko kiedy na innym forum i nadal bya to moja wina .. klient jest winny e kupi co kupi .... Podczas delegacji kupiem goniki Visatona pod Berlinem . Jeden bas dziwnie brzczay jakby mia co w szczelinie. Zapytaem w samym rdle o zestaw naprawczy. Poprosili o adres i przysali gonik z przeprosinami. Nikt nie chcia adnych dowodw .
    Nie pisaem nawet e kupiem uszkodzony gonik i dam czegokolwiek .
    Zakupy Aliexpres czy Hobby King - byway pojedycze reklamacje . Najwiksze "hamstwo z ich strony " to proba o zdjcia. Naprawd nigdy nie dostaem informacji z paragrafami itp. Zawsze bezwarunkowo brali na siebie i oni przepraszali mnie a ja ich Taki patent bo doczali rne gifty ..
    Ostatnio edytowane przez laryngolog ; 12.01.2021 o 19:48

Sprawa wyglda tak, e stx zmienio zdanie i chce by wysa im wszystkie cztery sztuki, nie wiem co kombinuj, dopiero nie chcieli jednej sztuki.
    Wyl im cztery goniki jako reklamacje z tytuu Rkojmi, powoam si na Art. 548 3., Art. 559 oraz Art. 556 2. I zadam wymiany towaru na nowy , wolny od wad.

W regulaminie maj zapisane:

1. Klient moe zrezygnowa z zamwienia, jeli produkty zamwione przez klienta nie zostay przygotowane do wysyki.
    2. W celu rezygnacji Klient musi skontaktowa si telefonicznie bd mailowo z Firm.
    3. Klient moe odstpi od umowy bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztw w terminie 14 dni kalendarzowych.
    4. Bezporedni koszt zwrotu produktu w wyniku odstpienia ponosi Klient, jednoczenie ponoszc odpowiedzialno za zmniejszenie wartoci produktu bdce wynikiem korzystania z niego w sposb wykraczajcy poza konieczny do stwierdzenia charakter produktu, jego cechy lub funkcjonowanie.
    5. Klient, ktry odstpi od umowy musi niezwocznie, nie pniej ni w terminie 14 dni kalendarzowych zwrci produkt.
    6. Firma zwrci naleno klientowi, ktry odstpi od umowy niezwocznie, nie pniej ni w terminie 14 dni kalendarzowych.

Moe czuj podstp ale wydaje mi si , e mog chcie wykorzysta punkt 3 regulaminu.
    Ostatnio edytowane przez Jaro85 ; 13.01.2021 o 15:20

Zaczn od najprostszej z moliwych opcji i zaproponuj panu zwrcenie wszystkich gonikw jakie przyj pan od kuriera. Oczywicie zwrcimy 100% za towar oraz za koszty wysyki w obydwie strony. Bardzo prosz pana o przyjcie mojej propozycji i podzikowanie sobie za wspprac handlow.

Dla ciekawych poznania przyczyn powyszej sytuacji:
    Odbierajc przesyk klient powinien sprawdzi jej stan i zawarto w obecnoci kuriera. Gdyby zastosowa pan t jake oczywist sugesti nie odebra by pan uszkodzonego towaru a tak to mamy teraz problem, kto uszkodzi opakowanie i w rezultacie towar (na zdjciach wysanych przez pana s widoczne uszkodzenia na kartonie zewntrznym i co najistotniejsze na kartonie wewntrznym uszkodzonego gonika)
    Sprzedajemy w cigu roku kilkadziesit tysicy gonikw i kolumn gonikowych, czna ilo reklamowanych bez wzgldu na przyczyn to 0,05 %. Oczywicie zdarzaj si nam przypadki wysania towaru niezgodnego w 100% z zamwieniem i chocia bardzo rzadko to rwnie niepenowartociowych produktw ale przecie kady normalny jest wiadomy faktu, e goniki produkuj i przygotowuj do wysyki ludzie, ktrzy maj prawo do bdu. Natomiast tolerowanie a wrcz hodowanie szkodnikw, ktrzy bezmylnie niszcz cudz prac jest czym z czym zgodzi si nie mog. Codziennie odbieraj z naszej firmy dziesitki paczek kurierzy z rnych firm. Prawie zawsze sposb obchodzenia si z paczkami jest taki sam czyli rzucanie kartonw jak przysowiowymi workami ziemniakw. Oczywicie moemy pj w kierunku dodatkowych zabezpiecze przesyek ale przed debilizmem nie ma wystarczajcych zabezpiecze a klienci bd ponosi bezsensowne koszty zwizane z dodatkowymi pancernymi opakowaniami przy okazji przyczyniajc si do degradacji rodowiska.
    Z panami ktrzy kupili i kupuj dalej nasze produkty ale jednak nie s z nich zadowoleni nie bd dyskutowa. Na masochizm rwnie nie ma lekarstwa. Jedynie mog prosi aby zmienili dostawcw na takich, ktrzy bezwarunkowo toleruj ich wszystkie dania. Natomiast wszystkich klientw, ktrzy poczuli si le potraktowani przez nasz firm w wyniku bdw pracownikw oraz moich chciabym serdecznie przeprosi.

Z powaaniem
    Sawomir Trzaskowski
    Ostatnio edytowane przez S. Trzaskowski ; 14.01.2021 o 12:48

Oglnie to nigdy z kurierami nie udao mi si "otworzy paczki przy kurierze", oni daj paczk i id dalej i mwi, e na reklamacje jest ile tam czasu. A z reklamacji nic nie wynikao bo ja jako odbierajcy nie mam prawa do dowiedzenia si jaki jest rezultat reklamacji, wic zostaem zrobione w jajo kilka razy (moliwie, e sprzedajcy, nie mwi tu o STX bo nigdy nie kupowaem u nich niczego, wzi hajs z ubezpieczenia a ja zostaem z uszkodzonym sprztem)

Druga sprawa to zapakowanie gonikw - trzy kawaeczki styropianu to nie wyglda na wypenienie przesyki.

Kurierzy niestety nie szanuj paczek, raz dostaem paczk z odtwarzaczem CD od miniwiey gdzie w rodku transformator wygi blaszane apy ktre go trzymay i wyrwa przewd z PCB - eby do czego takiego doszo to musiaa spa chyba z 2 metrw bo transformatorek w odtwarzaczach CD jest may i ma ma mas.

Pocztkujcy
    Doczy
    10.11.2004
    Skd
    Plewi(o)ska k/Poznania
    Z panami ktrzy kupili i kupuj dalej nasze produkty ale jednak nie s z nich zadowoleni nie bd dyskutowa. Na masochizm rwnie nie ma lekarstwa.

Oj czuj e to do mnie jednak mog by te mylony z inn osob bo dawno przestaem kupowa.

A moe zakopa topr wojenny (ja zajmuj si ju inn bran a reszta hobbystycznie)
    Pan Sawomir si unis troch. Moe co od siebie napisz. Duo robiem dla klientw . Nie raz wracay mi zestawy gonikowe sprzedawane przez allegro bo klient chcia za pobraniem i nie odbiera przesyki.. to byo z 15lat wstecz. Wiele razy wracay goniki pogite w transporcie .
    Jedyne co mogem to to sobie pokurwowa na zapleczu.
    Nie jeden to przerabia. Pan STX rwnie.
    Gdy zaczem robi dla dedykowanego odbiorcy naumiaem si tak pakowa e paczk uszkodzi dopiero zrzucenie z 2pitra. Dosownie .
    Za wszystko paci klient . I jest zadowolony.
    Mamy konflikt interesw bo produkt ma by taszy ni z Azji...nie da si. Za krtki jestem by doradza innym ale.. Skoro idzie opchn Altusa za kilka tysicy to moe warto si zastanowi na czym zarabia?

Kiedy byem kozak ale Azjaci nauczyli mnie pokory. Teraz do nich wysyam produkty . Niezbyt czsto ale to jak trafienie w totka. ycz Panu eszteixowi umiechu luzu i oby mnie nigdy nie wygryz z mojego kawaka kiebasy ..

Naprawd mona byo zakoczy wpis przed tym co zacycowaem .. to napisaem ja gadua i maruda

Cytat Zamieszczone przez S. Trzaskowski Zobacz posta
    Zaczn od najprostszej z moliwych opcji i zaproponuj panu zwrcenie wszystkich gonikw jakie przyj pan od kuriera. Oczywicie zwrcimy 100% za towar oraz za koszty wysyki w obydwie strony. Bardzo prosz pana o przyjcie mojej propozycji i podzikowanie sobie za wspprac handlow.

Dla ciekawych poznania przyczyn powyszej sytuacji:
    Odbierajc przesyk klient powinien sprawdzi jej stan i zawarto w obecnoci kuriera. Gdyby zastosowa pan t jake oczywist sugesti nie odebra by pan uszkodzonego towaru a tak to mamy teraz problem, kto uszkodzi opakowanie i w rezultacie towar (na zdjciach wysanych przez pana s widoczne uszkodzenia na kartonie zewntrznym i co najistotniejsze na kartonie wewntrznym uszkodzonego gonika)
    Sprzedajemy w cigu roku kilkadziesit tysicy gonikw i kolumn gonikowych, czna ilo reklamowanych bez wzgldu na przyczyn to 0,05 %. Oczywicie zdarzaj si nam przypadki wysania towaru niezgodnego w 100% z zamwieniem i chocia bardzo rzadko to rwnie niepenowartociowych produktw ale przecie kady normalny jest wiadomy faktu, e goniki produkuj i przygotowuj do wysyki ludzie, ktrzy maj prawo do bdu. Natomiast tolerowanie a wrcz hodowanie szkodnikw, ktrzy bezmylnie niszcz cudz prac jest czym z czym zgodzi si nie mog. Codziennie odbieraj z naszej firmy dziesitki paczek kurierzy z rnych firm. Prawie zawsze sposb obchodzenia si z paczkami jest taki sam czyli rzucanie kartonw jak przysowiowymi workami ziemniakw. Oczywicie moemy pj w kierunku dodatkowych zabezpiecze przesyek ale przed debilizmem nie ma wystarczajcych zabezpiecze a klienci bd ponosi bezsensowne koszty zwizane z dodatkowymi pancernymi opakowaniami przy okazji przyczyniajc si do degradacji rodowiska.
    Z panami ktrzy kupili i kupuj dalej nasze produkty ale jednak nie s z nich zadowoleni nie bd dyskutowa. Na masochizm rwnie nie ma lekarstwa. Jedynie mog prosi aby zmienili dostawcw na takich, ktrzy bezwarunkowo toleruj ich wszystkie dania. Natomiast wszystkich klientw, ktrzy poczuli si le potraktowani przez nasz firm w wyniku bdw pracownikw oraz moich chciabym serdecznie przeprosi.

Z powaaniem
    Sawomir Trzaskowski
    Prosz Pana te wgniecenia na pudeku o ktrych Pan pisze powstay , gdy karton wyldowa u mnie w mieciach. Gdy odbieraem paczk od kuriera nie byo adnych uszkodze.
    Za powstae uszkodzenie w wikszoci winny jest przewoznik, ale gdyby gonik by dobrze zapakowany, przetrwa by podr. Wida na zdjeciu, e gonik wypchn karton od rodka

Celem tego tematu nie byo zrobienie wam anty reklamy, lecz pytanie do uytkownikw forum czy gonik odesa .
    Czar goryczy przelaa wiadomo od pana Filipa, jasno sugerujca, e na wymian nie mam co liczy.

Teraz chcecie bym odesa wszystkie goniki, kto pomyli super.
    Tak szczerze , czy to nie jest ch zrobienia mi na zo ?
    Obudowy na kolumny mam zrobione, elementy do zwrotnicy kupione. Jeli wyle wam wszystkie goniki wszystko musz zaczyna od nowa.

W mailach prosiem o wymian tylko tej jednej sztuki , pisaem e do reszty nie mam zastrzee. Chciaem wysa go na swj koszt, a z tytuu rkojmi chyba wszyscy wiedza, e koszta przesyki pokrywa sprzedajcy. Nie moe mi Pan zarzuci , e nie chciaem doj do porozumienia.

Teraz natomiast mam wybr taki, e wysyam wszystko, i pakuje si w wiksze koszta, bd zostawiam tak jak jest i mie nadziej e zawieszenie nie pknie .
    Ostatnio edytowane przez Jaro85 ; 14.01.2021 o 23:12

Doczy
    06.01.2007
    Skd
    Bydgoszcz
    Teraz chcecie bym odesa wszystkie goniki, kto pomyli super.
    Tak szczerze , czy to nie jest ch zrobienia mi na zo ?
    Obudowy na kolumny mam zrobione, elementy do zwrotnicy kupione. Jeli wyle wam wszystkie goniki wszystko musz zaczyna od nowa.
    Nie musisz, moesz zamwi w innym sklepie.

Co do odesania wszystkich gonikw, to moe chodzi o to, e ten "nowy" moe by z innej serii i moe mie np. delikatnie inny odcie kopuki przeciwpyowej.
    No i co wtedy by zrobi?
    Kolejn afer.

Niestety , s tylko dostpne w STX, kupno z innego rda nie jest moliwe.
    Wanie bym nie robi afery i nie ma co porwnywa przetartego zawieszenia do innego odcienia kopuki.

Doczy
    06.01.2007
    Skd
    Bydgoszcz
    s tylko dostpne w STX
    No to zamwisz jeszcze raz.
    Firma Twoje dane ma, wic zawczasu zapakuj porzdniej

...nie ma co porwnywa przetartego zawieszenia do innego odcienia kopuki.
    No nie wiem, raczej wkurzao by to oko.

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •