Strona 1445 z 1447 PierwszyPierwszy ... 13951420143514401441144214431444144514461447 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 28,881 do 28,900 z 28925

Wątek: Budowanie na ekranie - czyli relacje z budowy na zywo :)

Sugestia dla początkujących osób które budują kolumny 3 drożne. Próbujcie róznych topologii filtrów banpass, bo może się okazać że zamieniając kolejność filtrów odkryjecie na nowo amerykę🙂 Dokladnie te same elementy, zupełnie inna filtracja:

Administrator Awatar Pawel S.
    Cytat Zamieszczone przez Zap Projekt Zobacz posta
    Mała przygoda z egzotycznymi Morelami na naszym rynku. Małe monitorki.
    zaokraglenia frezowane na frezarce dolnowrzecionowej ze zderzakiem?
    bo te ostre narozniki nieco irytuja :/
    ale zniwelowac je mozna tylko z lozyskiem, a wtedy moze lozysko sie odgniesc w drewnie

Zaawansowany Awatar Zap Projekt

te zakończenia są celowe - taki efekt robi się przy pomocy frezu z dwoma wartościami R - taka ćwiartka jajka zamiast kuli.
    np.
    https://www.uni-max.com.pl/produkty-...yskiem-76-2-19
    Takie wykończenie jest trudniejsze w wykonaniu - ze wglądu na kąty pracy noża frez szybciej się tępi, łatwiej przypalić drewno lub uszarpać włókna. A przy szlifowaniu trzeba robić to z większym wyczuciem aby tego efektu nie zaokrąglić

Nie wiem dlaczego ale mi osobiście takie równe zaokrąglenie zdecydowanie mniej się podoba.

przepraszam za przykład xiaviana ale tak mi najłatwiej pokazać różnice wizualną.

- - - - - aktualizacja - - - - -

Cytat Zamieszczone przez jamess8 Zobacz posta
    Próbujcie róznych topologii filtrów banpass, bo może się okazać że zamieniając kolejność filtrów odkryjecie na nowo amerykę
    które elementy w filtrze zamieniłeś miejscami ?
    Ostatnio edytowane przez Zap Projekt ; 21.11.2020 o 23:57

Początkowo wykorzystałem sposób filtrowania Troelsa dla tego głosnika, filtr gornoprzepustowy 2 rzędu, a potem dolnoprzepustowy 3 rzędu. Chociaż nie widziałem u niego innej topologii bandpass, ale mogę się mylić...
    Wystarczy zamienić kolejnosc, tu są przykłady 3 topologii:
    Ostatnio edytowane przez jamess8 ; 22.11.2020 o 02:56

Znawca
    Branża: z ciekawości, jakiej piły używasz widocznej na zdjęciu wyżej ?

Moderator Globalny Awatar marian
    Cytat Zamieszczone przez jamess8 Zobacz posta
    Początkowo wykorzystałem sposób filtrowania Troelsa dla tego głosnika, filtr gornoprzepustowy 2 rzędu, a potem dolnoprzepustowy 3 rzędu. Chociaż nie widziałem u niego innej topologii bandpass, ale mogę się mylić...
    Wystarczy zamienić kolejnosc, tu są przykłady 3 topologii:
    I ten czerwony wykres to który filtr?

Cytat Zamieszczone przez marian Zobacz posta
    I ten czerwony wykres to który filtr?
    - obstawiam pierwszy

Cytat Zamieszczone przez dragon Zobacz posta
    Branża: z ciekawości, jakiej piły używasz widocznej na zdjęciu wyżej ?
    Bosch Gts 10 xc
    Ostatnio edytowane przez Zap Projekt ; 22.11.2020 o 16:38

Tak ta pierwsza topologia. Każdy ma inny projekt, ale warto poprobowac, co nas lepiej gra.

Użytkownik
    Cytat Zamieszczone przez Pawel S. Zobacz posta
    ale zniwelowac je mozna tylko z lozyskiem, a wtedy moze lozysko sie odgniesc w drewnie
    Zauważyłem, że na tyle głębokie odgniecenia, że ciężko się ich pozbyć zostawiają te najtańsze frezy z małymi i marnej jakości łożyskami. Lepszej jakości frezy mają większe i lepsze łożyska i przynajmniej u siebie tego efektu nie zauważyłem - CMT, Globus, Makita itp

- efekt końcowy po oszlifowaniu i polakierowaniu.
    frez jest łożyskowany - na Jesionie nie zostawia żadnych śladów - to twarde drewno. Frez jest niesymetryczny więc w zależności jaki efekt chcemy uzyskać frezujemy tylko wybrane strony, obie lub mieszanie. frez z jednej strony zaokrągla większy profil ale płytko z drugiej mniejszy ale głęboko. A jak chcemy pół okrągłe rogi to lecimy wszystko dookoła.
    Jak nie zapomnę wrzucę Wam pomiary tych Moreli. Najbardziej ciekawy jestem tego TSCW 636 Titanium Supreme
    Ostatnio edytowane przez Zap Projekt ; 23.11.2020 o 18:05

Jak Wam łożyska odgniatają ślad na drewnie czy fornirze, to się odkręca łożysko i uzywa łożyska z ograniczeniem z zestawu frezarki, które się nie obraca przy frezowaniu. To odbijanie łożyska na materiale powstaje często od mikrodrgań, które są przenoszone na frez z łożyskiem w wyniku słabej jakości tulei mocującej lub słabej jakości frezu, które powodują bicie narzędzia. To tez powód, przez który szybko rozpadają się te tanie frezy z łożyskami.
    Ostatnio edytowane przez Pogromca mitow ; 23.11.2020 o 19:02

Dawno kabli nie było na forum Klotz MY206 + wtyki neutrik/rean.

Nowy zestaw do pomiarów z e-mu. Kolorowe ze względu na to, że mając sporo kabli na biurku będzie łatwiej dojść który do czego

Dodatkowe czarne "opaski" - informacja z której strony jest podpięty ekran.
    Wyłączone PW - kontakt tylko za pomocą maila.

Znawca Awatar ampli
    Do gitary raz zabawiłem się w kierunkowy kabel, ale z perspektywy czasu chyba jednak bardziej uniwersalny do mono niezbalansowanego jest instrumentalny, z reguły też mają gęściejszy ekran (jak się podepnie nie z tej strony, to jest nawet gorzej niż na bezkierunkowym).

Tutaj Klocuszek AC106 i wtyki Roxtone, kupiłem je z czystej ciekawości, bo ładnie wyglądały. W porównaniu do Reana trochę mniej miejsca w środku, więc bardziej trzeba się nakombinować lutownicą, ale za to otwór na przewód jest idealny do tego Klotza, bo Reany mają 8mm i są trochę luźne (dobre jak ktoś się bawi w oploty, mi się akurat nie chce).

Do tego wpadały jeszcze Speakony ze wspomnianej firmy i zwykły wtyk zasilający Legranda, z jego plusów spokojnie da się wpakować przewód 1.5mm2 w tulejkach, bo sporo wtyczek, to taka padlina, że trzeba żyły owijać wokół śrubki i to mnie wybitnie wkurza, dodatkowo jak ktoś nie w temacie, to może pomyśleć, że bolce są pozłacane.

Jak mi się będzie nudziło to może wpadnie na zasilanie taki ekranowany, z niego już spokojnie kable za 10-15k można robić hehe.
    https://www.tim.pl/przewod-sterownic...135303-bebnowy

Znawca Awatar scythe1123
    Cytat Zamieszczone przez ampli Zobacz posta
    Jak mi się będzie nudziło to może wpadnie na zasilanie taki ekranowany, z niego już spokojnie kable za 10-15k można robić hehe.
    https://www.tim.pl/przewod-sterownic...135303-bebnowy
    Tak tylko później kabel wyłamuje gniazdo.
    Ciekaw jestem czy ekranowany kabel zasilający miałby wpływ ze względu na bliskość kabli sygnałowych.

Użytkownik
    Nie ma znaczenia, ładnie wygląda i drogi to się ustawi sprzęt pod niego :P

Znawca Awatar ampli
    Te kable są stosunkowo miękkie, chyba że wrzuciłoby się na takiego jeszcze wąż ogrodowy, to wtedy owszem.

Co do ekranu, jakiś minimalny sens może to mieć podczas użytku końcówki z zasilaczem impulsowym, jakąś odrobinę syfu która by mogła wpływać na inne urządzenia może zatrzyma (szczególnie jakby od wszystkich klocków taki kabel zrobić).

Konkretny zawodnik, prosimy o filmik demonstracyjny na YT

Znawca
    tomekk:rzypomnij co tam siedzi w środku bo walnąłeś taki kadr że zgłupiałem z wymiarami

Ostatnio edytowane przez tomekk_ ; 05.12.2020 o 20:58

Uprawnienia umieszczania postów