Poka wyniki od 1 do 5 z 5

Wtek: Co mi tu nie gra! Czy warto przemodelowa zwrotnic?, proba o pomoc.

Uytkownik
    Doczy
    05.07.2010
    Skd
    Warszawa

Co mi tu nie gra! Czy warto przemodelowa zwrotnic?, proba o pomoc.

Cze!
    Kilka lat temu zbudowaem kolumny podstawkowe opierajc si na projekcie "Dreydels"
    Nie majc pojcia o elektronice skupiem si bardziej na aspekcie wizualnym ufajc, e uznany projekt zagra dobrze.
    Przez lata cieszy ucho, grajc pod wzmacniaczem penym regulatorw, jednak po przejciu na wzmacniacz bez regulacji barwy graj jak zza zasony. Bez dou i gry.
    Pobawiem si eq i uzyskaem dwik, ktry mnie zadowala (zrzut ekranu) Jak wida d i gra s podbite.
    Czy zostawi to w ten sposb, czy zmieniajc niektre elementy w zwrotnicy jestem w stanie uzyska podobny efekt i lepsz jako? Jeli tak to prosz zaproponowa co i ja.
    Zaczam schemat zwrotnicy.
    Dziki!

Rs150 ma 8 ohm?
    Z tego co widze rs150 moze byc za mocno filtrowany, potwierdza to twoja korekta. Potem dostosowac wysokotonowy.
    Trzeba pomierzyc, zeby zobaczyc co sie dzieje. Najprawdopodobniej zwrotnica nie jest optymalnie zestrojona
    Ostatnio edytowane przez jamess8 ; 08.01.2021 o 17:19

Uytkownik
    Doczy
    05.07.2010
    Skd
    Warszawa
    Tak rs150 jest 8 ohm a seas 6ohm. Nie bardzo mam moliwo pomiaru take chciabym zawierzy swojemu suchowi. Czy jest moliwa prosta wymiana elementw, ktra podbije podobne pasmo jak na wykresie eq o okoo 6dB? w zwrotnicy jest chyba L Pad, ale nie wiem jakie tumienie bo w kalkulatorze nie mog odtworzy takich wartoci jak u mnie.

Bez pomiarw nie ma sensu. Na such to mozna robi drobne korekcje kiedy ju mamy poprawnie zgrane glosniki. A tutaj to jest wielka niewiadoma.
    Jedynie moesz zmieni tumienie wysokotonowego, ale jeeli zgranie jest kiepskie to i tak nie wiele to poprawi.
    Ostatnio edytowane przez jamess8 ; 08.01.2021 o 19:01

Uytkownik
    Doczy
    05.07.2010
    Skd
    Warszawa
    Nie mam faktycznych pomiarw, ale podstawiem wszystkie elementy do programu Vituix. To chyba fajny symulator?
    Twrca by chyba bardzo uczulony na rednic i wysokie...
    Mylicie, e da si tutaj powalczy? Czy dy do tego by wykres by paski przy zachowaniu miejsca podziau?
    Chciabym unikn wymiany cewek jeli si uda.

Znalazem te pomiar autora projektu dla rs150. Troch rwniej to wyglda jak u mnie w programie.

Ostatnio edytowane przez jaciomp ; 08.01.2021 o 23:06

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •